Coil Whine - pískanie cievok grafickej karty

Zdravím všetkých,pred pár dňami mi začala grafika bzučať resp. slabo pískať iba v hrách. Daný problém som našiel na mojej staručkej grafike a grafikách od dnes až niekoľko rokov dozadu pokiaľ YouTube videá siahajú. Mojou otázkou je, nestačí aby producenti grafických kariet dávali na kartách cievky zalievať? Je to neekologické alebo je tam nejaký technický problém? Pár rokov dozadu napr. MSI a niektoré iné značky garantovali tiché grafické karty. Vraj to boli pre nich krušné časy s reklamáciami. Dnes sa objavuje rovnaký problém z pred x rokov, asi žiadne riešenie v dohľadnej dobe.

Odpovědi na otázku

1 zkusit přeházet napájení PC může se jednat o "vazbu" tedy zkusit zapojit do jiný zásuvky na 220.... ...pokud je na stejném okruhu s reproduktory, LCd atd...2 pokud ne je v záruce reklamovat3 pokud není v záruce koukejte se po servisu nebo elektro odpaduJinak přetaktováno máte? Víte že to grafika , co když je to deska nebo zdroj ?

Toto ti často nikto nevyreklamuje a ak, tak len z dobrej vôle, tiež to musí brunieť alebo pískať a budú to predávať ako použitú kartu ďalej. Daný jav nepoukazuje na poškodenie karty, len vibruje cievka, čo je normálny elektromagnetický jav. Na množstvo HW pískajú cievky, niekedy to počuť menej a niekedy to nepočuť vôbec. Daný rozsah je často medzi 15-20 kHz. Rovnaké problémy som mal s kartou aj ja pred pár rokmi rokmi. Predlžovačka s prepäťovou ochranou a 3 rôzne zásuvky, nový zdroj typu Gold, oddelené okruhy od ostatného HW (monitor, repro), karta bez taktovania. Dal som zaliať do epoxidu cievky, zlepšilo sa to o cca. 30%. Väčšina výrobcov nato kašle a dá nato iba krytku a už "vybavená" vec.

*hlasno brunieť alebo pískať

Díky za info

Pískání cívek vazbou přes síť 230V? To snad ne ;)