» Poradna » Mobily

Co pořídit ke gramofonu ?

Ahoj,chci se zeptat, jsem tzv. lajk a chci si koupit gramofon na domácí poslech, pro ne úplně jednoduchého, ale ani příliš složitého posluchače. Co jsem kde vyčetla a pochopila, měla bych pořídit takovou mašinu, která nemá moc věcí vestavěných. Vybrala jsem audio-technica AT-LP60USBlink https://www.techhouse.cz/audi&přenoska Integral Dual Magnet™ s výměnným hrotempředzesilovač "PHONO”: 2.5 mV při 1 kHz, 5 cm/secpředzesilovač "LINE”: 150 mV při 1 kHz, 5 cm/secPřijde mi, že cena výkon očekávání by mohlo být naplněno.Každopádně otázkou stále nevyřešenou je, co bych k němu měla mít NUTNĚ a co může počkat. Jedná se především o zesilovač a repro. Jsou to poměrně drahé věcičky, které bych ráda sehnala levněji.. ale nevím vlastně ani co přesně shánět.Děkuji za rady !Zdroj: https://www.poradte.cz/elektronika/23386-co-ke-g...

Odpovědi na otázku

Lajk? Lajk je na Facebooku, ty můžeš být leda tak laik... Ano, potřebuješ zesilovač a repro.

Lajk nebo laik mě celkem nezajímá.. je to pro mě poměrně nepodstatné. Děkuji za radu, nějaké bližší doporučení k tomuto typu gramce ?

Je to důležité, máš základní neznalosti češtiny. Tedy zjednodušeně jsi jednoduchý lajk. Gramec je příliš drahá záležitost a je to minulost. Nedej na články neschopných novinářů o návratu vinylu a řiď se rozumem.

hlupáku :D :D :D

a CD se ti jako "lajkovi" zdá málo kvalitní ?

Kdyby mě zajímalo jak se píše slovo laik tak se zeptám rovnou.. kdyby mě zajímaly CD tak se taky zeptám rovnou, díky za odpověd k věci

Jsem v tomhle také lajk, ale třeba ti to pomůže. Zesilovač jsem (k jinému gramofonu) koupil tento...https://www.alza.cz/onkyo-a-9150-cerny-d51336... ...resp. jemu model podobný, funkčně i cenově, který na Alze ale už nevidím. Mám k tomu připojení gramofon, na další vstupy televizi, počítač, blu ray. Cenově to bylo trochu výš, ale koukám, že (možná?) podobná může být tato cenově přijatelnější varianta (parametry, v čem se to liší, si porovnej sama):https://www.alza.cz/onkyo-a-9010-cerny-d27707... Co se týče reproduktorů, koupil jsem sloupové, které zase už na Alze nevidím, ale nejvíce se jim podobají tyto:https://www.alza.cz/jamo-s-626-bile-d452839.htmVesměs bych se pohyboval pořád v této kategorii sloupových:https://www.alza.cz/audio-video/reproduktory/... Jak píšu, odborník v tom nijaký nejsem, na druhou stranu to, co jsem koupil, je ve výsledku úplná pohádka pro uši, mám to tak dva tři roky a pořád nemám, co bych tomu vytknul.

Super, děkuji za rady. Jdu to prostudovat

Aj stredne zlozity posluchac si nevyberie USB gramofon a ked uz ano tak, kolisanie otacok 0.25% je priam katastrofa. Na hovorene slovo to ovsem staci (napriklad rozpravky).

bud blbe hledam nebo ten kram snad nema ani nastavitelnej pritlak, antiskating atd

To opravdu nevím, evidentně tomu stále málo rozumim.. díky

Chcel tým len naznačiť, že tento gramofón je tak jednoduchý, až je otrasný. Nehodí sa vôbec na nejaké kvalitné audio prehrávanie a je to ničiteľ vinylových gramo dosiek.... To skôr sa na tom dajú počúvať detské rozprávky, ako nejaká hudba.

@neilz: ani nehľadaj - nič z toho nemá! Tento gramec by bol možno vhodný ako malý hrnčiarsky kruh

Tak pánové, děkuji za kritiku.. otázka původně byla na příslušenství, ne gramofon jako takový. Takže většina odpovědí je mi k ničemu až si budu pořizovat něco lepšího a budu do toho investovat, možná mi vaše rady pomohou. Užívejte své perfektní stroje a super hudbu !nazdar

