CPU Ryzen 2600, frekvence procesoru, boost

Ahoj,postavil jsem si PC, procesor mam AMD Ryzen 2600, ve windows mi v informacich o systemu zobrazuje frekvenci 3.4 GHz, coz je minimalni hodnota. Na videich na youtube jsem videl, ze mivaji ve stejnem screenu i 3.9GHz, jak to je? Procesor si sam urcuje hodnotu frekvence dle zateze nebo jak?CPU nemam pretaktovany, jedna se mi a funkci boost. Diky za odpoved.

Odpovědi na otázku

Frekvence se mění podle potřeby, jak nahoru tak i dolů.

To jsem si myslel, takze nepretaktovany Ryzen 2600 se bude hlasit ve Win10 vzdy s frekvenci 3.4GHz? Ale dle potreby pojede i na vyssi frekv?

Informace o systému ukazují vždy standardní frekvenci. Pokud chceš vidět skutečnou aktuální, tak použij Správce úloh či případně nějaký specializovaný program.

Mne Správca úloh neukazuje správnu frekv. po pretaktovaní (aj keď OC cez FSB). Aj pri stress (cpu-z) ukazuje len štandardnú. U CPU bez OC, ale s funkciou turbo Správca úloh ukazuje frekvenciu korektne?

Spusť záťaž a zistíš na akej frek. ide. Neviem či handbrake 12 vlákien využije, ale keby sa Ti chcelo, skús ho. Som zvedavý (ak máš fHD videa). Alebo skús umelé testy ako je AIDA, ffmpeg, cpu-z...

Diky za odpovedi a preji prijemne proziti svatku a silvestra:)

Proč se díváš do systému?Tvá deska má zajisté nějakou utilitu,kde to zobrazíš přesně a pak tu máme ještě jeden soft-https://www.amd.com/en/technologies/ryzen-mastera zřejmě tě i bude zajímat kolik jede pod EDC(Cpu).Základ je aktualizovaný OS.