Co vyměnit na herním PC s FX-6300, 16 GB a GTX 960?

Zdravím potřeboval bych poradit ohledně pc, jelikož to slouží k hraní a už to patří k těm starším pc tak bych potřeboval poradit co a jak. Hraju PUBG a Battalion 1944.. takže hry co nejvíc ''žerou'' procak a gafiku.. takže se chci zeptat co by jste mi doporučili :) Moje aktuální komponenty jsou GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD, 4GB ASUS M5A97 R2.0 - AMD 970HyperX Savage DDR3 1600 CL9 16GBZalman ZM600-GSII - 600WKingston SSDNow V300 - 120GBDíky za odpovědi.//Titulek upraven.//

Odpovědi na otázku

No pokud vám to nestačí, tak silnější PC.

tohle je rada nad zlato...

kdyz nechce prozradit rozpocet, tak je tezko radit, ale jinak je treba vymenit ram + cpu + mb otazka je za kolik

Ahojky,pro laika, což mi přijde většina... Otázka:1) k čemu to chceš? (hraní, práci, mít jenom doma, nosit, atd.ú)2) kolik máš korun? (hodně ovlivní odpovědi, místo dohadování co a jak, proč jo, pro ne, když na to stejně mít nebudeš)3) za jak dlouho jsi ochoten do toho znova narvat koruny? (zda jenom základ, nebo chceš něco na věčné časy)4) atd.Prostě se více rozepiš.

slouží to jen na hraní.. peníze mám, jen do toho nechci dávat desetitisíce ..

To je pěkné, ale pamatuj, že jen za peníze v Praze dům :D Měl bys sis stanovik, kolik jsi ochoten investovat, jinak nelze něco navrhnout. Na hry může být sestava za 25 a nebo za 60, a obojí má smysl.

čekal jsem spíš radu tipu v téhle sestavě bych vyměnil to a to a poslal nebo aspon napsal název kompomentu aby o dávalo hlavu a patu, aby to stačilo ostatním komponentům.. já nechci kupovat celej novej pc, co jsem tak viděl v procesech, grafika a procak u těch her jedou na 90% +/- pořád.. tak jsem si odvodil že u těch her to asi nestihají tyhle dvě věci. a jde mi o to, aby mi někdo řekl který abych nekoupil blbost a nešla tam dát..

Tak to mám pro tebe špatnou zprávu, na tomhle PC bych neměnil vůbec nic. Pokud chceš lepší hraní, postav si od základu nové. Upgrade PC už hezkých pár let nemá smysl. Postavit (dobře), používat, prodat, postavit nové atd. Možná by šla použít krabice, ale ta není známá, jinak nic. Zdroj se šrot, takže ani ten ne. Bohužel.

A co chcete slyšet? Je to staré a to tak moc, že ať už dáte cokoli do té desky, tak to bude mít velmi malý výkon na dnešní poměry. A když koupíte nový procesor, tak bude třeba jiná deska a jiné ram.No a co se grafiky týče, tak GTX 960 je taky už dnes hodně slabá. Je to prakticky stará GTX 760 a ta už je tu od roku 2013. I když koupíte novou grafiku (cca 6tis a výš), tak si zase nepomůžete, protože to vaše CPU to neupočítá, takže grafika stejně nepojede naplno, ale třeba jen napůl a jste tam, kde jste nyní. Tady prostě nejsou nějaké zázračné komponenty, co stojí 1500Kč a z 6let starého PC udělají raketu.

Ta sestava je slabá jako celek, není tam jeden komponent, jehož výměnou by výkon zásadně vzrostl. Procesor je hodně slabý, ten by určitě bylo potřeba vyměnit, ale to sebou nese výměnu desky i paměti RAM. No a až to uděláš, tak zjistíš, že ti to celé zásadně limituje už grafika, takže je potřeba vyměnit taky. Každopádně pokud nenadhodíš nějakou částku, kolik maximálně jsi ochoten investovat, tak není od čeho se odpíchnout.

Možno by stačilo aj 800-1100€ ? Ušetríš korunky .

