» Poradna » Ostatní

Commodore Amiga

Ma nekdo jeste tento ve sve dobe genialni a nadcasovy pocitac, ktery mel 24bitovou grafiku a stereo 4-kanalovy zvuk v CD kvalite v dobe, kdy PC bylo ve fazi 286-386, mys u neho byla podivnosti a na monitoru se prohanelo 16barev a zvuk se linul z PC beeperu?

Odpovědi na otázku

Ano mam ale uz roky len zapada prachom pod postelou.Zvuk nebol v CD kvalite (tusim len 8bit ale s moznostou aj modulovania hlasitosti), zvuk to malo ale hodne slusny na tu dobu.

len taka podotazka : to mas odkial ze Amiga mala 24 bitovu grafiku ?

mala sice len 12bitov (4096farieb) ale oproti 16farbam EGA na PC to asi vyzeralo ako 24bitove, sa dotazovatelovi ani necudujem ze to poplietol

Jejda, zapominate. Takova Amiga 1200 mela AGA chipy a rezim HAM8 - vyber barev z 16milionu+ odstinu.

Měla výběr, z 16 Miliónů barev, jestli už ne teda zrovna z 16,7 Miliónů, ale uměla z nich zobrazit maximálně vždy jen těch 4096 barev, to už měly i počítače PC, že uměly zobrazit kdysi, třeba jen 256 Barev, ale výběr z kolika barev, vybrat těch 256 barev, byl větší, ale už nevím, kolik to bylo, no!

Vazne tomu nerozumis. Omezeni 4096 barev (HAM) bylo jen na Amize 500 a 600, ktere mely graf chipy Agnus.Amiga 1200 jiz mela AGA chipy a zmineny HAM8. Tech barev je samozrejme presne 16777216. (proto jsem tam psal to "+", jestli vis, co to znamena) LOL

tak, tak v mode HAM8 bolo mozne zobrazit na Amigach s AGA naraz na obrazovke az 262144 farieb z 16777216 možných. mimochodom aj ja mam Amigu, (dokonca pripojenu cez lokalnu siet na na internet )  ktoru obcas z nostalgie zapnem. inak dobra ceska stranka co sa tyka Amigy je na http://amiga.probers.info/

Nezapominam, ja mam len A500, takze max 4096farieb. Nevedel som do ktoreho modelu zacali davat nove AGA chipy, som myslel ze A600 a A1200 mali este stare Agnusy ci jak sa volali.

To už spíš Amiga, měla 24 Barev, než 24-Bit barvy., no!

No, oni pak ty Amigy, ještě bastlily, na procesorech já nevím jestli to vůbec, nebyly procesory Intel na 500 MHz, ale ne asi to nebyly procesory od Intelu, ale bylo to asi tak v době, kdy zrovna vyráběla Firma Intel procesory Intel Celeron na 500 MH, tam už by těch 24-Bit. asi a Grafický karty se tam dávaly nějaké normální já nevím jestli GeForce 1, nebo GeForce 2 MX třeba 200, tam už by těch 24-Bit. barvy, asi nejspíš měly, nebo možná i 32-Bit., no!

No ty jsi myslim znalec LOLV Amigach byl vzdy jen procesory Motorola. Konkretne 68000, 68010, 68020, 68030, 68040, 68060.

Ladik prosimta uz sem nic nepis ptz si Amigu asi v zivote nevidel.

A prosimta nechlastaj uz, ani neber uz to na com ficis, neprospieva ti to

ha ha ha ha

Ládíku, ádíku..... víš kulový a pouštíš tady svoje šplechty.... Na Amize byla skvělá grafika a zvuk v době, kdy na PC byl stereo zvuk z pc chrchlátka a na obrazovce se střílelo z písmenkama na ufouny..... Dodneška nebyl překonán skvělý amiga multitasking , dynamický.... 20 oken na sobě a v každém jiné rozlišení, a což teprve přerušení, na jednom mohlo být 256 zařízení.... zkus si o tom něco zjistit!

Já vím kámoš, měl Amigu asi myslím 1200 a spustil nám tam auta Lotus, to byl hukot, to byla Grafika na svou dobu, to jsme valili, oči, no já jsem měl teď takovou trochu lehkomyslnou, náladu, tak jsem psal trochu hovadiny, n omě se zdálo, že v Amigách snad byly, vždycky jen procesory Motorola, no!

To tak vypada, ze ji mas celkem casto.

Já mám stále ještě svoji první A500 z roku 1990 i A1200 v toweru (kterou jsem si bohužel vlastní blbostí odpálil :( Byl (je) to naprosto geniálně navržený počítač, bohuželtaké ve své době také naprosto nedoceněný a nepochopený, ale tak už to bývá, když někdo (něco) předběhnou svou dobu.....

Mam pod posteli Amigu 600 - priznam se bez muceni, ze to co jsem videl za graficke vecicky (vetsinou cracktra ke hram napr. od ParadoX (moje oblibene cracktro je ke hre Cannon Fodder), Fairlight, Melon, Razor 1911 atd) tak o tom si PC mohlo nechat jen zdat, panove. Dokonala grafika a hlavna ta hudba!!! (tzn. chiptunes) to je proste neprekonatelne a dnesni intra/dema/cracktra nesahaji tem Amigackym ani po kotniky, a to jsem videl opravdu hodne z pc demosceny...Skoda jen, ze jsem nesehnal nikde poradnou prirucku assembleru :( vzdy jsem touzil delat podobne veci...a tady je screen toho, jak vypada moje nejoblibenejsi cracktro, u ktereho jsem skoro brecel dojetim :)) http://www.pouet.net/prod.php

jeste dodam link na tu melodii z toho cracktra ;) ftp://ftp.modland.com/pub/modules/protracker/4-...

a jeste jedna klasicka chiptune ;) http://quake.php5.cz/trash/Hybrid.xm (ve winampu to nezni nic moc, chce to nejaky modplayer prehravac, zadny winamp)