» Poradna » Mobily

Combo DVD+HDD+VHS

Dobrý den,potřebuji pořídit combo 3 v jednom - rekordér DVD+HDD+VHS (v případě VHS by stačil přehrávač). Našel jsem několik typů, ale v českých prodejnách se podle mého zjištění zřejmě buď již nebo (některé novější mutace) ještě neprodávají: Panasonic DIGA DMR-EH80VEGS, Toshiba RD-XV48KT, JVC DR-MX1. Dále mi byly doporučeny buď LG RCT 699 H nebo Funai WD6D-M101, ale mám pocit, že tyto typy nemají pevný disk a jsou tedy bez HDD (?). Může mi někdo poradit, co a kde nejlépe zakoupit ?Děkuji.Václav Seyfert, seyfertata@seznam.cz

Odpovědi na otázku

Sice to není asi očekávaná odpověď ale zde se přímo nabízí, co takhle zdigitalizovat VHS a pak už koupit pouze DVD rekordér s HDD což už je výběr daleko rozmanitější. VHSky časem velmi rychle ztrácí na kvalitě. A po zdigitalizování VHS bych ani DVD rekordér nekupoval když už to musí být tak BLUE-RAY anebo jenom nějaký settopbox s možností nahrávání přes USB kam se dá "píchnout" exterák. A nebo to udělat ještě jednodušší a pořídit HTPC kde se dostane daleko větší kvality a možností než u složitého zařízení s DVD,VHS, HDD v podstatě za stejnou cenu. Těch výhod HTPC oproti ostatním je nespočet a rozhodně se do něj vyplatí investovat protože VHS časem úplně vymřou, DVD ustoupí a začne se rozmáhat blue-ray. Jedinej držák je tedy HDD.Snad jsem na nic nezapoměl.

Díky za radu, ale já mám těch videokazet asi dva tisíce a při tom množství (a při mém věku) to už hromadně digitalizovat nemám v úmyslu. Takže bych se opravdu rád dopracoval k nějakému tomu combu... V. S.

A co na těch VHS máš? Je to nějaký archiv domácích záznamů, nebo to jsou filmy? Pokud to jsou totiž filmy, tak by mělo smysl:1) nakoupit DVD - něco to stojí, ne vše musí jít sehnat...2) postahovat dané filmy z netu - i obyčejný DVD rip z uložto bude kvalitativně asi lepší než nahrávka z VHS kazety - druhé řešení vyjde levně, jen stojí nějaký ten čas - pak se to dá nastrkat na externí disk, multimediální centrum nebo vypálit na DVD - pokud bude DVD přehrávač slušný, tak umí mpeg4 AVI (XVID/DIVX) a na jedno DVD se ti pak vejde několik hodin filmů- ty VHS kazety bude podporované čímdál méně - už nyní spíše "dohnívají" a jakmile ti za pár let to kombo odejde, tak už ani nemusíš sehnat díly nebo někoho, kdo to opraví...

právě proto je dobré mít zařízení jaké poptává, ne? Tím by se dalo digitalizovat pohodlně velké množství VHS.

Mnooo, pohodlně... Dva tisíce kazet snad ani zdigitalizovat nejde. Pokud to jsou jen obyčejné "stodvacítky" tak je to 4 000 hodin záznamu. Mám obavy, že to je za hranicí životnosti přehrávače. Ale je pravdou, že podobné zařízení je asi jediná rozumná varianta jak VHS digitalizovat vzhledem k tomu, že grabovací karty do PC s HW kodekem jsou dnes již nedostupné. Šudlátka typu http://www.conrad.cz/digitalizace-audia-a-vide... se za rozumné řešení považovat nedají.

mno právě a vypaluj to na DVD. Kdyby to šlo digitalizovat na disk, mpeg2 sestříhat a udělat z toho rovnou mpeg4 kvůli úspoře místa tak možná...Ale takhle by to bylo hafo DVD nebo několik zničených RW než bys to dodělal.

už som si myslel, že si robíš srandu a ejha - vidím, že ponuka TV kariet do PCI už takmer ani nie je. Ale ak TV kartu, radšej PCI (http://www.focus.sk/product.asp ) ako USB

hehe, vidím, že si svůj HW usb převodník Plextor ConvertX budu pečlivě hýčkat a opatrovat

Vidím, že se tady rozbujela diskuze o něčem úplně jiném, než jsem chtěl. Neřešte, prosím, možnou digitalizaci mé hromady videokazet, jen mi někdo poraďte, kde seženu ono combo DVD+HDD+VHS rekordér 3 v 1. Díky. Seyfert

