» Poradna » Ostatní

Co umí tester

Zdravím,co umí všechno tento tester, nemá ho někdo ?http://www.softcom.cz/eshop/tester-site-ii-tp-e... Díky za info. Petr

Odpovědi na otázku

Když nevíš, k čemu to použít, tak to zjevně nepotřebuješ.Prosím.

Slouzi k testovani UTP kabelu, zda neni preruseny nebo zda jsou dobre nalisovane konektory.

Neumi vicemene nic - jenom zkusi jestli kazdy dratek elektricky vodi.Jako zakladni odzkouseni to je dobre, ale rozhodne to neznamena, ze spojeni jakkoli testuje.Jsou pak lepsi testery, ktere jeste meri treba delku jednotlivych paru, a pak jsou jeste lepsi, ktere meri kapacitu, odpor, zkousi spojeni na nejake vyssi frekvenci, coz uz skutecne otestuje kabel/instalaci na 100%. Ale takove strojky nestoji rozhodne 200Kc.

Dovol, abych se ti zasmál. ŽÁDNÝ tester neměří kapacitu a odpor, protože jsou to víceméně irelevantní údaje. Měří charakteristickou impedanci, což lze sice vyložit jako poměr L/C na jednotku délky, ale pouze u velmi krátkých vedení se to dá změřit pomocí zjištění kapacity a indukčnosti, a potom měří útlum na různých frekvencích, neboli frekvenční charakteristiku.

Myslím, že tam je celkem jasně popsané, co umí. A zbytek se dočteteš v manuálu, který se určitě dá někde najít.