CPU Intel

Zdravím, chci si momentálně složit nový PC, které by sloužilo převážně k hraní her. Rozhodl jsem se ,že tentokrát půjdu do procesoru od Intelu (nějakou i5). Nicméně při pročítání recenzí a srovnávacích článků jsem se dočetl, že v půlce srpna vyjde nová generace Intelů (socket 1151). Chci se tedy zeptat jestli někdo o tom neví více a zda se momentálně vůbec vyplatí skládat PC na socketu 1150. Myslíte, mám počkat?

Odpovědi na otázku

Skylake 6700k je podle nekterych recenzi o 4-8% rychlejsi nez 4790k - dle dane aplikace.Myslis, ze se vyplati pockat na skylake? Myslis, ze ty procesory budou levnejsi, nez soucasne 1150? Myslis, ze DDR4 budou za mesic/dva stejne cenove dostupne jako DDR3?Pokud to mas na hrani, tak tim nic neziskas. ==>>> nevymyslej.Tedy nevidim jediny duvod, proc bych nestavel na 1150.

Okej, dík :)

Záleží na tom jak moc na to spěcháš.Vše ostatní je o penězích a na novou platformu bude třeba v začátcích finančně dost přitlačit co se týká výkonných CPU.

Ked PC potrebujes, tak kup. Ked mozes pockat, tak pockaj. Ale nie len do datumu vydania (socket 1151), ale aj na testy, chyby a pripadne na nove revizie (chybicka se vloudi).Mas sancu, ze prichodom novych CPU stare (odskusane) pojdu cenou dole.

Nikam nespěchám. Počkám si tedy na příchod nové generace a uvidím jaká bude situace. Tím myslím, jak sám píšeš, že by mohli ty starší jít s cenou o něco dolu.

Pokud nechvátáš, tak toto by mohla být nejlepší cesta. Nový intel bude minimálně zpočátku dražší (desky, CPU, DDR4, prostě vše) a ale výkon nebude skokově lepší. Nějakým citelným slevám u 1150 ale moc nevěřím. 1155 také nijak nezlevnil a doprodávané procesory jsou dnes dokonce dražší než ve své době (kvůli kurzu USD).

Intel s příchodem nových CPU nikdy neslevňuje. ☺