Co to vypaluje?

Kamarád má problém: Má PC s W98 a vypalovačkou DVD. Vše vypaluje. Ale když chce začít vypalovat , vloží do mechaniky nové DVD (CD) a tam se samo bez nějakého zapínání vypálí track01.cda - velikost 1kB. Nezapl nic. Jen po naběhnutí windows vložil čisté médium. Nějaký vir, či co? Díky za rady. Nemožu se teho zbavit.

Odpovědi na otázku

čo to používa za napaľovací SW?

nero šestku. On ale nic nezapíná. žádný sw. To celé se stane, když vloží prázdné dvd do PC. Prostě vypalovačka zabliká a objeví se vypálený ten soubor (

opravdu nikdo neví?

win98??? si děláte kozy né? deset let starý už nepodporovaný skoro operační systém. výsměch. hoďte tam w2000, nebo nějakou linux distribuci. a je efektně zamáznutý problém se vším možným.

Zkontruluj si, jaké procesy se spouští při startu systému.
Buď pomocí msconfig nebo ještě lépe autoruns od Sysinternals.
(Jinak Win98SE také používám a jsem spokojený.)

zkontroloval jsem, odinstaloval zcela Nero (i z registrů). po spuštění jsou spuštěny jen věci, co by tam měl mít. Snat jen nevím Stimon.exe a Carpserv (ale ten je od connexantu). \stejně se to tam vypálí. Ještě tam má podezřelé Pinnacle, Movie Xone, DVD Shrink a DVD Fab decrypter. Myslel jsem si, že některá z těchto aplikací něco "dopaluje", ale bohužel to nevypadá. Nemožu to najit. Funguje to jako automatické spuštění cd na PC. Já měl w98 6 let, ale toto vidím prvně.

Hm - a má nastaveno automatické spouštění CD? Zkus strčit prázdné CD(RW) do počítače a držet přitom SHIFT (ten blokuje automatické spouštění). Pokud by to nic nevypálilo, tak není nic jednoduššího, než zrušit automatické spouštění médií. Velmi to doporučuji tak jako tak, kvůli bezpečnosti.

zkusím, ale i tak je to divné. Neříkal, že by něco přiinstaloval a prý to začalo z ničeho nic. On si myslel, že je to vir - ten jsem mu tam nenašel.

Tak tím to bohužel není. Už to vypadá na reinstalaci všeho. Doufám, že to není nějaká chyba firmware vypalovačky. No nic, díky za snahu o pomoc.

Hm, ted hledam reseni stejneho problemu (Win 98 , CD-R Teac W-522E. Teda upresneni, na CD se ten Track01.cda nevypali, jen ho tam PC vidi, nejde tam nic vypalit 3 ruznymi softwary. Na jinem komplu je CD skutecne prazdne. Takze si myslim, ze je to i tvuj pripad. Nepomoho preinstalovani ASPi ani nejposlednejsi firmware. Zajimave, jeste pred tydnem to palilo... tak hledat co je nadrbane... na netu s tim ma zkusenosti vice lidi, ale zadne reseni. Dokonce se nekterym chova takto i jiz vypalene medium.

Tak ted jsem nasel nejakou radu na www.cdrom-guide.com ...
Mimo jine:...The file SCSI1HLP.VXD (Windows\System\IOSUBSYS directory) causes these phenomena in connection with other drivers. Please delete this file." Tak jsem soubor odstranil (resp udelal si jeho zalohu) a po restartu ejhle, track01.cda uz neni a vesele vypalujeme.