» Poradna » Mobily

Co se děje při oxidaci?

Mám telefon Huawei p8 Lite a z ničeho mi zamrzá displej ale když podržím tlačítko pro vypnutí a najedou mi možnosti (režim letadlo, vypnout, restartovat) tak mi to normálně po kliknutí na restart jede. Četl jsem o oxidaci při přechodech z tepla do zimy, může se o ní tedy jednat? Nebo to by mi nejel displej vůbec?Moc děkuji za reakce!:)

Odpovědi na otázku

Také jsem zapomněl zdůraznit, že pokud telefon jede po restartu, píše mi:"domovská stránka huawei nereaguje"Bylo by to možné řešit pouze hard resetem?

Ne, přechod z tepla do zimy ničemu nevadí. Naopak ze zimy do tepla je to horší, nicméně ani to samo o sobě oxidaci uvnitř nezpůsobí.

Pokud by se tak stalo displej by mi asi nejel vůbec že?

"Co se děje při oxidaci?"No přece koroduje! V lepším případě rezaví!

Redoxní reakce (také oxidačně-redukční reakce) jsou chemické reakce, při kterých se mění oxidační čísla atomů. Každá redoxní reakce je tvořena dvěma poloreakcemi, které probíhají současně. Tyto dvě poloreakce jsou oxidace a redukce. Při oxidaci se oxidační číslo atomu zvyšuje, atom tedy ztrácí elektrony, při redukci se oxidační číslo snižuje, atom tedy elektrony přijímá.Více info: https://cs.wikipedia.org/wiki/Redoxn%C3%AD_reakce

Ty woe, tak to jsi mě fakt dostal A já si fakt doteď myslel, že ten samopal, co jsem nafasoval na vojně a co měl kadenci ta,ta,ta,ta,ta a někdy i vyšší, mi fakt rezaví

Vidíš a zatím ten samopal "jen" ztrácí elektrony.

a taky náboje

A povezte Kefalín, exotermicky, lebo endotermicky ...

To bude přesně to co chtěl tazatel vědět Myslím, že teď svůj problém hravě vyřeší

nezaměňovat kondenzaci, která vzniká při přechodech mezi prostředími s různou teplotou a vlhkostí, s oxidací. A po oxidaci následuje koroze, která ničí součástky.http://www.webchemie.cz/koroze.html

A po korozi, což je úplně nejhorší, následuje zrezavění.