» Poradna » Mobily

Co znamená gyro stabilizace?

Ahoj, procházím si tak co je dneska v nabídce akčních kamer a překvapil mě jeden pojem u kamery lamax x8.1 sirius. Je tam psaná gyro stabilizace. Co jsme tak pochopil, tak by to měla být stabilizace pomocí gyroskopu. Což znamená, že by to měla být optická stabilizace. Pak jsem ale našel, že někdo psal, že jenom málo těchto kamer má optickou stabilizaci a většina má elektronickou. Jaký teda druh je tato gyro?

Odpovědi na otázku

To už zas nefunguje google?

jasně, a "gyroskop" je složený ze slov "gyros" a "kop" takže se vevnitř bude logicky točit ta jehla s masem

Jojo, to je dost možný. A slovo "gyroskop" se taky občas používá jako staženina slov "gyros" a "skopové", takže "skopový gyros". Byl bych opatrnej!

pravda, skopový má prej takovej divnej chuťovej ocas

Lamax x8.1 sirius má optickou stabilizaci obrazu pomocí gyroskopu. S největší pravděpodobností se jedná o gyroskopický senzor, který je používán např. i v mobilních telefonech s optickou stabilizací obrazu.

Připadá mi, že tady je to celkem srozumitelně vysvětlený:https://www.digitalnikamery.com/news/elektronicka-vs-opti...

Google jsme samozřejmě zkoušel a jak už jsem psal. Naašel jsem jeden názor, že optická stabilizace je drahá a moc se nepoužívá atd. A to mě trochu zmátlo, tak jsem se pro jistotu zeptal. To snad není nic hrozného. Teď už vím, že je to tedy stabilizace optická.

No ano, opticka stabilizace funguje o dost lip, ale neco to stoji. Tudiz se to pouziva jen ve vazne minene technice. Vsude jinde musi uzivatelum stacit horsi (ale levnejsi) reseni. V ruznych srandakrabickach za par supu se holt hledi na naklady a vodotrysk soucasti proste nebude.

Píšete tudiz se to pouziva jen ve vazne minene technice. Takže to znamená, že i když stojí více peněz, tak jí stejně tyto kamery řekněme do 5 tisíc korun stejně mají?

Treba i ano. Ale v jake kvalite, s jakymi vysledky..

všiml jsem si, že elektronická stabilizace se často používá i u dražší "rugged" techniky (odolné / vodotěsné kamery ap.) takže to asi nebude jen o ceně. Byť v konzum provedení je to proti optické stabilizaci určitě levnější.

Presne tak, je to slozitejsi. Vyse jsem to sepsal az prilis obecne.

Dobře i tak dík za informace.

Zdravím.Tady http://tech-zone.cz/recenze-lamax-x8-1-sirius... je v recenzi a v diskusi optická stabilizace u této kamery zpochybněna.

Dík přečtu si to.