» Poradna » Web a internet

Co všechno obnáší streamování z auta a jak je to nákladné?

Zdravím Pracuji jako rozvozák a chtěl bych zkusit streamování z auta prostě při práci mítněkde na skle v držáku telefon s chatem abych proste mohl obcas u toho s nekym pokecat.Co vsechno by obnaselo to provest? Urcite bude potreba neco jako router nebo proste telefon s neomezenymi daty aby mely zaroven vysokou rychlost prenosu dat. Pak nejaka kamerka na me a jeste treba jedna do predu aby bylo videt pred autem a pak asi nejaky pripinaci mikracek nejlip bezdratovy protoze z toho auta nekolikrat vylejzam kdyz predavam objednavky atd...Dalsi vec jestli je to vubec podle zákona možné, podle me by to melo byt ne? protoze nekoukam do telefonu porad a nic nedrzim v rukach takze muzu mit obe ruce na volantu.

Odpovědi na otázku

A na pokuty máš naspořeno?

venovať sa riadeniu bude o 100x lepší nápad

Nepíše se v zákonu něco ve smyslu, že se máš plně věnovat řízení? Z tohoto pohledu je i volání přes handsfree celkem problematické. To že máš obě ruce na volantu, automaticky neznamená, že se řízení věnuješ.K streamování by ti měl stačit telefon s neomezenými daty, telefon má přední kameru i mikrofon.

Je rozprávanie sa so spolucestujúcimi "plné venovanie sa riadeniu"? A nie jeden vodič sa pri rozhovore dokonca otáča k pasažierovi, za čo ja by som už pokuty dával.

Zdar jeden postak staci

To jako, že někdo bude koukat, jak nádhernej Narcis úžasně řídí?Díky tomu tu nakonec skončíme s nulovou tolerancí vůči telefonování za jízdy.Mobil do držáku, na něm použít selfie kameru a mít dostatečný datový limit.Není problém v autě používat skype, teams apod. přes handsfree stejně jako běžné telefonování.Jen není moc dobrej nápad čumět do displeje místo na silnici.Osobně bych to používal bez té kamery.Na kombinaci s kamerou namířenou na silnici, tj. vysílat 2 videa ven bude třeba, aby takovou hovadinu podporoval i ten kecálek.

Jo, a až to budeš mít zprovozněné, dej nám sem vždycky rozpis na týden dopředu, v kolik a kde budeš jezdit, nerad bych se nechal zabít.

Pro pamětníky, kdo to viděli :tohle mi připomnělo film "Velké nesnáze v malé číně" s Kurtem Russelem, jak na začátku jede v náklaďáku a vykecává se do vysílačky ..."Mluví k vám starej dobrej Džek Barton..." Jinak za jízdy se radši věnuj řízení.

Sítě našich poskytovatelů na to stačí jen někde Přenos z cyklistického závodu (streamovaný na internet): datové modemy na 4G síti v pohodě zvládly FullHD stream statických kamer ve městě (start/cíl a pod.), ale obraz z kamery na motorce se v místech s horším pokrytím cukal a rozpadal.Podle našeho zákona nesmíš při řízení držet telefon v ruce. Na to máme hansfree, a i když hovor řidiče rozptyluje dál, zákon je spokojen.

Obnáší to v lepším případě zabití se při autonehodě, v horším i zabití někoho jiného.

....u Obrnic na Mostecku...

Jakmile kvůli takovýmu zhovadilýmu důvodu něco provedeš, tak jsi se nevěnoval řízení, takže v souladu se zákonem to fakt není. A fíci budou mít lehčí práci, protože příčinu tvýho průseru budou mít na videu. Nedělej to prosim tě, tam venku je už dost magorů, nebuď další.