» Poradna » Počítačové sítě

Comtrend vr-3026emulti dsl - sloučení internetu a televize

Dobrý den.Používám router Comtrend vr-3026e multi dsl pro příjem internetu a televize od O2. Lze nějak sloučit televizi a internet do jednoho kabelu (rj-45) a následně opět oddělit ?Děkuji.Zdenek.

Odpovědi na otázku

Nelze. Určité LAN porty jsou vyhrazeny pro IPTV a určité zase pro internet. Musí to být vedeno odděleně.

Comtrend 3026e má jenom 100Mbit/s porty, tedy pokud máš standardní kabely se čtyřmi páry vodičů, můžeš použít 2 páry pro TV a 2 páry pro internet. Nejjednodušší je kabely rozplést a nalisovat na dráty po dvou konektorech na každý konec kabelu, nebo se prodávají rozdvojky, ale to už je dražší řešení.

Pokud máte pouze jedno UTP které vede do vedlejší místnosti tak by mohlo pomoci třeba toto:https://www.alza.cz/rozbocka-utp-stp-kabelu-s... nevýhoda je že data jedou pouze na 2*2 párech. tj. max 100Mb/s