Co znamena quad channel u popisu procesoru

Dobry den, jsem trochu laik, tak se omlouvam predem... Co prosim znamena v praxi:“čtyřkanálový řadič pro paměti typu DDR4 s frekvencí až 2 667 MHz“Znamena to, ze je lepsi mit plne 4 sloty ram po 8 GB nez dva po 16 GB? A kdyz pouziju RAM 3000 MHz, tak nebude frekvence plne vyuzita?Diky

Odpovědi na otázku

1. napr. single channel = 20 GB/s, dual channel = asi 40 GB/s, quad channel = asi 80 GB/s. Pre BFU je jedno koľko má doska kanalov ak nerieši IGP (vyššia rýchlosť RAM = výšší grafický výkon)2. c channel nesúvisí s veľkosťou RAM ani veľkosťou modulov3. 4+4 = dual channel, 4+4+4+1 =single channel, 4+4+4+4 = dual channel (u 4+4+1+1 neviem, ale skôr single channel)