CPU a teplota

Zdravím, chci se zeptat co znamená údaj v AIDA64- CPU dioda, protože CPU mi ukazuje v klidu 37°C a CPU dioda 6-12°C.

Odpovědi na otázku

Spousta údajů, co umí AIDA (a jiné programy) vyčíst z PC, nemusí dávat smysl. Takže pokud máš teplotu CPU opravdu v pořádku a nemáš třeba problémy s propady výkonu, tak to neřeš. Měl jsem kdysi desku, kde jedna teplota byla neustále 127°C, na jiné byly některé i záporné. Tyto programy jsou trošku o reverzním inženýrství a HW je obří množství. Ne vše funguje, jak má, takže je vždy třeba posoudit, zda ty hodnoty jsou vypovídající nebo k ničemu.

Znamená to, že CPU dioda není v daném procesoru osazena. Jinak celkem spolehlivá aplikace AIDA64 právě teploty vyhodnocuje často nevěrohodně. Pro analýzu vytížení a teplot komponent v PC je lepší aplikace HWMonitor od firmy CPUID, stačí free verze:https://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html(vlevo stáhnout)

Takže HWmonitor ukazuje normálně 55-60°C a při 100% max 84°C. Pak jsem našel další programy(FPS monitor,SpeedFun,atd) A ty ukazují +- stejně s AIDA64 při normální práci 38°C a 100% kolem 55-60°C max.Tak komu věřit. Bios ukazuje max 41°CChci se zaptat jestli těch 84°C není problém.Díky procesor: amd athlon x4 750k a chladič lepší box (AMD pro 125W TDP box)

Jo to je otázkaAle pokud tam máš box, nedivil bych se té horší variantě. 75-85°C má spousta uživatelů box chladiče. Koupě alespoň levného HE1024 tomu jen prospěje.

84°C je už poměrně dost. Není to kritická hodnota, ale normálně by ses měl pohybovat do 80°C.

No 84°c ukazuje jenom HWmonitor jinak ostatní programy + BIOS ukazuje okolo 42+-°c a při zátěži max 55-60°C takže komu věřit

Ještě mě napadlo zkusit nainstalovat AI suite 2. Nějaký zkušenosti ? Jestli jsem četl dobře tak by to měli bejt teploty přímo z BIOSu.Mám zakládovku:Asus f2a55