» Poradna » Počítačové sítě

Co potřebuji k připojení NB s wifi k internetu?

Máme v bytě internet, chytáme jej wifi anténou na baráku, po bytě máme rozvedené síťové kabely. Teď máme dva NB s vestavěným wifi rozhraním.
Co potřebujeme (a kde se to dá výhodně koupit) připojit k routeru aby se dal internet po bytě chytat na NB bez drátu? Nabízeli nám výměnu routeru za router s vestavěným wifi ale jen to chci vyzkoušet, tak něco levnějšího. A případně co potřebujeme připojit ke stolnímu počítači aby se mohl také bezdrátově připojit (pokud možno něco co se dá připojit zvenku ke standardnímu rozhraní).

Odpovědi na otázku

K počítači potřebuješ koupit Wifi síťovou kartu - každopádně router s wifi bude mít i kabelové vývody...

Nejlevnější řešení bude asi ten jejich router (pokud je to opravdu jen výměna něco za něco), jinak je ještě možnost wifi acces point - když to koupíš, taky by to mělo chodit.

Když PC nechcete rozebírat, tak nejlépe nějakého wifi klienta s připojením do USB - můj osobní názor ale je, že kabel je kabel. Za kolik Vám nabízeli ten wifi router?

Asi za 1200. Taky by mi mohli nabídnout jen samotný wifi co jim vracejí zákazníci za levněji. Prý existuje také něco no name s čím mohou být problémy. Ale zatím jen chytám rozumy, ještě jsem se nerozhodl. Mám doma tohle http://www.zive.cz/Poradna/Propojeni-pocitac... ... a zatím jsem s tím spokojen. S kabelem zatím nepočítám, znamenalo by to kopat do zdi v nedávno vymalovaném bytě.

Já bych vzal ten wifi router a do PC nějakého USB wifi klienta a máte klid. Nevíte přesně typ routeru? Kolik bude celkem počítačů a NB?

Já bych jim 1200 nedal. Kdo ví co je to za šunt - to jsi nenapsal. Dnes se dá kvalitní Wi-Fi router pořídit o dost levněji, za ty prachy můžeš klidně mit router a ještě kartu do pc.

da ae koupit za par supu na aukru. treba tento.http://www.aukro.cz/item602095276_bezdratovy_... ...

:o)
To uz je asi lepsi si o stovku draz koupit novy od zarucene solidniho prodejce a se zarukou, nemyslite?