» Poradna » Programy

Code blocks problém s kompilací

Nainstaloval sem si Code blocks pro windows 7,když vytvořím projekt a zkusím ho zkompilovat, tak mi to vypíše hlášku: it seems that this project has not been built yet, nevím co s tim, prosím o radu, děkuji

Odpovědi na otázku

a jak presne jsi ho zkusil zkompilovat ? jaky kod ? jaky kompiler pouzivas ? musis dat vic informaci k dotazu ... ale vzhledem k hlasce bych jako prvni mackal "Build" a zjistil, jestli projde nebo co to nahlasi za problem ...

kód je klasicky Hallo word, používám GNU GCC Compiler a když ho zkompiluji a spustím, tak mi to ukáže tuto hlášku: it seems that this project has not been built yet

ano přesně tohle mi to hlásí a nastavení mám stejné jako v návodu a hlášku to pořád ukazuje

takze to main.cpp mas v tom nastaveni zaskrtnute na 100% jo ? a kterou verzi C:B mas nainstalovanou ?

jeste poddotaz ... jak vypada error log celej, ne jen tahle hlaska ?

takto: -------------- Build: Debug in obrazek (compiler: GNU GCC Compiler)---------------mingw32-gcc.exe -Wall -g -march=athlon-fx -march=athlon64 -march=opteron -march=k8 -march=athlon-mp -march=athlon-xp -march=athlon-4 -march=athlon-tbird -march=athlon -march=k6-3 -march=k6-2 -march=k6 -march=core2 -march=pentium-m -march=nocona -march=prescott -march=pentium4 -march=pentium3 -march=pentium2 -march=i686 -march=pentium-mmx -march=i586 -march=i486 -march=i386 -fomit-frame-pointer -fexpensive-optimizations -Os -O3 -O2 -O1 -O -Wshadow -Winit-self -Wredundant-decls -Wcast-align -Wundef -Wfloat-equal -Winline -Wunreachable-code -Wmissing-declarations -Wmissing-include-dirs -Wswitch-enum -Wswitch-default -Wmain -pedantic-errors -pedantic -Wzero-as-null-pointer-constant -w -Wfatal-errors -Wextra -Wall -ansi -pg -g -c D:\programovani\obrazek\main.c -o obj\Debug\main.omingw32-gcc.exe: error: -pg and -fomit-frame-pointer are incompatibleProcess terminated with status 1 (0 minute(s), 0 second(s))0 error(s), 0 warning(s) (0 minute(s), 0 second(s))

"-march=athlon-fx -march=athlon64 -march=opteron -march=k8 -march=athlon-mp -march=athlon-xp -march=athlon-4 -march=athlon-tbird -march=athlon -march=k6-3 -march=k6-2 -march=k6 -march=core2 -march=pentium-m -march=nocona -march=prescott -march=pentium4 -march=pentium3 -march=pentium2 -march=i686 -march=pentium-mmx -march=i586 -march=i486 -march=i386 -Os -O3 -O2 -O1"Vždyť tyhlety parametry se navzájem vylučujou (nemůžeš mít optimalizaci na velikost a zároveň na rychlost atd.) Bude platit jen ten poslední z dané skupiny => takže výsledek z tohoto je "-march=i386 -O1"PS: -Wall zapíná všechny warningy, takže opravdu nemůžu pochopit, proč je tam navíc ještě znovu zapínáš.

mingw32-gcc.exe: error: -pg and -fomit-frame-pointer are incompatibletohle asi neni defaultni nastaveni compileru, ze ? mas tam nejakej bordel ...stahni a nainstaluj si verzi code blocks, kde uz je mingw soucasti a prednastavenej tak, aby fungoval ... a nehrab se v tom

jo a stahni verzi codeblocks-13.12mingw-setup.exe a ne ti s TDM-GCC-481 ... ta ma novejsi verzi kompileru, ktera jeste neni bez bugu ...

ano na 100% a verzi mám 13.12, zkoušel sem už všechny verze, pořád stejný problém

divny, pouzivam CB roky a nikdy jsem na tohle nenarazil ... dela to u preddefinovaneho projektu a i u cisteho rucne vytvoreneho ?

tahle verze je zastaralá, takže plno odkazů, které zde jsou, jsou už smazány

je to pořád to samé, vyzkoušel jsem už všechny verze code blocks a tím to není, pořád stejný problém

S timhle programem jsem měl taky furt problémy. Tak jsem přešel na wxDev-C++. Tam mi fungovalo všechno od začátku. Nebo NetBeans. Ty byly taky bez problémů.Jak máš nastavený parametry, já nějak takhlehttp://2i.cz/e95c1c36e5Nicméně když v CB kliknu na "Build and run" tam mi to běží. Je to ta ikona zelené šipky se žlutým kolečkem.

mám stejné nastavení a build samozřejmě také dávám

muzes udelat screenshot s otevrenym projektem, main souborem a nastavenim build targetu projektu ?