» Poradna » Ostatní

Co znamená u paměti Double rate?

Chtěla bych se ještě zeptat, co znamená u paměti popis:Paměťový modul SDRAM DDR (Double Data Rate - dvojnásobný výkon paměti) s velikostí 512 MB, umožňující pracovat na sběrnici s frekvencí maximálně 400 MHz.Double Data Rate znamená, že jsou oboustranné? Tedy že mají "šváby" na obou stranách? Kámoš mi říkal, že musí být oboustranné, že jsou snad rychlejší, nebo co. Ale v nabídce byl popis shora, ale přišly mi paměti se švábama jen na jedné straně. Jak se to prosím Vás projeví na mém PC - zabývám se multimédii, program CUBASE, Wavelab, COREL DRAW, Photoshop,  FLASH MX... - Procesor mám 3GHz...Děkuji

Odpovědi na otázku

Ne. Je úplně jedno, jestli jsou švábi přiletovaní jenom na jedné straně nebo na obou.DDR znamená, že ty čipy umí posílat data 2x během jednoho hodinového pulsu - tedy jde o typ integrovaného obvodu, ne o to, kde je naletovaný.

Double Data Rate neznamená, že jsou oboustranné. Značí to že v jednom cyklu se přenese dvojnásobné množství bitů (informací) - jeden na vzestupné a druhý na sestupné hraně hodinového impulsu. Avšak v praxi se stejně nejedná o dvojnásobné zrychlení.Oboustranné paměti se označuji Double Sided.Podrobnější informace např. http://www.zive.cz/h/Testcentrum/AR.asp

Ach tak to je dobré, už jsem se lekla, že jsem udělala nějakou koninu. Děkuji Vám

Ak ich vies do svojej dosky zastrcit (suhlasi velkost modulu a zarazky na konektore) tak su to spravne RAM pre tvoju dosku.Zislo by sa trochu aj zaoberat freq. modulu a dalsimi parametrami ale tym ta radsej nebudem zatazovat ak ti to ide tak to mas OK...