» Poradna » Windows (a jiné OS)

Cortana - zakázáno firemními zásadami

Dobrý den, již delší dobu mám Windows 10 a nedávno jsem chtěl vyzkoušet osobní asistentku Cortanu. Podle návodů jsem celý OS přepnul do anglické verze, ale Cortana mi pořád nešla zapnout kvuli firemním zásadám. Hledal jsem různě na internetu, zkoušel upravovat věci v registru, ale pořád nic. Šlo by to nějak opravit?

Odpovědi na otázku

A ty máš firemní PC?

Není to firemní PC, je to normální notebook co mám doma. Tento problém mělo víc lidí, ale oni jen přehodili OS do USA verze a hned jim to fungovalo...

Tak si zásady uprav v gpedit.msc

To jsem právě zkoušel podle videa, ale nemám tam tu složku Windows Search ve které to má být.

zakázáno firemními zásadami = neni povoleno, tak proc to porusovat. Btw bez admin uctu s tim stejne nejspis nic nezmuzete.

Je zcela běžné, že firmy blokují P2P, Skype apod. takže stejně tak prostě nemusí jít Cortana. Jestli jsi na ni až tak roztoužený, tak to zkus na soukromém PC a ne v práci.

tak vyzkoušet na jiném pc nebo virtuálku

Zloději nicků!

co?

To bylo na místního kastráta Bonzu

To víš, deti a starci, mají si kde hrát.....

Resetuj nastavení na default:http://www.oo-software.com/en/shutup10PS: dopředu radím provést zálohu systému

Použil jsem ten program a Cortana konečně funguje. Díky za pomoc :)

Podle potřeby můžeš nastavení poupravovat, sám zakazuji vyhledávání na webu, dotazování na spokojenost, P2P update, WiFi sense (+ upravení jména routeru o "_nomap_optout") a CEIP s telemetrií (včetně odesílání ukázek z Defenderu).Zakazovat advertising ID apod. mi přijde produktivní pak tu máš na Živě vedle reklamy na počítače kouzelné vodičky proti vypadávání vlasů nebo na lepší potenci.

Nepoužil jsi nějaké ty programy typu "Stop Windows 10 Spying"? Já jednou ano a kromě Cortany mi to zablokovalo i Insider atd.

Když jsem upgradoval na Windows 10, tak jsem si stáhl tohle, ale potom jsem to smazal.https://www.safer-networking.org/spybot-anti-beacon/