» Poradna » Programy

CorelDraw vs Adobe Photoshop

Můj dotaz zní jak se dívate na tyto dva softwary?Jaký máte názor na jednotlivé verze Adobe?
Pracujete hodně s Corel Photo?

Odpovědi na otázku

CorelDraw je primárně vektorový editor, Adobe Photoshop bitmapový. I když CorelDraw Graphics Suite má podporu pro práci s bitmapami a do rodiny Adobe patří vektorový Adobe Illustrator, nelze oba programy srovnávat.

No Corel Photo Paint si myslím není špatná aplikace

Samozřejmě můžete očekávat, že můj názor je vzhledem k zaměstnavateli poněkud jednostranný. Přesto máte ho mít

Pokud píšete CorelDraw, budete mít na mysli zřejmě CorelDraw Graphic Suite X4 obsahující - Corel Photopiant, CorelTrace a Corel Capture.
CorelDraw jako takový je skutečně primárně vektorový editor čaástečně zasahující do zlomu stránky a v jeho případě by mělo smysl porovnávat spíše s Illustratorem.
To, co byste teoreticky mohl srovnávat s Photoshopem je PhotoPaint X4. Nejsem si osobně jistý, jestli má Photopaint příliš ambicí být profesionálním editorem. V rámci srovnávání bych ho funkčně blíže k Photoshop Elements.

Pokd budete jednotlivé aplikace srovnávat - musíte brát v úvahu vaše potřeby:
Jste-li profesionál - Photoshop je v oboru zpracování bitmapových dat profesionální standard.
Jste-li fotograf a chcete dělat hlavně barevné úpravy a méně již retuše, montáže a podobné manipulace s obrazem - můžete s podívat třeba na Photoshop Lightroom nebo Apple Aperture.

V poloprofesilnální a amatérské oblati pak můžete volit mezi:
Photoshop Elements 6 - produkt na stejném jádře jako plný Photoshop, ale se zjedodušeným ovládáním, trochu jinak koncipovaným organizérem a omezenými některými funkcemi
Corel Paintshop Pro - produkt, který koupil Corel spolu s JASC a mám pocit, že pro Corel představuje hlavní směr, do kterého investuje.
Zmíněný Photopaint

Z produktů u nás používaných zbývá ještě Zoner, ale to je podle mně více organizér fotografií než plnohodnotný fotoeditor - v závislosti na vašich potřebách ovšem může vyhovět i ten.

Moje názory vycházejí z mých zkušeností a znalostí. Produkty Adobe znám logicky mnhm lépem než produkty ostatních výrobců.

Michal Metlička - Adobe
mmetlick@adobe.com
michalmetlicka.wordpress.com ...
www.adobe.cz ...

Takže Photoshop Elements 6 je takovej Photoshop pro začatečníky?
Nikde nemohu najít tutoriál jak vložit podpis na fotografii.Možná to jsou nějaké speciální fonty,ale žiju v domění že to je normální ruční podpis naskenovaný který se pak obtáhne lasem a vloží do rámečku fotky.
Pokud sem rozumněl Adobe je váš zaměstnavatel?Jak je to studenstkými licencemi?
I když nemám stálý příjem snažím se mít programy pro fotky legálně např Zoner Photo Studio 10.

Jen bych chtěl ocenit Vaše znalosti, díky za podnětnou odpověď, klobouk dolů!

Corel Draw je grafický balík Obsahuje bitmabpový editor , vekterový editor a spoustu utilit na správu\fisk \ úpravu grafiky a fontů

Adobe Photoshop je jen bitmapový editor

Můj dotaz zní jak se dívate na tyto dva softwary?
Každý je určen jinému, jeden je střední třída a druhý highend

Jaký máte názor na jednotlivé verze Adobe?
Ty na Apple OS vnímám jako lepší

pracujete hodně s Corel Photo? jednou za uheskejh rok