Vážený pane, do takového komba bych vůbec nešel. Zkuste raději samostatný HDD rekordér + běžné video, i starší. I když to na první pohled tak nevypadá, má to mnoho předností. Máte - li zájem, mohu to zodpovědět i podrobněji. (na ukázku: video v takovémto kombu je jenom ošizený přívěšek k tomu zbytku, oproti i tomu nejlevnějšímu samostatnému přístroji > nespolehlivost,poruchovost,malá životnost)

taky bych to asi neriskoval - dostaneš průměrné video s průměrným dvd za nadprůměrnou cenu a když na tom něco odejde, tak to pak jedním vrzem chcípne celé a nebudeš mít zas nic...takže plný souhlas

vždy je problém: poradiť tazateľovi to, čo chce, alebo to, čo je najlepšie. Také combo možno ani neexistuje. Veď načo by ho vyrobili, keď to nikto nechce? 2000 kaziet ste mali riešiť už pred viac než 5 rokmi. A ak ich nechcete zdigitalizovať kvôli náročnosti na čas, 1. načo je Vám 2000 kaziet (budete pozerať 5 za deň, aby ste ich stihli popozerať všetky) a 2. kazety si už na kvalite nepridajú, 3. zaberajú asi 1 halu (v h264 cca 3-4 TB=2HDD)

Právě proto, že už zabírají - jak říkáte - skoro "halu", s tím musím přestat. A ten počet ? No - někdo má zase tisíce knížek a už je taky nikdy znovu nepřečte. Takoví jsme holt my sběratelé...

právě proto jsme navrhovali tu digitalizaci. Já to udělal a z pytle VHS kazet, které jsem tehdy ještě zvládl přehrát a videokazet 8mm, na které jsem si musel půjčit kameru, jsem během týdne měl balíček DVD s MPEG4 videem, které přehraju kdekoliv a kopírováním neztrácí na kvalitě. A taky jsem vyklidil docela velkou škříň, do které můžu dávat jiné věci...Sice mám taky pochybnosti, zda budu mít někdy čas a náladu dívat se na stará rodinná videa, ale takhle to aspoň nepůjde tak do háje a nezabírá to tolik místa...

VHS s časem na kvalitě neztrácejí. Mám 20 let staré, stále stejný VCR Panasonic a záznam se nijak viditelně nezměnil...

Zdravím,dovoluji si Vás oslovit ohledně podobného dotazu, tedy digitalizace VHS kazet. Koupil jsem z druhé ruky přístroj: dvd medion md81664. Dle mě funguje perfektně. Jen nemám k němu návod a po nahrání záznamu na DVD ho na jiném zařízení, krom zmíněného nedokážu spustit, ani v PC. Mohl by jste poradit? Díky

Riešil/riešim podobný problem. Mam Pinnacle USB510 prevodník. Fungoval do novej verzie Pinnaclu. Tak som kúpil,požičal .... min. tri prevodniky ale s každým bol problém softwarový. Skončilo to reinštaláciu Windowsu (to svedčí o stupni zúfalstva) IT človiečikovia mi povedali že to je väčný boj softwarov v týchto zariadeniach a poradili mi DVD recorder. Potom som si uvedomil, že pri mojom šťasti mi po zakupení DVD Rec. odíde VHS prehrávač a budem v pr.... Tak som kupil combo Funai uvedené v príspevku aj s HDD. Zatiaľ sa prekusavam navodom (ako každý navod stojí za gulové) Má VHS-HDD-DVD. Pravdepodobne ale z HDD sa priamo neda sťahovať na externý HDD,ale musíš napaliť DVD. Má sice aj USB, čo nikde nepíšu, ale asi iba na vstup. Ber to zatial neoverene prekúsavam sa návodom.jozef.marianic@gmail.com

Jozefe, podařilo se ti překopírovat soubory nějak z interního hardisku na externí nebo do PC?

Dobrý den, mám videorekordér TD6D-D4413DB a chtěl jej připojit k PC (mám systém XP). Co potřebuji k propojení?Děkuji za odpověď.Pavel Nový

Myslite že by mi profik dokázal z video kazety vytahnou ten záznam i když je paska v některách mistech poškozena?

Asi zaleži na tom jak je to poškozene a jakou techniku ma dany člověk k dispozici. Mužeš to zkusit třeba ti řeknou že to dokažou… ale moc bych na to nevsazel

A napsal bys mi klidně do meilu na koho bych se mohl obrátit?

Jo když mi napišeš meil :)

Smim se zeptat jak dlouho cca jim trvá ten převod?