Cpu & Gpu

Na CZC se GTX 770 dočkala slevy z 10K na 8K...Nevím kdy si počítač budu kupovat, ale zatím jsem měl vybranou kombinaci: http://www.czc.cz/intel-xeon-e3-1230v3/1304... a http://www.czc.cz/msi-n760-hawk-2gb/134270/... Ale říkal jsem si, že kdybych vzal: http://www.czc.cz/intel-core-i5-4570s/12969... který má mamka v práci a pomalý určitě nebude a http://www.czc.cz/msi-n770-tf-2gd5-oc/13012... která je teď za 8K, tak že by to taky nebyla špatná kombinace a vychází levněji...Ale jde mi o to, že Xeon dostane z GTX 760 Hawk téměř maximum, ale tato i5 z GTX 770 už tolik výkonu nevytáhne...takže nevím jestli by na tom nakonec lépe nebyla spíš kombinace Xeon/760 Hawk, která je dražší (o 400 Kč)Co byste brali vy?

Odpovědi na otázku

preco chces na herny PC Xeon CPU? Ja by som volil i5, ale vysieho taktu ako ten co si uviedol, bud zhodny s tym Xeonom (3,3GHz) alebo vyssi.

Tak kdybych vzal i5-4570 s taktem o 0,3 Ghz vyšší než verze ''S''?

ten bude v pohode, grafiku urcite nebude brzdit.

vyšší grafický výkon ti podá 3470 (bez s, není pro ni důvod) a GTX770. Nicméně xeon 1230v2 je oproti 3470 dražší o necelých 1000Kč, určitě se v rozpočtu nenajdou?Dále nejoptimálnější je imho kombinace xeon 1230v2 + R9 280X, stojí to stejně jako 3470+GTX770, grafický výkon je znatelně vyšší a při příchodu 4+ jádrových her by neměl být problém. Rozdíl ve spotřebách v zátěži je cca 30W. To je při celkové spotřebě v zátěži 300-350W zanedbatelné.

Chci Nvidii a Intel Haswell, no a odkaz jsem dával na Xeon 1230-V3...

Tak když chceš nvidi a haswell, tak proč se ptáš. Máš to už zjevně rozmyšlený. Nikdo ti to tady chválit nebude a snad jsi natolik velký chlapec, že to ani nepotřebuješ.

Já chtěl jenom poradit, jestli je lepší xeon 1230-v3 + msi gtx 760 hawk nebo i5 4570 + msi gtx 770...ale to mi stejně nikdo neřekl.

Poradili jsme ti dobře a správně. To že zadáš debilní dotaz neznamená, že na něj musíme odpovědět debilně.Buď si jseš jistej a pak si uděláš co chceš a netrváš na potvrzení nejakých joudů z poradny a nebo si jistej nejseš a akceptuješ rady. Kdyby tvá otázka byla místo "chci nvidia a haswell" byla jednoduše "proč?", tak bych se ti věnoval a podrobně ti vysvětlil čemu ani za mák nerozumíš. Ale takhle s tebou ztrácet čas nebudu a děkuj prozřetelnosti, že ho s tebou ztrácí trpělivý WiQiX.

1230-V je levnější, výkon má podobný na na Z77 jde 400MHz přidat (pak má výkon vyšší). R9 280X má podobný (trochu vyšší) výkon než GTX 770 a stojí méně (ale zase má vyšší spotřebu a nejsou k ní hry).

A na B85 nejde zvednout takt?

Ne. U 1150 nejde u "ne K" CPU zvedat u žádného chipsetu (ani u Z87). Tam už jde taktovat pouze "K" CPU a pouze na Z87.