Compaq Armada 1750 a větší HDD disk?

Compaq Armada 1750 a větší HDD disk? Myslíte, že jde dát větší disk? Podle podpory max. 10GB ale já mám větší ( Další problém je že BIOS je na disku.

Odpovědi na otázku

Nepovím ti, jestli Armada snese větší disk, i když ta hranice 10GB se mi zdá poněkud podivná (řekl bych, že pokud snese 10GB, tak by měl vydržet disky do 32GB, ale u Compaqu jeden nikdy neví, občas jsou sví za každou cenu).Mohu tě ale ujistit, že BIOS rozhodně není na HDD, to nelze. Co ale na HDD je, tak to je malá Non-DOS partition se Setupem (mnoho lidí Setup ztotožňuje s BIOSem, takže se tvému omylu ani nedivím). A abych byl hodný (a hlavně abych konečně jednou někomu dobře poradil, jinak se mi to jaxi nedaří a většinou poradím chujovinu), tak ti poradím, co s tím udělat:Nabootuj do onoho Setupu (určitě to umíš - F10 po staru počítače) a projdi si nabídku. Je tam nabídka vytvoření (většinou) dvou disket (jedna se nazývá, pokud si to správně pamatuji, Setup, druhá Diagnostics, ale ber to s rezervou, už je to pár let, co jsem měl co do činění s Compaqem). Tak tyhle diskety si nechej vytvořit. Nabootováním z těchto disket se jednak dostaneš do Setupu a také si můžeš na novém disku vytvořit tu Non-Dos partition. Neboj se, zvládneš to, jako jsem to zvládl hned napoprvé i já se svoji prachmizernou angličtinou. To z grafického menu vybereš příslušný příkaz a ten program si sám vyžádá příslušné diskety - buď prázdné, když si je vytváříš (a hned ti také řekne, jak si je máš označit), nebo ty, které právě potřebuje pro vytvoření (a naplnění) té partition na HDD.