Z tvého dotazu jsem nevyrozuměl, jestli ten gramofon už máš nebo si ho chceš teprve koupit. Ve své odpovědi dole jsem vzal v úvahu, že můžeš být technikou nepolíbena, gramodesku si třeba pustíš jen na vánoce tu s koledami, běžná kvalita zvuku ti bude stačit, jestli deska vydrží bez znatelného poklesu kvality jen dvacet nebo až sto přehrání nebudeš řešit a upřednostníš co nejjednodušší obsluhu a bezproblémovou instalaci.Podobný problém jsme řešili, když tu vypnuli analogové televizní vysílání a bylo potřeba koupit settopbox. Předpokládal jsme, že matce by dělalo potíže ovládat televizor dvěma ovladači (televizor a settopbox) a složili jsme se na nový televizor co už zvládal to digitální vysílání.

kupovat nejvic odpad gramofon neni moc dobry jako uplnej zaklad bych bral tohlehttps://gramofony.heureka.cz/pro-ject-debut-iii/

Ok, máš nějaký návrh do 5 tisíc ? Zrovna Pro ject je sice hezkej, ale dražší.. jde hlavně o značku, mít na to větší rozpočet určitě se rozšoupnu.. ale vzhledem k tomu, že je potřeba ještě dokoupit zesilovač a repro.. díky

leda bazarovej Tesla NC 450 nebo NC 500 voj je vpodstate pro-ject 1 a koupit novou prenosku

A novou přenosku a hnací řemínek. NC500 mám doma, ne že by to byla veliká hitparáda pro audiofily, ale svou kvalitu má a pro domácí poslech výborný. Problémem pro laiky bude RIAA předzesilovač, zesilovač a reprobedny. Už jenom nastavit přenosku po výměně, není žádná legrace. I když existují šablony pro nastavení přesahu a ofsetového úhlu, je to piplačka, která se musí absolvovat, pro lajka absolutně nepochopitelná.

Ne, o značku právě nejde, jde o parametry...

Já jsem kdysi pořídil v bazaru vynikajícího Duala za 1.500 Kč.

Ke gramofonu se v minulém století slušelo zakoupiti i gramofonovou desku..

Kvalitné gramofóny mali ako príslušenstvo i škúčobnú gramo desku s rôznymi frekvenciami, kvôli nastaveniu prítlaku, antiskatingu, sadu skrutkovacích protizávažičiek...Tento http://www.topclanky.cz/images/article/16082.jpg to všetko mal (a ja mám tento gramec).

Potřebuješ zesilovač a repráky. Ten zesilovač kup rovnou se vstupem pro (magnetickou) přenosku, takže nebudeš potřebovat extra předzesilovač. Pokud máš kvalitní sluchátka, můžeš repráky koupit později, zesilovače mají pro ně výstup.USB výstup je jen na převody do PC, je otázka, jak je dobrý (jestli nebude lepší zvukovka v PC). Nicméně jako nouzovka by to šlo taky použít, přes PC chrastítka snad poznáš, co je na desce

Předzesilovač má vestavěnej. Takže by to mělo umět hrát buď na bedýnky co jsou u počítače, nebo na něj připojit aktivní bedýnky (= s vestavěným zesilovačem) , nebo zvlášť zesik + bedny. Podle fotek na netu bude potřebovat možná ještě redukci mezi cinch vs. jack ale to už je detail

Děkuji,to jsem přesně potřebovala vědět :)

Proboha, vůbec o takovém šmejdu neuvažujte !!!!! Zcela vyhozené peníze. Gramofon má smysl, ale aby měl smysl, jde o poměrně drahou věc. Tím myslím, že cena za gramofon+zesilovač+repro minimálně 100 tisíc, ale spíš ještě daleko víc. Pokud nejste ochotná o takové částce uvažovat, na poslech desek zapomeňte a řešte poslech jinak. Laciná řešení tady skutečně nedávají žádný smysl.

Dobrý večer, děkuji za názor, ale otázka se týká příslušenství. Pochybuji o tom, že všichni vlastní gramofon s příslušenstvím za statisíce. Výběr produktu bych nechala na sobě, přecejen já to budu používat. Až jednou bude příležitost koupit si něco lepšího, nezavaham :)

gramofon je prave jen o tom ze pokud do toho nenarves neskutecny penize tak stejne nepoznas rozdilpokud ti jde jen o prehravani oblibenejch desek kup ten Project co jsem posilal ale ne ten sh*it od tebe kterej ti tak akorat po par prehrani oddela vsechny desky a budes je moct hodit z okna, u gramofonu je strasne dulezite kvalitni ramenko, musi krasne chodit, mit vyvazovani a antiskating, nejlevnejsi pouzitelne maj Tesly NC 450 a 500 o nicem horsim ani neuvazuj, pokud novej tak minimum ten project debut co jsem poslal

Ok díky beru, promyslim to !

to udělej !

