» Poradna » Programy

Čo stým ?

Ahoj, mám problém, v piatok mi nabehla tabuľka NOd že ide vírus, ukončil som spojenie, alev sobotu ráno znova a tá blbá stránka www.coolsearch sa automatický uloží ako domovská, spustím Ad aware je tam asi 30 špionov ale po 20 min. znová stále naskakuje tabuľka o prichádzajúcich vírov a tak stále dookola. Používam W 98 pripojeni A Dsl, prosim poradte čo stým, som začiatočník . Ďaujem za radu Milan.

Odpovědi na otázku

po česku (buď sám, nebo si pozvi svého kamaráda nezačátečníka ): přeinstaluj systém, instaluj firewall a antivir, instaluj "lepší" browser (Firefox, Opera, a u všeho si hlídat aktualizace), stojí tě to jen čas a nervy (snažit se nějak dát dokupy současnou instalaci systému = malá šance na úspěch)
po americku: zanes si počítač do firmy, kde ti to po česku udělají, hold tě to bude stát jen nějaké nemalé peníze

pokud jsi faking user, nepomůže ti na dlouho žádná přeinstalace, zas si na něco klikneš a máš to tam znovajak na spyware máš odkaz na viry.cz (že by spyware.cz?)po vyléčení vlez do nastavení ie, pro zónu internet si dej vyšší zabezpečení, pak ještě vlastní nastavení a povypínej všechno kde je activexpokud používáš netové bankovnictví musíš je dát do důvěryhodných serverů jinak se teď na ně nedostanešnebo se na to vyser a místo náhražky průzkumníka začni rovnou používat normální bezpečný prohlížeč, to by ti doporučil i pítr bobáň, osobně volím firefoxproč si tě viry oblíbily? nainstaluj si nějaký firewall a dívej se co se chce od tebe konektit ven, kromě webového prohlížeče nech zakázané úplně všechno co vědomě nepoužíváš (i pojebaný média player).podívej se co se ti spouští po startu a zamysli se nad tím, v wir98 v registrech asi tato cesta: HLM/sw/mrkvosoft/wirdows/kurevversion/rum