Co zajistit při výměně základní desky

Musím předem nějak odstranit všechny aktualizace ovladačů původní základní desky z HD, když chci MB nahradit jinou. Jak na upgrade bude reagovat "aktivace" Windows XP? Rád bych vše na disku s několika oddíly s NTFS i FAT32 zachoval. Mám v provozu desku K7T266Pro2 s CPU Athlon 2000+. Chci repasovat na desku EPoX 8RDA3I Pro a AMD Barton 2800+ BOX.Důvodem je padání Windows XP HE při nastavení na plný výkon procesoru, mohu jet jen na 1250 MHz. Nepomohla ani aktualizace BIOSu. Původní deska del výrobce sice má hranici CPU 2000+, ale nejela. Dále jsou problémy jakýchsi zkratů USB s digifoto i skenerem. Barton pak není tak žhavící a tím je chlazení tiché.Díky za rady.

Odpovědi na otázku

raději zrušit ovladače ide i když jestli je to via-via by to mělo najet. já bych to ale určitě přeinstalovalhttp://www.cdr.cz/a/3687

Při výměně desky bych doporučil novou instalaci systému, jinak si zaděláváš na problémy.

naprosto souhlasím...bude to dělat bordel

Dost casto po vymene dosky win aj odmietnu nabootovat. Najma ak sa s doskou meni aj typ cipsetu. Prihovaram sa tiez za cisty reinstall...

Souhalsím, XP totiž nezvládnou ani změnu BIOSu.

Opravdu?

Ja som nahradil Syntax SV266A dosku EPoX 8KHA+ a vobec ziadny probel.XP mi zvehlo normalne a nehlasilo ziande problemy v pohode som taktoval a tak dalej.Ale co je pravda nemal som to zapojene dlhy cas tak neviem co by sa stalo po tyzdni ci meciaci.

pokud menis desku s podobnymi cipsety tak je to v poho, ale zkus vymenit nforce za Via a XP ti nenabehnou ani kdyz je budes prosit . V tomhle byly nedostizny Win9x

No určitě reinstal.., ve windows snad instaluješ ovladače čipsetu, tak myslím, že je to jasný...