CPU nejede na turbo režim

Dobrý den.Mám základní desku MSI H110M PRO-VD a CPU Intel Core i5 6600K s frekvencí 3,5Ghz a v turbo režimu 3,90Ghz. (CPU je deskou a verzi BIOSu podporován)Když ale zapnu sledování vytížení CPU jak pomocí ctrl+alt+delete nevo jiného programu, tak pokud je někdy procesor vytížen na 100 procent tak frekvence je jen 3.5 ghz.V BIOSu je turbo režim enable.Neměl by se tedy procesor při plném, vytížení přepnou na těch 3,9Ghz???Při běžné práci s PC CPU běží na cca 1,5 GHZ ale maximální výkon prostě nedá...děkuji za odpověď.¨

Odpovědi na otázku

https://en.wikichip.org/wiki/intel/core_i5/i5-6600kSledovat vytížení pomocí "správce úloh" ...To nemá ani smysl komentovat.Kromně procesoru a desky jsi neuvedl nic.Pro všechny 4 jádra (8T) je max boost 3,6 GH, což je ovšem maximum, kterého kvůli teplotám, nebo napájení nemusíš dosáhnout.

To, že máš při běžné práci 1,5GHz, je ok. Frekvence se nastavuje podle potřeby, protože máš zapnutý takový profil napájení. Nastav si vysoký výkon a nebude ti to klesat.Ohledně výkonu v plné zátěži, viz kolega nahoře. Max je pro všechna jádra 3,6GHz a pokud toho nedosáhneš, tak ej to buď chlazením, ale v tvém případě to bude spíše napájecí kaskádou té základní desky. Kombinovat takovou desku s takovým CPU nikdy nebylo zamýšleno. Ta deska je pro nižší a zamčené řady CPU. PS: A to že deska COPU podporuje, ještě neznamená, že je pro dané CPU vhodná. Ostatně běží ti to dle specifikací. Zaručena je jen základní frekvence, tedy oněch 3,5GHz, které máš.

Turbo frekvence:3,900 MHz (1 core),3,800 MHz (2 cores),3,700 MHz (3 cores),3,600 MHz (4 cores)

Přesně tak, představa, že všechny 4 jádra pojedou současně na maximální turbofrekvenci, je mylná.

to nieje uplne pravda. Intel ma allcore turbo minimalne od 2. generacie core_i. Oni "oyebavali" aj v case, ked este nemuseli. Na 12. generaciu uz konecne aspon uvazdaju realnejsiu spotrebu 240W - to bude len na doskach, co to utiahnu napajat. Na srackach ako je ta H110 (610 pre aktualnu gen) to pojde 125W.

mas lacnu dosku a zrejme zle chladenie, takze sa tes, ze ti to vobec ide.