To není pravda :) Značka Audio technika je kvalitní. Z desky málokdy dostane srovnatelnou kvalitu jako z CD, vůbec nemá cenu investovat do gramce když jde o kvalitu. Analogoví audiofilové jsou fandové do retra, asi jako když si někdo koupí mechanické hodinky za 50tisíc, které za měsíc udělají 3 minuty chybu. U tazatelky předpokládám, že nebude shánět LPíčka kvůli kvalitě, ale už nějaká má, která chce využít

Ano přesně tak! Poměr cena očekávání výkon, jak píšu, to pro mě splnuje.. nechci ani nic profi ani vše v jednom..gramofon mi byl schválen. Dokonce jsem konzultovala se známými, kteří na gramce hrají. Odpověď zněla, je to celkem jedno na doma, akorát musíš mít kvalitní zvuk. Kvalitní zvuk pro mě v tomto případě znamená, že to něco zahraje a poslechnu si konečně desky co se doma nashromáždily. Proto se ptám na příslušenství :)

ten tvuj znamej nema paru o cem mluvi, to ze nekdo dtzi v ruce knizku jeste neznamena ze umi cist....

ve zkratce, pokud nebude mit gramofon antiskating bude ramenko tahnout na jednu stranu, vysledek bude ze jedna strana bude hrat vic na hlas to by nevadilo, problem je ze ta strana bude estreme zatezovana a bude se odirat coz ti po par prehrani spolehlive znici deskupokud nebude mit gramofon vyvazovani muze zbytecne moc tracit na jehlu a ta bude opet vydirat desku a nicit se i jehla navic nebudes moct vymenit nikdy prenosku protoze bude jinak tezka jenze ty jusis nastavit pritlak v desetinach gramu a ne v gramechtohle je uplnej zacatek i pro nejvetsiho amatera co proste musi znat jinak si gramofon vubec neporizuj a desky radsi prodej protoze je po par (v jednotkach) prehrani kompletne znicis

asi tak nějak. Oni ty desky co ležej doma je dneska stejně lepší postahovat z netu třeba ve flacu a pustit si to na nějaký lepší aparatuře. Pokud není gramec kvalitní tak to stejně líp hrát nebude.

jasne, audio technica dela kvalitni gramofony jenze v trochu jinejch cenovejch kategoriich, tohle je jen sh*it pro lidi kterejm je jedno ze si oddelaj desky

Sto litrů? Asi jsi spadl z jahody naznak! Nebo ti tam skočila nula navíc. Pro běžné použití v bytových podmínkách se dá velice kvalitní komplet pořídit do deseti tisíc.

Já bych těm sto litrům i věřil. Byl jsem se podívat tady:https://avmania.e15.cz/audio-video-show-2017-pod... na ceny jsem se ani neptal (jak se u takových věcí říká - pokud se někdo ptá na cenu, to znamená, že na to nemá). ale tak 10kKč sem, 10kKč tam není žádná suma.Ale pokud někdo uvažuje o něčem superhyper a nechce to jen, aby návštěvám předváděl, že si to může dovolit koupit, potřebuje k tomu, aby skutečně ty špičkové parametry mohl využít i speciálně upravenou poslechovou místnost.Za totáče vycházel pár let časopis pro zvukové puristy, tady je poslední číslohttp://www.radiohistoria.sk/Oldradio/main.nsf/e441d99... $FILE/HaZ-12-1971.pdfv jednom dubnovém čísle byl článek, že si nějaký nadšenec přistavěl poslechovou místnost k boční stěně paneláku.

Jo, má vestavěnej. Nějak jsem spěchal.

Někdy antiskating nevidíš, protože může být i pružinový se stavitelným excentrem. Viz historický DUAL 1219.

"...a chci si koupit gramofon na domácí poslech, pro ne úplně jednoduchého, ale ani příliš složitého posluchače..."Já bych se položil na otázku co si mám pod tím představit. Jestli audiofila se vzácnými nahrávkami (ale audiofil by se asi neptal tady) nebo někoho, kdo ten gramofon bude mít na skříňce a hlavním úkonem bude občas z něj setřít prach.Tak bych diskusi začal s něčím takovým co má všechno v sobě a není potřeba extra zapínat gramofon, extra zesilovač, případně extra aktivní bedýnky:https://www.euroking.cz/hif8899bt-stol-gramoradio... A nebylo by špatné, kdyby to umělo tu přehrávanou desku nahrát na flešku.

Pokud do toho je ochotna dat tyto prachy, tak je to asi uplne jedno, hrat to bude. Preventivne bych obednaval pres net a pripadne vratil.Netusim zda to stoji za ty ceny, ale http://www.hifibrno.cz/hi-fi-bazar-brno-josefska... Prijde mne ujete porizovat si bugibordel za 5k [pripadne tu uplne prvni srandu, spatne to nebude, ale od ceho jsou cd, mp3], za to nejsou ani poradne aktivni monitory, natoz gramec, pripadne predzelsilovac, zesak a bedny. Coz znamena ze se na 10k nezastavi. Urcite to bude hrat rozumne, ne kazde je ochoten do toho dat vic jak 100k. Mit na to tak je jasne ze se rozsoupnu.

