CPU k RTX 3080

Ahoj všem!Poprosil bych jaký CPU ke grafice 3080?Na 2K hraní.Nejlepší poměr cena - výkon.rozpočet tak 11k i s MB.Díky moc!

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tomu že aktuální Ryzeny nejsou, tak i7-10700F.

Ryzeny 5000 jsou, průběžně chodí.

5600X + asus tuf b550Není dnes, bude zítra

Tím 2K myslíš doufám 2,5K

k highend grafike, highend procesor. Ked kopes za Intel, tak 10900kf, ked za AMD tak minimalne 5800x. Rozpocet navys o dalsich 5-7 tisic.

5600X nakrmí 3080 naprosto ok.

v 4k mozno a potom su tu honici FPS na fullHD s nekonecno Hz monitormi.

Ale prosím tě, zase to nepřeháněj:https://www.youtube.com/watch

Ryzen 5600x absolutne nestiha,nim. pro rtx 3080 je 5800x nebo nejlepe 5800x3D

Sice se jedna o starou diskuzi, nicmene pro ty co si to prectou musim reagovat na prisvevek uzivatele "RAK", protoze se snazi sirit nesmysly a vubec nevi o cem pise nebo umyslne radi spatne.
Ja mam procesor ryzen 5 5500 a RTX 3080 Ti a musim konstatovat, ze pri hrani her kdy je GK vytizena na 100% tak tento CPU je vytizen na cca 50-60%. Takze jak tvrdi vyse ze ryzen 5600x nebude stihat RTX 3080, tak je to naopak, protoze GK nebude stihat CPU.