» Poradna » Programy

Corel Draw - několik úseček se společným bodem

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, zda je možné v Corelu Draw vytvořit objekt např tvaru písmene Y ze 3 úseček, který bude mít prostřední bod společný a to v tom smyslu, že když jej označím, vyberu společný uzel a nástrojem Tvar s ním pohnu, budou všechny 3 okrajové body stále pevně ukotveny na místě, ovšem prostředním bodem budu moci hýbat a tím i upravovat na všechny strany velikos jednotlivých přímek.Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

už si jen matně vzpomínám, ale nakreslí se normálně tři úsečky s jedním společným bodem (kotvení v mřížce atp) a pak se označí a spojí.. možná stačí grout ctrl+g a nebo spíš weld nebo jak se to jmenuje... Ale určitě to jde.

Právě že klasickým seskupením Ctrl+G to nejde. Ani kombinováním a ani sloučením. Vždy pak při výběru společného uzlu tahám jen jednu křivku.