Co způsobuje modrou smrt - clock watchdog timeout?

Zdravím potřebuji poradit, počítač mi asi před půl rokem začal zamrzat a vyhazovat modrou smrt "clock watchdog timeout" co jsem googlil tak jsem našel něco ohledně přehřívání, počítač jsem vyčistil od prachu a půl roku běžel ok, nyní ovšem bude problém nejspíš jinde, prime95 zvládne jet klidně několik hodin, memtest prošel bez problémů akorát hd tune našel pár vadných sektorů ale health status ukazuje "ok" může být zde problém? Případně nenapadá někoho co ještě vyzkoušet kde může být chyba? OS win 10Deska ASRock FM2A75M Pro4+CPU AMD A10-5800k

Odpovědi na otázku

Proč se prostě nepodíváš do dumpu??

S dumpem ještě nemám moc zkušeností nicméně na rychlo co jsem se snažil zjistit mi BlueScreenView ukazuje u výpisů Způsobil ovladač "hall.dll" nebo "ntoskrnl.exe" Případně zítra bych přidal přímo dump soubory.

Nejde o přehřívání.Jde o stav, kdy některá z ostatních jednotek procesoru neodpovídá na přerušení v požadovaném čase.To je způsobeno buď nesprávným nastavením taktů/nestabilitou při nastaveném napětí (přetaktování), nebo je problém s procesorem/deskou.

Podle tvého popisu by to tedy teoreticky způsobovat i přehřívání chipsetu?

Okopíruj sem SMART systémového SSD a datového HDD.Resp. všech zapojených interních/externích SSD|HDD.