» Poradna » Ostatní

Co pořídit , Palm nebo WinCE

Mám bluetooth GPS a potřebuji nějaké PDA pro navigaci. Nechce se mi za nej moc utracet a tak mam v merku starsi modely.Krom navigace na nem budu na cestach maximalne cist postu, ICQ a nekdy web.Rozhoduji se mezi těmito zařízeními:Palm TUNGSTEN T nejlevnejsi varianta cca 2900,-Palm TUNGSTEN T3 trochu drazsi, ma o dost vetsi display a pamet ale cena je 6000,-Fujitsu-Siemens Pocket LOOX 410 je to wince zarizeni, skoda ze nema Windows Mobile 2003 SE, to otoceni obrazovky je asi super, na druhou stranu je nejdrazsi, nové 7800,-Ten TUNGSTEN T se mi libi cenou a velikosti, slozeny nemam ani 10 cm, a navic vypada bytelne.Nevim, jak to je se softem, jestli je vetsi mnozstvi map pro palma ci wince.Poradte a napiste sve zkusenosti.

Odpovědi na otázku

Fakt nikdo nemáte žádné zkušenosti?

No osobne mam radeji Palm (Tata me PoketPC .. nejaky Yakumo obsahujici vestavenou GPS a pride mi to min pouzitelny ... velmi rychle nastane situace, kdyz bezi vic programu tak je odezva systemu delsi jak 10 sekund .. blbje napsanej OS ) T3 je vcelku fajn masina ... SW a mapy ma na svedomi www.pajda.cz .. ICQ, posta a web je bez problemu. Jedina zasadni nevyhoda T3 je mala vydrz na baterky (i kdyz PPC na tom nebudou lip) a nekterym kusum trosku piska displej. Otacet obrazovku umi taky. Spolu s externi bezdratovou klavesnici (za cca 1500,-) se z toho stava plnohodnotna masina na cesty.

Jo, take mne to tahne k tomu Palmu. Prijde mi o dost bytelnejsi.Mam v merku ale jen verzi T ne T3. Za cenu pod 3 tis, no nekup to... Co by mne zajimalo, jestli je mozna na tom T-cku kdyz mam 512MB sd kartu prehravat filmy.Jeste jsem dostal nabidku na Pocket Loox 410, je to predvadeci kus, uvidim jaka bude cena.No, ten Palm na to co potrebuji bude asi lepsi.

a ako k tomu chces pripojit to GPS ked na tom PDA nebude bluetooth?

No, pokud se nepletu tak Palm Tungsten T modrozub má... )

Tungsten T ma modrej zub ... jak je to u nej s prehravanim multimediji ale netusim ... na T3 to jde bez problemu v mmplayeru .. popripade v jinych prehravacich ... osobne PDA pouzivam vetsinou zalozeny do skladaci klavesnice a otocenej screen o 90 stupnu .. Tcko nema HiResPlus

Já mám Tungsten T, co chceš vědět?Jinak kde ho maj za 2.900? To bych si koupil ještě jednoho jenom jako MP3 přehrávač. Já toho svýho koupil jako novinku asi za 15.000 Kč.

Chci ze zeptat:1. bude mi tento model stacit pro navigaci ve spojeni s Bluetooth GPS?2. bude v tomto modelu fungovat 512MB UltraII SD karta?3. bude nějaký problém s čtením obrázků s té SD karty které na ní uložil foťák?4. jak to vypada se spojenim s Nokii 6230? Pouze na net.5. co web, icq, email bude na nem chodit? 6. pujdou na tonto palmu prehravat filmy? Existuje nejaky prevadec z formatu avi do palma?To snad pro začátek stačí....

1. Myslím že ano, ale sám GPS nemám. Bluetooth obecně funguje bez problémů.2. Já mám SD karty 16 MB, 128 MB a 256 MB a všechny fungují bez problémů. Vyšší kapacity jsem nezkoušel.3. Mám digitální foťák Minolta na SD karty (viz výše) a prohlížení funguje, zkoušel jsem to ale nepoužívám - raději prohlížím přímo na foťáku, je to praktičtější.4. Tak to máš štěstí, já mám taky Nokii 6230 a používám ji na připojení přes GPRS a EDGE, vše naprosto bez problémů, jak přes infraport, tak přes Bluetooth. Předtím jsem měl Siemens ME45 a taky OK.5. Web a email používám běžně a bez problémů, ICQ nepoužívám ale měl by taky fungovat.6. Mělo by to jít ale nemám osobní zkušenost, to mě nějak nikdy nezajímalo.Ještě jsi mi neřekl, kde sehnat Tungsten T za 2.900 Kč.