» Poradna » Počítačové sítě

Comtrend VR-3026-port forwarding

Dobrý den,Měl bych dotaz na několik bodů:Mám veřejnou IP adresu, jsem schopen se připojit z venku do routeru, do routeru mám připojeno IDVR, který je na IP 10.0.0.33, v natu mám nastavení external port 15000, protocol TCP/UPD, internal port 80, server IP 10.0.0.33ve vnitřní síti když zadám veřejnou ip a port 15000, dostanu se normálně do IDVR, ale z venku prostě ne, technik O2 se napojil do modemu a říkal že to musí fungovat, což nefunguje, další věc co mi řekl, že mám v sekci SECURITY-IP filtering-Incoming zbytečně "povolen" port 80, takže ho smazal, po smazání jsem se nedostal z venku ani do routeru, což bych prý podle něho měl, po znovu nastavení portu 80 se do routeru zase dostanu, zkoušel jsem povolit i port 15000 ale do IDVR se prostě ne a ne dostat....dokáže mi někdo poradit? díky

Odpovědi na otázku

Povol (přechodně) DMZ a vyzkoušej jestli to pojede, pokud ano, máš špatně nastavený port forwarding > řádně ho nastav.

DMZ jsem taky zkoušel a taky to nejde

Jen takovej dotaz... ten IDVR je co za stroj? IP mu konfigurujes rucne nebo dynamicky? Pokud rucne, ma nastavenou default gateway?

Stroj cina, IP rucne, gateway 10.0.0.138

Nemáš ty porty prohozené? Neměl by být external 80 a internal 15000?

Testoval jsem obe varianty

A máš to nastavený na správný interface? Nechceš nám sem raději hodit screenshot?

Co je nastaveno v DVR v sekci Network jako port? 15000? Pak zkus v modemu nastavit do port forwardu internal i external 15000 a povol ho i v incoming filtru. (Port 80 z vnějšku ti koliduje s administrací modemu...)

V IDVR jsem zkousel porty 80, 81, 15000, 15001, v port forwardingu jsem pak zadaval port 15000-15000, 15000-15000 i tak se nedelo nic

To 'zvenku' musis skusat naozaj 'zvenku' a nie z domacej siete zadanim vonkajsej adresy routra. Je ktomu potrebne pripojenie od ineho operatora ak to chces skusat z domu. Tiez je dobre vediet ci niektory z operatorov nepouziva NAT.

Z venku zkousim zvenku, dostanu se jen do nastaveni modemu, zkouseno z vice zprostredkovatelu internetu

No ja ti neviem... Podla tvojho popisu to tak nevyzera.=> ve vnitřní síti když zadám veřejnou ip a port 15000 <=Otestuj si ci ti naozaj zvonku prechadzaju porty, ktore potrebujes. Je na to program 'nmap'. Najlepsie sa to testuje s niecim, co dokaze ukazat ci paket z internetu dorazil, alebo nedorazil. Ak to tvoj router nevie, tak je mozne namiesto routra pripojit pocitac a na nom spustit analyzator siete 'wireshark'.

zkusim...

Pokud se zvenku dostaneš do nastavení modemu, ale ne do DVR, tak máš prostě blbě nastavený port forwarding, to je jasné. Ideálně sem dej screenshot toho nastavení.

Brána by měla být nastavena na 10.0.0.138DNS zaručeně není 10.0.0.33Port Forwarding nastav pro TCP i UDP

mohl by jsi mi napsat jak to nastavit všechno?

Všechno nemůžu, protože neznám, kterou DNS máš od operátora. Zbytek máš napsáno.

ok, díky v neděli vyzkoušim

Jako DNS může nastavit gateway (10.0.0.138). Nicméně v tomto případě na DNS nezáleží, protože se připojuje zvenčí přímo na IP.

ale ve vnitřní síti mi to funguje tak jsi nejsem jistej že je chyba v nastavení DNS

Pokud máš v PC nastaveno DNS na "automaticky", přebírá se DNS nastavená v routeru (=DNS operátora) ale můžeš si tam nastavit jakou chceš. Každopádně ta hodnota co tam máš je "divná". O2 má svoji DNS :160.218.161.54 194.228.41.65 DNS google je8.8.8.88.8.4.4Takže si tam jedno či druhé nastav.

Bránu a DNS musíš nastavit na 10.0.0.138, nevím jak tě napadlo nastavovat bránu shodně s IP? A podle mě máš blbě i porty, mají být naopak. HTTP port dej 82 a media port třeba 5000. No a port forwarding dej TCP i UDP. Pak to musí fungovat.

dobře, vyzkouším díky

nastavil jsem bránu na 10.0.0.138 a už to běží díky moc

Predpokladam za zadavate verejnaip:port(15000) když v NAT mate 15000-15000. Jinak nejlepší reseni je udelat VPN a pak se normalne propojovat z vnitrni site. U O2 to jde dobře. Mam udelane presmerovani portu 1194 na VPN a jede to v pohode.