» Poradna » Notebooky

Core i5 nebo i7 pro ntb

Dobrý den,již dlouhou dobu přemýšlím nad výběrem nového ntb a má pozornost se otočila na značku Lenovo. Dotaz se týká prakticky jediné věci a to procesoru. Vybírám mezi:1) http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z50-70-bil... kde je procesor core i72) http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z50-70-str... s procesorem core i5 Ntb pořizuji zejména pro účely: filmy, web, práce s dokumenty (excel, word, ppt), ale také úprava fotek, videa a občasné hraní her (nepožaduji nejvyšší detaily). Jádro dotazu tedy je, zda na tyto účely je vhodnější výkonnější Core i7, nebo postačí i5. Nedokáži posoudit zda vůbec poznám výkonnostní rozdíl, pokud poběží více aplikací najednou (jako je web, hudba, otevřené soubory, Photoshop CS6, plus jiné). Oba modely mají navíc stejnou grafickou kartu GeForce GT 840 se 4 GB paměti, což se celkově řadí do střední třídy, a tudíž se domnívám, že procesor i7 beztak nebude plně využit (např. při hraní her).Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Já beru procesor i5, ale do nového stroje žádný jiný disk, než SSD nechci (rychlost, hlučnost, životnost)

V těchto modelech je SSHD, což mi přijde jako nejlepší kompromis mezi velikostí disku a jeho rychlostí. Mohu se zeptat, proč právě i5 namísto i7?

Kompromis? To není žádný kompromis. SSHD je totálně zmrvená věc. Potvrdí ti to kdejaká recenze. 8GB SSD, to není aní na půlku Windows.....bude to stejně pomalé jako klasícké HDD.

Zaměřte se na řady Thinkpad Edge a HP ProBook, procesory Core i3 - Core i5 + SSD. Pak z jiné cenové kategorie Dell latitude. Lenovo už není co bývalo, přesun servisu do Polska, orientace na spotřebku.

Přesun servisu do Polska? Jako nevím, já mám servis 10 min pěšky z domova a v Polsku rozhodně nebydlím...A potom napřed podopučuješ TP Edge a pak napíšeš že Lenovo už není co bývalo... Tak jako nevim, kdo ty Thinkpady vyrábí...

Moje zkušenost s Lenovo servisem: K.O. baterka (1/3 kapacita) po 11,5 měsících na TP Edge.. Prodejce neuznal, že na baterku je 1/2 roku. Lenovo servis, kterej mám kousek od domu, provedl diagnostiku (pondělí dopoledne jsem jim to tam nechal), večer volali že baterka je opravdu KO a že si můžu pro ntb přijít, že mi baterku objednají a dají vědět až dorazí.. To se stalo ve čtvrtek večer.. TAkže řešení problému trvalo 4 dny z toho bez ntb jsem byl půl dne... Uznávám, že osobní návštěva v servisu, to značně urychlila. Ale narozdíl od Aceru, Asusu nemůžu říct proti servisu lenovo ani ň...

http://shop.lenovo.com/cz/cs/services-warranty/ A to servisní středisko u Idea řady je v Polsku.

Ovšem u Dellu pozor na chybějící HDMI.

Thinkpad Edge a Probook jsou blbé - lepší je Thinkpad T a HP Elitebook. Jo a pozor na Lenovo - uplně se zbláznilo - ty nové touchpadé jsou naprosté krámy- jak jsou proklikávací, tak působí strašně vratce, jediný, který se mi libil byl na X1 Carbon, kde byl taky proklikávací, zato ale dost pevný... Nechápu k čemu tato vlastnost je, když se dá kliknutí simulovat dotykem 1 prstu, je to i rychlejší. A kromě toho touchpad jako jediný v X1 Carbon netrpěl zpožděním ani takovým jevem jako "dojezd" touchpadu.

Core i5 na uvedené účely bude stačit s přehledem. Core i7 je ale samozřejmě o něco výkonnější. Ale podle mě to za ten 2000,- rozdíl nestojí. Oba dva procesory mají stejné vlastnosti.

Ntb plánuji jako investici na několik let, momentální Asus už mi jede pomalu sedmým rokem. Myslíte si, že i do budoucna je lepší a dostačující i5, než si připlatit 2000 Kč? Děkuji.

Core i5 nebo i7 jsou řady modelové, takže se nedá dost dobře odpovědět- stačí se podívat na stránku s benchmarky CPU. Kromě toho taky záleží na konkrétním notebooku, jak dlouho dokáže procesor na maximální výkon běžet, což je jev, který se masově objevuje od Ivy Bridge, ale málo lidí mu přikládá ´důležitost.CO znamenají ty účely?filmy - sledování nebo střih? Pro střih a enkodování jsou 4 jádra výhodou. Naopak nevýhodou jsou úsporné procesory, například nějaký zenbůček má 4jádro asi 3612QM, ale vtip je v tom, že asi po pár minutách se zadýchá a výkon klesne.úprava fotek - nehodí se TN - je potřeba mít stálé barvy při různých úhlech. Hodil by se displej s lepší rozlišení (3200 nebo ultra4K) a s lepším gamutem.A v neposlední řadě taky přítomnost 802.11ac, přítomnost VGA portu, přítomnost 2 jacků (zvlášť proc MIC a výstup), přítomnost RJ-45-.

Stránky s benchmarky mi bohužel neřeknou, zda se vyplatí investovat více a mít výkonnější procesor (což je samo o sobě pochopitelné). Má otázka ale je, zda je ten výkonnostní rozdíl natolik znatelný, že se vyplatí investovat. Nikde jsem nenašel žádné recenze, apod.Podotýkám, že nejsem žádný profi fotograf a neplánuji žádné náročné filmové střihy. Jakožto student VŠ využiji ntb převážně na práci s dokumenty (MS Office) a na internet, sledování videa (filmy, seriály), nikterak pofesionální úprava fotek, dále si občas rád zahraji nějakou tu hru. Ntb plánuji mít na několik let (např. 5).Ptám se, zda pro obyčejného uživatele ICT s výše zmíněnými požadavky bude Lenovo Ideapad z50-70 lepší s procesorem i5 (4210U(1.7/2.7GHz)) nebo i7 (4510U(2/3.1GHz)). Děkuji mnohokrát.

http://ark.intel.com/compare/81015,81016rozdiel malý. Len i7 má vyššií takt, ale obidve 2jadra 4 vlákna. Na filmy 15,6"? Mne je málo aj 19" Iná vec ak máš 23"-30" externý. Nepozeral som aké sú ceny i7 4700MQ, alebo 4810MQ