Já bych doporučoval nějakou pohodlnou pohovku, kam se usadíš a budeš moci gramofon poslouchat.

Príspevok bude v slovenčine Tak najprv všeobecne - bral by som gramofón ktorý má možnosť výmeny prenosky a vyhol sa tým lacným modelom s tzv. "keramickou vložkou". Pokiaľ o tom naozaj nič nevieš, tak gramofóny okolo 5000 už sú použiteľné (viac potom napíšem ako som to riešil ja), ale je to stále základ.Čo sa zosilňovača týka, potrebuješ buďto niečo s MM predzosilňovačom alebo v prípade gramofónu s predzosilňovačom (ako je tá Audio-Technica) stačí nejaký s linkovým vstupom (majú to bežne aj mikro či mini hifi systémy, teda takzvané "veže"). Reproduktory potom podľa zosilňovača.Ja som to riešil tak že som si postavil zostavu zakúpenú po častiach na ebay, v gramofóne som samozrejme vymenil prenosku (za výrazne lepšiu než sú tie s ktorými sa gramofóny bežne predávajú v cene do 5000), ale aj tak ma gramofón s prenoskou vyšiel na 4000.Vzhľadom na to že môj gramofón nemá predzosilňovač, riešil som to (dočasne) receiverom z konca 80. rokov, ktorý pre moje potreby mal dostatočný výkon a aj kvalitatívne nie je najhorší (vymenil som kondenzátory v napájacej a filtračnej časti).Lenže, samozrejme viem čo robím, takže pokiaľ úplne v elektrotechnike nie si doma, asi by som volil nové komponenty. V tom prípade ale napíš približný strop.Dovolím si ale poskladať niečo z hifi bazáru. Gramofón dajme tomu použiješ ten ktorý píšeš a k tomu:http://www.high-fidelity.cz/vyrobky.phphttp://www.high-fidelity.cz/vyrobky.phpKaždopádne, tu ti na zvuk napíše 100 ľudí 101 názorov, takže ideálne vypočuť si. Preto radšej píšem len to, ako sa to dá zariadiť. S bazárom nemám žiadne prepojenie, len je tam slušný výber na jednom mieste (ale je to Praha, takže...).Ak Ukázat celý příspěvek

Děkuji za rady, kouknu :)

Zase další patlalka co si řekne Heč já mám gramofon.

Připomněl jsem si jednoho známého - pořídil si nové stereo, chválil si, jaký má stereoefekt, pak byl u ušaře a zjistilo se, že na jedno ucho skoro neslyší.

Ušař

Potřebuješ zesilovač a repráky. Nebo něco, co to nahradí, třeba věž s příslušným vstupem.Jinak ten gramofon je fiasko, vyhozené peníze. Mnohem rozumnější je koupit na blešáku nějakou starší Teslu, třeba NC470, NC450 nebo něco podobného, nechat si to někde za pár korun seřídit, osadit novou přenoskou a tak. Ono je to sice muzeum, ale parametricky pořád lepší než tohle a vyjde to celé na pár stovek. A hrát na tom. Já mám doma historický NC450, k tomu Tesla 820A, krmím tím repro Tesla ARS844. A dost pochybuji, že bych se současnou produkcí dostal kvalitnější zvuk, aniž bych za to dal desítky tisíc.

Sebekvalitnější aparatura je na dvě věci, když ji máš v obýváku s běžným nábytkem a z předsíně je slyšet ledničku. Takže pro tebe bohatě postačí to, čemu se říká nižší střední třída, čili komplet všechno za deset tisíc. A na opravdu kvalitní poslech jsou nejlepší kvalitní sluchátka.

10k je lepsi investovat do digitalu a ne do analogu kterej tu investicy a jak si rekl i prostredi proste vyzaduje protoze jina z celeho grama budes mit jen retro pocit a po par dnech i otrabu z neustaleho otaceni desek, posouvani ramenka atd navic jestli je zrovna typ cloveka co treba posloucha jednu pisnicku 2 hodiny tak bude deska KO brzo i se slusnym gramem, porad je to mechanickej prenos a i s nejakym 1.5g tlaku jehly na desku se casem drazka proste znici

470 nebrat, to proc jsou Tesly stale v prodeji na bazarech za pomerne velke penize a pouzivaj se ma jedinej duvod, slusne ramenko P1101 a to ma NC440 kterej ale neni uplne dobrej protoze se musi zahrat a az pak se ustali otacky, takze spis NC450 nebo NC500