Co se stane když mám silnější zdroj než mám vypočítáno

Dobrý den rád bych se zeptal co se stane když mám silnější zdroj než má být.Dělám noví pc a procesor který chci objednat bere méně W než bral původní procesor co tam byl. Nový bere 51W a starý bral 81,5 W.Chci se zeptat jestli to může udělat nějakou neplechu.Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Nevím kolik ti je, ale problém by to dělat nemělo.

nic se nestane.. PC odebere tolik kolik potřebuje a zbytek je rezerva

Včera jsem o tom četl, jak píšou ti dva, že může být silnější. V popisu bylo psáno, že by neměl být slabší než má být.

pro notebook TOSHIBA Satellite A300 series je externí měnič napětí, který dobíjí akumulátor a zároveň napájí i samotný notebook. Napájecí adaptéry různých výrobců se liší se jak velikostí, tak především svými parametry – zejména výstupním napětím (Volty – V) a proudem (Ampery – A) a dále také DC konektorem pro připojení do notebooku. Vynásobením hodnot napětí a proudu získáme hodnotu udávající výkon napájecího adapteru (Watt – W). Obecně platí, že pro notebooky vyžadující nižší výkon (W) nebo proud (A) lze použít adapter poskytující vyšší výkon či proud avšak za předpokladu dodržení správné úrovně napětí (V) a samozřejmě také DC konektoru se správnou polaritou. Naopak napájecí adaptér s nižším výkonem v kombinaci s notebookem vyžadujícím výkon vyšší používat nelze, jinak je zdroj přetěžován a při dlouhodobém používání dříve nebo později dochází k jeho poškození

V tomto případě se nestane nic. V případě, že bys tam dal 750W zdroj a měl odběr 100W, už by to problémy dělat mohlo.

Volovina! Aj keby tam bol 750W zdroj a bola by potreba 100W - tak si to zoberie len tých 100W... a bodka. Žiadne problémy - akurát by bola trochu horšia účinnosť.Je to ako keby si mal auto s 1000HP a pri jazde by si ho zaťažoval ekvivalentom výkonu 100HP - čo by sa stalo - NIČ - pracoval by ďalej normálne.

Problémy to dělat může, zvlášť pokud ten zdroj je postavený na skupinové topologii a ne na DC-DC.

Proč se tu rozepisuješ, když o tom nic nevíš?Ty zdroje potřebují mít určitou minimální zátěž, nejde jen o účinnost, která by byla v tomto případě mizerná.

NEKRMIT !!!

Hele povím ti nedělej stejnou chybu jako já udělal jsem si z pc popel dal jsem zdroj silnější a ty slabší komponenty s hořeli