Co z toho vyměnit?

Ahoj. Používám pc převážně na hry a v poslední době už nezvládá všechno rozjet na nejvyšší nastavení (je to asi 3 roky staré pc), takže uvažuju o vylepšení. V hardwaru se ale nevyznám, takže bych se chtěl zeptat, co z následující sestavy vyžaduje výměnu nejdřív (asi grafika?) a co naopak ještě pár let vydrží. Zkrátka naplánovat si postupnou aktualizaci PC tak, aby nová součástka nebyla bržděna nějakou starou.Moje sestava:Intel Core i5-4460MSI R7 260X 2GD5 OCMSI H87-G43 - Intel H87Seasonic S12II-430 430WWD Blue EX - 1TBKingston HyperX PnP 8GB (2x4GB) 1600 DDR3Děkuji. :)

Odpovědi na otázku

SSD a grafika mu pomôžu. záleží od rozpočtu, ale rx470/480, alebo gtx1060 tá zostava zvládne.

Kolik máš na upgrade?

Kriticka je ta GK, jeji vymena za GTX1060 je nejdulezitejsi.Pokud zbydou finance, hodil by se SSD na system, neco s aspon 120GB.No a zbytek je relativne OK. Tam stejne postupna vymena uz fungovat asi nebude (ledaze samotny procesor..) a vemete to pak jednim vrzem CPU+MB+RAM.

8GB RAM je málo na dnešní hry.

Spíš minimum*

No ja mam 16GB. 99% her nevyuzije ani polovinu z toho. Takze hesla o tom, jak je *GB RAM na dnesni hry malo, silne doporucuju oprasit tak za 5 let.

To musíš hrát i nové hry....

O nich prave pisu. Jinak bych musel napsat, ze ZADNA z her 8GB nevyuzije. Ale tech par vyjimek to procento udela a opravdu jde o novejsi tituly (a nutno podotknout, ze zdaleka ne kazda z nich podle toho vypada ;o) ).(A te RAM musi odpovidat i zbytek HW..)

Tak jasně...jestli je RAM v mašině, kde je nevýkonný CPU a GK bude taky slabá. Tak se bude hrát v nižších rozlišení a při nižších detailech. Tak to pochopitelně...taky bude žrát méně RAM. Sestava s 32GB RAM a i3....s 1050, by asi neměla šanci tu RAM využít .

zkus MC + pár modu a uvidíš jak 10GB zmizí jako nic

Takových 15 000 do toho chci v první fázi dát, ale zahrnuje to i nějakou ucházející obrazovku.

On ten Haswell není špatný..., ale máš H desku a pomalé RAM. Když bys chtěl zvýšit CPU výkon za malý peníz...tak CPU, desku a RAM prodej. A kup i7 4770K, Z desku a RAM 16GB ideálně na 2666MHz. Tohle by ani moc nezaostávalo za nejnovější i7. Otázka je...co se najde po bazarech a za jakou cenu.

Tohle bude jen první fáze, za pár měsíců do toho vrazím klidně dalších 10, takže po bazarech moc shánět nechci, to už raději budu o něco déle šetřit.

ak nechceš bazar, tak teraz má zmysel len gpu a ssd. peniaze si odkladaj a následne kúpiš novú dosku, ramku a cpu s chladičom.

V první fázi bych těch 15k dal do grafiky (6-8k), LCD (3-5k), SSD (2-3k) a RAM (1,5-2k) a 15k je fuč hned. Výkon ve hrách půjde hodně nahoru a díky SSD bude celkově příjemnější s tím cokoliv dělat.

Jenže ty 2K vražený do ramek (1600) jsou vyhozený. Když za pár měsíců našetří 10K a bude upgradovat CPU část....tak při prodeji svého CPU, desky a RAM...nebude žádný rozdíl jestli prodá 8GB nebo 16GB RAM. Samozřejmě může to zkusit prodat samostatně, ale tu desku nemusí prodat vůbec...nebo třeba za stovku. Ne....já bych do ramky už prachy nedával, když bude brzo upgradovat platformu.

S tou RAM souhlasím. Pokud bude brzy měnit i CPU+MB+RAM, tak bych se na to vykašlal a ty 2k nechal do dalšího kola.

Já bych tu ram koupil klidně bazarově, lidi se DDR 3 ramek zbavují jak diví. Jinak bych to řešil jen pomocí SSD a grafiky a ještě s tím procesorem přežíval.

Tak taky to je řešení, ale.....po bazarech hledat stejný moduly co má, aby ta RAM spolu fachala....hmm...pěknej opruz.

Tak zrovna ty co uvedl tazatel jsou jedny z nejčastějších, tam bych zase takový problém neviděl, já bych klidně ještě generaci počkal. S tím co má není kam spěchat. Sám mám už 3 roky 4590ku na 3.7GHz a nemám problém do dneška s ničím.

No...já bych to teda absolvovat nechtěl. Rozšíření RAM jsem si sám zapověděl. Naposledy jsem se o to pokoušel ještě v dobách DDR2... No u PC s DDR3 jsem už raději dal rovnou 16GB...a teď do PC s DDR4 jsem fláknul 32GB. Ale když se mu chce....tak proč ne? Já být na jeho místě...tak to do upgradu raději vydržím těch pár měsíců s 8GB.

8 GB není žádné terno, ale až na naprosté výjimky stačí. Takže určitě co nejvíce peněz narvat do grafiky, klidně bych zvážil i GTX 1070 a pak upgradovat zbytek, až budou peníze.

Sranda je, že někdy je i 16GB málo http://pctuning.tyden.cz/index.phpAle u tazatele nemá smysl vyhazovat prachy za zvýšení RAM, dát je do GK bude lepší volbou.

MSI RX 480 (6200,asi),potom nějaký 240GB SSD na Windows a pokud budeš chtít tak rozšířit na 16GB RAM. Hry jako BF1 z toho budou trochu benefitovat.