» Poradna » Notebooky

Combojack + Vadnej mikrofon

Zdravím, potřeboval bych pomoc. Na mém notebooku mám combo jack. Dá se nějakým spůsobem připojit mikrofon + sluchátka / repráky bez dalších investic? Nebo si musím dokoupit externí zvukovou kartu nebo tak něco? Plus mám další problém. Mám koupený mikrofon který blbne (Chvíli je slyšet normálne, pak stichne a tak se to furt opakuje), ale když sem ho zkoušel u kamaráda tak fungoval správně. Mám zastaralé ovladače nebo kde může být problém? Předem děkuju za rady.

Odpovědi na otázku

Kup si redukci - investice je pár desetikorun...

Když to ale připojím přes redukci tak stejně můžu používať jen jedno z toho, protože když to zasunu do notebooku tak správce zvuku Realtek si žádá výběr ze tří možností co sem připojil (sluchátka, repráky, mikrofon).

Pokud máš správný ovladač, můžeš používat vše naráz - jak si myslíš, že ostatní fungují z headsetem??

No ostatní možná nemají combojack jako já. :( Co myslíš tím správný ovladač? Když otevřu informace na Realteku tak mi to píše Verze ovládače pro zvuk: 6.0.1.8549, Verzia DirectX: 12.0, Ovládač zvuku: HD Audio a Zvukový kodek: ALC295.

Combojack je snad na všech novějších NB … a je i u mobilů.

No já když zapojím redukci (ve které mám zapojené repráky + mikrofón) do notebooku tak se stane to co sem psal dřív. Vyskočí mi okno Realteku a 3 možnosti (repráky, mikrofón, sluchátka) ale zaškrtnout můžu jenom jedno.

To máš tu redukci nějakou divnou … je to redukce ze 4-pinu na 2 x 3-pin?

Popravdě ani nevím, vypadá to takhle. https://www.google.sk/url

To je obyčejná rozdvojka třípin. jacku. Ty potřebuješ čtyřpinový >> 2x třípinový.https://www.czc.cz/redukce-roline-4polovy-ja...

Děkuju, koupím to a pak napíšu jestli to funguje.

Psat ani nemusite, protoze to fungovat proste bude..

No to je ono! Mate rozdvojku (se kterou to fungovat nebude), ale potrebujete redukci (se kterou to naopak fungovat bude).

A myslíte že to vyřeší i můj problém s mikrofonem? Nebo to je jinej problém?