Corsair Voyager 32GB GTR přestal fungovat

Vytáhl jsem jej v práci z jednoho PC, kde fungoval, zasunul jsem jej do druhého, kde dříve taky fungoval, ale objevilo se, že byl rozpoznán nový hardware, ten se nainstaloval následovně:

Velkokapacitní pamě'tové zařízení USB : Připraveno k použití
XXXXXXXX U168CONTROLLER USB Device : Připraveno k použití

A flash disk se už v systému neobjevil, ani v na tom předchozím PC. Mám na něm selkem citlivá data, takže na reklamaci ani nepomýšlím.

Počítač -> Spravovat -> Úložiště -> Správa disků jej taky neukazuje.

Ve správci zařízení je pod diskovýma jednotkama jako XXXXXXXX U168CONTROLLER USB Device, když dám na něj Vlastnosti -> Svazky a kliknu na Načíst, objeví se:

Disk: 5
Typ: Vyměnitelné médium
Stav: Žádné médium
Styl oddílu: Nelze použít
Kapacita: 0 MB
Volné místo: 0 MB
Rezervované místo: 0MB

Nemám ani možnost jej naformátovat, nevíte někdo jak jej zprovoznit?

Odpovědi na otázku

Zkuste program otestovat flashdisk programem CheckFlash, ale asi prijdete o data na flashce.

CheckFlash mi ho najde jako H:/ - a když zapnu test, objeví se Log: File or device error: Zařízení není připraveno

Jako H:\ - (NOT FORMATTER OD NO MEDIA) - jsou tam spicate zavorky, v predchozim prispevku se to samo smazalo

Zkuste si zvvolit pristup "As physical device" a dat test.

Potřetí stejná otázka za dva dny!

Zkus v jiném (dalším) počítači. Je dost možné, že je kaput. Životnost flešek není závratná. Jsou vhodné akorát tak na přenos souborů. Nikoli na archovaci. A už vůbec ne na uložení jediného exepmpláře nějakého souboru.

Toto bol notoricky problem modelov Flash Voyager GTR a Survivor GTR. Kluc sa da opravit pomocou nastroja URescue 1.3.0.71, istejsie je vsak zaslat ho na RMA do Holandska, kde ho uz od r. 2012/2013 vymienaju za novy model. Model by mal mat 10 rocnu zaruku. Dovtedy ho vymienali za ten isty a kazdy skor ci neskor odide do XXXXXX U165CONTROLLER. Je to pravdepodobne sposobene nahodnym prepisanim firmwaru v USB porte, castejsie sa to objavuje pri napajacich USB portoch, ale nie je to obmedzene na ne. Clovek riskuje zakazdym, ked na tieto modely nieco nahra, resp. ked ich strci do pocitaca, takze velmi odporucam pouzivat ich len na prenos skutocne nepotrebneho odpadu ako hudba, filmy a pod. Z osobnej skusenosti, niektore modely odisli do par dni po kupe, niektore po par mesiacoch, jediny jeden prezil dva roky ale len vdaka tomu, ze vacsinu casu bol v taske notebooku a nepouzival sa.Pokial nie je mozne zaslat ho na RMA, stale je mozne pouzit na odstranenie problemov postup popisovany v tomto videu: https://www.youtube.com/watch

Pardon, uvedomujem si, ze thread je uz dva roky stary, ale pisem to pre tych, ktori by sa s problemom stretli neskor alebo hladali vysvetlenie a radu.

No, tehda ta reklamace vyšla, poslali mi místo něj 32GB USB3.0 verzi. Ta odešla po roce taky, tak mi poslali 64GB GT USB3.0. Ta odešla taktéž po roce. Už sem se naštval a nechal si to vyměnit za Kingston HyperX 64GB USB 3.0 a tam dodnes až na volné víčko nemám jedinou výhradu. Mrzí mě to, na těch gumových korzárech jsem začínal už od malé modré 256MB verze. Bohužel, nezdá se mi, že 3x po sobě by to byla stále náhoda. Už Corsairu nevěřím a nic dalšího bych si od nich nevzal.