Core i7 3770 vs Core i5-4670

Dobrý den, mám možnost vyměnit tuhle sestavu:čtyřjádrový Intel Core i5-4670 @ 4*3,4 GHz (Turbo - 3,8 GHz) - Haswell, 16 GB RAM DDR3 / SSD 256 GB / DVDRW / Palit NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GBZa tady tu:Core i7 3770 3.4GHz, 8GB DDR3, 128 GB SSD + 1TB HDD, DVD-RW, GeForce GTX1050Ti 4GBOba dva počítače jsou repasované.Má to smysl? Jestli je výkon tak extrémě poznat nebo to nemá cenu? Děkuji

Odpovědi na otázku

Výkon v čem? Pokud jde o hry, tak to nepoznáte. V obou jsou GTX 1050Ti a oba procesory jí dokáží nakrmit.

to bych raději v té první vyměnil CPU, pokud ti chybí CPU výkon. Rozdíl mezi prodejem a nákupem bude tak 1000-1500Kč. Výhodou je modernější socket, v případě vady desky seženeš jinou se s1150 snáze, než tu se socketem 1155.

Osobne, nesiel by som o generaciu CPU nizsie a nechcel by som 128GB SSD.Inak je pravda, co pise kolega, ze CPU danu rovnaku GPU nakrmi aj to aj to a v hrach, co do FPS rozdiel najskor nespoznas, jedine, ak by si narazil na nejaku super narocnu hru na CPU (nedokazem menovat konkretne, ja uz na hry nejak nemam cas)

Děkuji Vám za tak rychlou reakci, opravdu jste mi pomohli v rozhodování.PC využiju na hry plus občasné použití CAD programu, ale tam nic extrémního. A právě jsem nevěděl jestli mi výměna za sice i7 ale o generaci níž pomůže nějak razantně. V těch procesorech mám pořád zmatek. Dále bych se jak říkate, težce zbavoval SSD 256, protože tu si myslím, využiju lepe než 128 SSD + 1TB HDD.Jěště jednou Vám děkuji za Váš čas.