Co si myslite o hyperthreading

zdravim,rozmyslam o kupe P4 2,8 alebo Barton 3000+. Do prace, GIS, microstation. Pouzivam niekedy aj viac aplikacii sucasne. Mysliet ze sa p4 s hyperthreading vyplati ? Ak pouzivam jednu aplikaciu tak hyperthreading neznizuje vykon ? dik

Odpovědi na otázku

Do prace, GIS, microstation…           …..Nechápu proč uvažujete o AMD. Chcete kvalitní stanici nebo comp na hry ?Nižší cena a vyšší výkon v hrách u AMD  se pro profesionální použití nemusí vyplatitVětšina CAD, CAM, GIS software je optimalizovaná pro procesory Intel.Využitelnost Hyperthreadingu a SMP zaleží na softwaru. Výkon vícevláknové aplikace by měl být vyšší.

nemam vicevlaknove aplikacie, aspon zatial. Microstation to nepouziva. Ale realne vykon v microstation je na AMD 2,4 xp vyssi ako P4 2,6 800 FSD s HP...Ale robim niekedy s viacerymi apl sucasne, napr. zalohovanie a praca, alebo databaza a grafika - ustation. Rpzmyslam aj o dvoch monitoroch, na kazdom ina aplikacia. Ak nepouzivam HP.. tak je vykon rovnaky ako keby ze je HP... vypnuty ?

Grafické programy jsou náročné na výpočty s plovoucí desetinnou čárkou, kde kraluje Intel. Takkže spíše Intel.ombre

To jako Microstation není psán vícevláknově? (dual CPU) To si snad děláte srandu.Ale realne vykon .... ....to si sednete k počítači a reálně poznáte že to je rychlejší? To asi ne. Ale to, že to je nestabylní platforma poznáte.Zatím holt platí, že servery a workstation pokud jsou IBM kompatibylní tak Intel (ale takový SGI .

"nemam vicevlaknove aplikacie"  Ver tomu ze mas, kopa beznych aplikacii vytvara thready, aj obycajny TotalCommander vytvara novy thread napr. pri vyhladavani apod.,  a staci aj obycajny multitasking a podpora muliCPU v OS aby sa prejavili 2CPU (alebo aspon CPU tvariaci sa ako 2CPU)...Hyperthreading nespomaluje (nemal by) ale pocul som (vtaci cvirikaju ) ze ak to je enabled, moze to robit problem niektorym gamesam apod...

tinto ty uz jsi si vybral AMD ale jen tady ceris vodu!

nevybral AMD, prave ze asi to bude P4 2,8 800 . sada 865 Asus. Hry nehram a mam dvd a cd napalovacku, kartu chcem ku tomu saphire radeon 9200 alebo 9600pro, este neviem / mam 21 palc. monitor 1600*1200/ . A Kt 600 ma vraj problem s ati a nvidia cipset zase problem s aspi ovladacmi. Takze asi kupim intel s 865 a budem mat pokoj. Vykon je dikutabilny, presiel som niekolko testov, od dost realistickych kde v niektorych apl. je lepsie P4, inde AMD az po tie kde je AMD neprekonatelne ale testovane P4 je na doske s 845 a jednokanalovou pametou a AMD je na nforce 2 ultra s dvojkanalovou.

Moje: 3GHz/800MHz, 875 chipsetUrcite je to fajn, ja to mozem porovnavat, mam Win Media Player s visualization ON (to najtvrdsie), v pozadi bezi nejaky benchmark a este dvadsat programov na liste. Popritom pisem uplne v pohode vo Worde.To kamosov Athlon 3000Xp na nForce2 nezvlada... (minimalne vizualizacia je pomala).Neberte to ako nejaky nadrzany prispevok, mne to proste tak ide.

Mam totez a muzu to jen potvrdit !

Jak se dá sledovat vizualizace ve WMP a zároveň psát ve wordu?!

Asi tak, ze na pol obrazovky je Word a na pol vizualizacia...  Niekedy nemusim pisat na FullScreen; najma ked skusam, co moja masina dokaze .