» Poradna » Web a internet

Conection refused - error

Zdravím, mám problém s ERR_CONNECTION_REFUSED. Web mi normálne funguje no občas (cca každú polhodinu) server prestane reagovať a zobrazuje to spomínaný error. Podľa vSphere clienta je v tejto dobe príliš vysoká záťaž na internet (viď. http://prntscr.com/cqknak ) Nestretli ste sa s podobným problémom? Čo to môže spôsobovať, resp. ako to opraviť?

Odpovědi na otázku

Je potrebne zistovat kde ta zataz nastava. Ci nie nahodou na brane do Internetu, alebo na nejakom interface (napr.virtualnom).

Môžete byť, prosím, konkrétnejší? Ako to zistiť?

Na zaciatok staci spustit ping na nejaku IP adresu servera na Internete a to na virtualizovanom pocitaci a sucasne aj na hostujucom pocitaci.Popiste podrobnejsie sietovu infrastrukturu a kde sa ta chyba zobrazuje, pretoze nieje jasne ci sa to tyka Internetu, alebo len nieco skusate na svojej sieti.

Jedná sa o VPS od spoločnosti hicoria.cz, číže o nejakej konkrétnej sieťovej infraštruktúre moc neviem . Chyba sa zobrazuje rovnako keď sa snažím dostať na WEB (resp. FTP) z vonku aj zvnútra.

A co ping na ten VPS? Ten funguje normalne v case vyskytu uvedenej chyby?

Áno ping funguje normálne. Ešte poznamenám, že normálne fungujú aj ostatné služby na VPS (SSH, TS3 server)

Ak mas moznost si na tom VPS spustit prikazovy riadok, tak si daj vypis spojeni pomocou prikazu 'netstat'. Pomocou prepinacov toho prikazu si daj vypisovat iba TCP a UDP spojenia.Ak tych spojeni bude viac ako 2 stranky, tak vypni vsetky programy, ktore pracuju protokolmi, ktore su bezne pouzivane programami ako: torrent, skype, Emule a podobne. Myslim, ze TS3 tam patri tiez. Tieto programy otvaraju prilis vela spojeni co moze zahlcovat rozne sietove tabulky. Ak sa dopatras toho, ktory program ti to robi, tak budes musiet podrobne preskumat jeho sietove nastavenia. Slusne napisane programy je mozne v nastaveni obmedzit tak, aby vytvarali len zadany pocet spojeni.

http://prntscr.com/cqzu71 Takto to vazerá pri netstat -tnlp , počas problému rovnako

Budes musiet ten obrazok hodit na nejake zabehnute ulozisko. Ja nie som povinny si instalovat nejake spacialne programy aby som si to mohol zobrazit. Tiez nie som povinny si vytvarat ucty kde kade po serveroch aby som sa mohol prihlasit ked si chcem pozriet obrazok, ktory tam dal nejaky uzivatel.

Prosím? Obrázok je voľne dostupný pre každého Nie je poterbné sa nikam registrovať ani nič sťahovať. Snímok je spravený nástrojom LightShot, ktorý ale ty nemusíš mať nainštaloavný

No mas pravdu, ospravedlnujem sa. Pouzivam blokovace reklam, bo niektore stranky sa bez toho nedaju ani pouzivat. Po vypnuti to zobrazilo normalne. Ten vypis vyzera celkom normalne. Zrejme ti neostane nic ine len postupovat ako navrhol uzivatel "Bzuci'. Ponorit sa do studia logov. My na logy nevidime, takze to vpodstate odhadujeme.

Vaše reakce postrádá smysl.

Tolik slov a žádný popis problémů. Víme, že je to VPS, a že používáte vSphere. A je to web. No super.Connection Refused znamená, že to spojení někdo odmítá. Může to být webserver jakožto služba, může to být jeho OS, hypervizor, nebo cokoli nad tím (třeba firewall). Každý z těchto stupňů má možnost si to logovat. Takže:1. podívejte se na logy webserveru, proč odmítá spojení. Případně si zvyšte verbositu a zkontrolujte, jestli tam spojení vůbec dorazí. Nejspíš ano a právě webserver bude ten problém. Nevím, jaký webserver používáte, ale ty běžné odmítnutá spojení logují bez problému.2. Pokud spojení k webserveru nedorazí, pak použijte netstat, a koukněte se, jestli dorazí do virtuálu. Pokud spojení nedorazí ani tam, tak kontaktujte poskytovatele hostingu se zjevným problémem.

Počas chyby mi to nezobrazuje moje pripojenie ani v logu webserveru ani v netstate. Ak to chybu nezobrazuje tak netstat: http://prntscr.com/cragz9