CPU pro 2D a 3D grafiku

Zdravím, chtěl bych se poradit, potřeboval bych pro známého architekta poskládat PC, ktero bude určeno pro 2D,3D grafiku. Důležití je říct to že do těd pracoval na obyčejném notebooku HP 4530s, který se ale šíleně přehříval. Měl jsem v plánu, že pc bude s grafikou nVidia quadro p1000 4GB, ale ted je problém s CPU, jelikož mám doma nevyužitý i7 6700 na asus b150 pro s 16GB ram ddr3 1333 CL9, a tyhle komponenty jsem chtěl využít abych nekupoval nové. Ale hlodá mi v hlavě, jestli by nebyl do budoucna lepší jiný procesor co se týče počtu jader a větší cache.děkuji za případné rady

Odpovědi na otázku

Deska snad chce DDR4, nebo máte jednu z těch debilních přechodových desek? Dle stránek výrobce B150 pro chce DDR4.https://www.asus.com/cz/Motherboards/B150-PRO/... Jaké byly specifikace toho NB? V jakém programu dělá? To by měly být otázky, které by vás měly zajímat. Nicméně pokud používal jen NB, tak tohle bude rozhodně zlepšení.Co se lepších věcí týče. Je to o penězích, když použijete co máte, tak ušetříte slušnou sumu.