Nějak jsi zapomněl na procesor

Psal aktuální sestavu, takže to bych vůbec neřešil, jako když nic nenapsal.

jo vidíš to, sorry.. amd fx 6300

Pohrej si s nastavením detailů ve hrách a nepotřebuješ nový PC. Tento ti ještě vydrží. Pokud do toho nechceš dávat desetitisíce, jak říkáš (a to bys musel), tak stejně nic výkonnějšího nepostavíš. ☺

s GTX960 si není třeba hrát s detaily. U nových titulů vše na LOW a doufat, že to ve FHD nějak poběží rychle...https://www.youtube.com/watch s high detaily to v leckterém titulu dává jen něco málo nad 30FPS, někde ani ne. Mluvím o 1% low, avg je taky mnohokrát hluboko pod 60FPS.Za necelých 10400 má slušný upgrade: https://www.czc.cz/265278,239504,209974,2592... Deska, paměti, CPU a grafika., Pokud prodá desku s paměťma, cpu a grafikou za 3,5-4 tisíce, tak je to upgrade za 6,5-7 tisíc

A co jiného čekáte. Nějak výrazně silnější CPU do toho nedáte, takže měníte desku i CPU, s tím i paměti, no grafika dnes utáhne nové hry na FHD možná v min. detailech na nějaké smysluplné FPS.SSD disk je malý, se systémem tam dáte možná jednu středně velkou hru, a zdroj také není žádná velká kvalita.Takže nejsnazší je to prodat jako funkční celek a pořídit nové PC. Když budete hodně šetřit tak SSD a zdroj necháte, počítám že asi i case a zbytek půjde pryč.GTX960 (ok 4GB karet není moc) cca 1500, ale když za 2 může být RX570 výrazně výkonnější.... Paměti prodáte asi za 1000 (polovina ceny nových), kombo CPU+deska vidím taky tak na 1000., k tomu bedna, zdroj a SSD, další tisícovka..., talže počítač který bych viděl dobře prodejný za 4-4,5 tisíce jako celek. Berte to tak že nový počítač, který bude výkonnější koupíte za 10.5 tisíce s plnou zárukou.Pokud chcete tedy povýšit to co máte teď, dejte sem svůj rozpočet a přesné využití toho počítače - co hrajete, v jakém rozlišení, jakých detailech a jaký výkon očekáváte.

Zdroj bych nenechával, tenhle určitě ne, a to SSD je už taky dnes k prdu, takže bych spíš se přiklonil k variantě - zbavit se toho za co to půjde a začít komplet odznovu...

já taky, ale je to pořád cesta, pokud zdroj i ssd fungují, tak pořád splní účel.Nicméně na zvážení je upgrade na jiný bazar, nevím jak se to pohybuje teď ale vzhledem k výkonům a cenám na trhu by mohla jít sehnat levně třeba deska s nějakou i5-4690k/i7-4790k. Kdyby to bylo za cca 3 tisíce, tak by se asi pořád dalo uvažovat, výhoda je že by použil současné paměti a stačilo by dodat nějakou bazarovou RX570/580/1060, takže upgrade za 5-6 tisíc. Ale nejsem si jistý zda by ty Haswelly s deskou sežene tak levno, lidi za to chtěli ještě nedávno ranec, ale za 3 tisíce by asi dneska mohl jít sehnat v bazaru R5 1600 s deskou. Takže pro hrní na tom bude podobně, ale tam zase potřebuje nové paměti.

Hm... spíš by to mělo znít co nevyměnit, a to bych napsal paměti a skříň – ale vzhledem k tomu, že kupovat dnes novou desku pod DDR3 by byla zvrácenost...Maximálně grafiku vyměnit za úplně nejlevnější RX 570, a víc do toho rozhodně neinvestovat, to je na funglovku.

Vsechno! Doporucuji prodat to cele nekomu komu staci ze na tom pobezi internet. Co dostanes pouzit jako akontaci na nove PC. Zbytek doplatit na splatky. M

Jak tu padlo, ideálně vyměnit vše. Pokud je ale cíl do toho dát málo peněz, tak cpu lehce přetočit a k tomu koupit jetou gtx 1060 za cca 2500,- U her které stojí na gpu (ta gtx 960 je fakt dnes už bída) tak to pomůže, ale tam kde je třeba cpu nemusí dojít k žádné změně.btw: Samozřejmě někoho by napadla možnost to do to vrazit FX8350, ale to ničemu nepomůže, ten výkon je stejně bídný a je to nesmysl...

Kromě disku všechno. Cokoliv jiného nemá smysl, protože bez výměny všeho stejně k žádnému pozorovatelnému rozdílu nedojde.

Kopíruji doporučení z vedlejšího vlákna: https://www.zive.cz/poradna/bedna-do-12-tisic... Viděl bych to na nižší střední třídu postavenou na AMD a základ stávající mašiny prodat: https://www.czc.cz/264414,253607,241825,2334...