» Poradna » Mobily

Co znamená stav sítě?

Už jsem nazačil zde.. https://www.zive.cz/poradna/t-mobile---chyba-... Nyní jsem opětovně poslal reklamaci na kvalitu služeb ( nedostupnost i když je tel přihlášený v síti - potvzeno, že jde o technickou chybu na jejich vysílači)A operátor mi odepsal, že se jedná o STAV SÍTĚ a na to se reklamační řízení nevztahuje. Z toho důvodu prý není možné poskytnout žádnou slevu a navícani další nemohou, ž e již využívám maximální bonusy ( což samozřejmně není pravda)Je tu někdo z oboru telekomunikací, kdo by vysvětlil co znamená jejich mantra STAV SÍTĚ?

Odpovědi na otázku

Četl jsem původní článek až nyní, ale dle popisu - "mám mobil na stole, signál vidím a přijde mi sms, že jsem byl nedostupný", bych si dovolil tvrdit, že se nejedná o problém na vysílači, ale v síti T-Mobile.Respektive - mám několik známých, kterým se také občas nemohu dovolat a za chvilku to jde nebo mi zavolají, já jim to vytípnu a volám zpět a jsou nedostupní, zkouším to znovu a jsou dostupní) a pak mi říkají, že jsou na místě (nejeli autem...) a na místě, kde mají normálně singnál - na stejném jako před pár minutami, když jsem se nedovolal. Navíc jsou na místech vzdálených cca 50km od sebe vzdušnou čarou. Mě je to jedno, u mě je to dobré, jim to říká více lidí a už delší dobu (několik měsíců, občas je to lepší, občas horší), ale zatím to neřeší. Docela by mě zajímalo, jestli se to týká ještě více lidí v rámci T-Mobile.S pozdravem

* o problém na konkrétním vysílači

pak je ale zvláštní, že se toto děje pouze v místě mého bydliště - jinde např. v práci se tohle nikdy nestalo.

Nevím, kde máte bydliště, ale u těch co vím, tak to jsou Pardubice.Mobily jsou starší - určitě nemají 4G a VoLTE (s tím vím, že jsou problémy, když jste na VoLTE [voláte přes internet] a dostanete se do místa, kde LTE není (třeba jdete do sklepa), při přepnutí se vypne hovor...

tady jde o JM kraj.. telefony mají LTE ( bez VoLTE).Prostě technicky mne zajímá co je příčinou této chyby ( nedostatečná kapacita BTS , SW chyba??) Stav sítě mi prostě nic nenapoví.