» Poradna » Windows (a jiné OS)

Core2Duo a Windows 10

Cawte, bude nejak normálne fachať Windows 10 64-bit na Core 2 Duo E6400 a 2 GB ram ?

Odpovědi na otázku

Bude, ale nebude to normálně použitelné. minimum pro 64bit, a ne jen pro něj, je 4GB RAM..... Nebo nahoď 32bit verzi....

Pokud použiješ 32-bit instalaci, tak by s tím být problém neměl. 2GB jsou sice na hranici použitelnosti, ale na internet to bohatě stačí.Osobně jsem zkoušel provozovat Windows 10 na počítačích s procesory Intel Core 2 Duo E8400 a Core 2 Duo E7400 a v obou případech byl systém limitován spíše jiným problémem, než je procesor (ovladače, nedostatek operační paměti...) Ve většině případů si však W10 z Windows update natáhnout nějaké univerzální ovladače, takže by to mělo normálně fungovat.Pouvažuj ale nad upgradem operační paměti RAM. Neuvedl jsi model základní desky, takže jsou dohady, kolik paměti tam dokážeš dát. Ideální by byly 4 GB. Myslím, že budeš ale rád aspoň za 3 GB. 2x 2GB DDR2 moduly se těžko shání.

Já bych to nedělal. 64bit na C2D a 2GB RAM je podle mne kravina. Navíc C2D není výkonem nic moc a nová Windows na 2GB RAM je někdy utrpení.Na co ten PC má sloužit?

Procesory Core 2 Duo jsou provozovatelné naprosto v pohodě s Windows 10. Provozuji E8400 na Windows 64bit, předtím to bylo E5200. Pro 64bit je ale vhodné mít 4GB ram.

Ak do toho dokupis 2 GB RAM tak ano.

Když seženeš 64-bitové drivery k chipsetu své desky, tak ano. Abys nezůstal třeba bez funkční zvukovky, nebo síťovky. Ale jak napsali už kolegové, 32-bitová verze W10 by byla vhodnější.A nainstaluješ ji se stejným licenčním číslem.

Zvukovky a sieťovky by som sa nebál. Na P35 som musel ťahať ovládač asi na chipset z XP, väčší problém bol s GK.

Já nějakou dobu měl desku s 975X a pak s P43,vždy byly potřeba jenom ovladače GPU (a k tý první,to byla ASUSka Deluxe,takže ovladače od WiFi karty)

Dlouho jsem měl PC s E6600 ale.. 4GB RAM. Kup z Ebaye nějakou 2GB DIMMku za nějaký 2 stovky.http://www.ebay.com/itm/New-4GB-KIT-2x2GB-PC2... Tohle je celkem dobrej deal.

Dovolte abych vás upozornil, že zrovna E6400 jsou často výkonnější než některé celerony a atomy tahané do dnešních ntb. Takže použitelné to bude. Brzdou bude spíše 2GB RAM a i pomalejší disk, pokud je nějaký starší.

Já mám Intel core 2 duo 2,10 GHz, 3GB RAM a s Windows 10 to pracuje i celkem svižně,ale v žádném případě to není na hraní her

Já mám Win 7, 64bit na Core 2 Duo 2,3 GHz, 8GB RAM a jede to slušně. Ale někdy při hybernaci spadne nějaký ovladač a je BSOD. Nevím, co by to mohlo dělat.IT v práci mi tam dal 4 kusy 2GB modulů. Win 10 tam pouštět nebudu, to mám na notebooku s podobnou konfigurací a 4GB RAM a 15 minut po spuštění je to nepoužitelné. Disk Na 100% A to jsem povypínal doporučené služby.