» Poradna » TV, audio a video

Co zapříčiňuje neměnitelnost souboru

Zdravím,uložil jsem si do složky Videa pár videí, ale teď tam mám dvě uložená videa, která nelze přejmenovat ani smazat. Pokaždé, když je dám smazat, tak se mi zobrazí okno o stavu probíhající akce smazat a pořád to nabíhá do nekonečna a neumět smazat. A když dám u jednoho ze dvou neměnitelných souborů upravit název videa, tak okno průzkumníka souborů přestane natrvalo odpovídat. Příkazový řádek taky není schopen smazat videa. Přitom se jedná o nepovedená videa se třemi poškozenými snímky obrazu vzniklá sešitím dvou nahrávek ze satelitního streamu dohromady... Asi v jednom z originálních videí bude datový tok zvukové stopy zaškobrtnutím snížen ze 192 na 191... A ještě jeden důležitý aspekt: U žádného videa jsem neměnil žádné atributy, takže nechápu, proč s těmito dvěma soubory nelze vůbec hýbat. Děkuji.Aleš Fiala

Odpovědi na otázku

Asi je máš otevřené v nějakém programu. Zkus restartovat PC.

Nemožnost přejmenovat nebo smazat soubor znamená vadu disku nebo soubor otevřený v jiném programu.

Tady bude problém s tím zaškobrtnutím, nebo sešíváním nahrávek. Možná to chtělo použít jiný steh.

Tak to bude nejspíš vada disku, jelikož je nemám už v Avidemuxu otevřené. Sice technicky nevím, proč se to občas stává, ale budiž.

Pokud jsou to velke soubory, muze po zapsani chvili trvat nez je uvolni antivir (at uz Defender nebo nejaky jiny).

Nebo nakopnutý souborový systém. Ale je fakt že bych začal kontrolou disku na chyby.

A pak se podivej (ms/sysinternals utilitou Handle), zda soubor opravdu nedrzi exkluzivne nejaky procesMP