» Poradna » Ostatní

Co policie zjišťuje když vám zajistí mobil

Dobrý den, stala se jedna taková věc u které jsem svědek, kvůli které mi byl zajištěn mobil, co v něm budou hledat a co budou zjišťovat ?

Odpovědi na otázku

Smaž ho na dálku.

Zas takový IT specialista nejsem abych věděl jak to mám udělat, nějaká rada ? postup ?

Normálně přes Google Play se přihlas a v nastavení.Pokud je ten mobil připojen k internetu,tak to udělej.

Neměl jsem v něm nic čeho bych se bál že zjistí nebo tak, jde mi to co v něm budou hledat a co s ním budou dělat, je mi jasné že bude odposlouchávaný jakmile mi ho vrátí, přes ten google už jsem to našel, ale zase by mohli přijít s tím že v tom mobilu nic není a že jsem ho vymazal protože tam něco bylo

No nejspíš záleží o co vlastně šlo,ale pokud v mobilu nic nemáš,tak není co řešit.Ale nejspíš budou hledat nějaké fotky.

V galerii mám 4 fotky, nic nezákonného, mazal jsem galerii a celkově trochu čistil mobil ještě tak týden před tím než se vůbec něco stalo

Taky je možné a to případě,že máš Messenger a podobné a jsi tam přihlášený,tak se podívají do zpráv.

Messenger jsem na rychlo odinstaloval ještě předtím než jsem jim ho dal :D

To ti nemusí pomoct, protože pokud si tam měl uloženej login na FB, dostanou se do něho. To musíš jít na PC na facebook, v bezpečnosti si změnit heslo a dát odhlásit ze všech zařízení, to samé u Google

Jednoduse odmitni vypovydat a tim to utni. Klidne jim rekni ze ti nemouhou ukazat kompletni spis a ani ti ho neukazi. Dale ze jak chces vedet ze nakonec tva vypoved nebude vyuzita proti tobe pripadne proti osobe blizke. To totiz predem nevedej ani oni.

Co spis, jde o to co se aktualne deje v palici vysetrovatele, ve spisu to skonci nasledne.

Vyslýchali mě už 2x, jednou na stanici a po druhé na místě kde se věc udála s kamerou a hromadou lidma, můžu jim tohle říct i po tomhle ?

Říkal jsem všechno tak jak bylo, tak aby to neublížilo nikomu, ale můžu jim říct že pokud by moje výpověď ublížila mě, nebo osobě blízké, nechci aby byla použita ?

Tohle není právní poradna.Ne, můžeš ji ale odvolat. A můžeš odmítnout vypovídat, pokud by výpověď mohla vést k tvému trestnímu stíhání, nebo stíhání osoby blízké.PrasatkoPee

Mobily se neodposlouchávají přímo v mobilu, ale jednoduše žádostí u operátora, který jim záznamy hovorů pořídí přímo ve své ústředně, žádný odposlech přímo do mobilu dávat nebudou, není to potřeba.

Krásné maření úředního výkonu...fakt rada nad zlato twe

Tak trošku mě to napadlo.. Řeknete mi co v něm tedy budou hledat nebo co se s ním bude dít ? a jestli máte nějaké zkušenosti s tímhle, mohl by jste mi říct kdy mi ho vrátí ? zajištěn byl v pondělí a zítra si mám jít jen pro simku, že mobil bude trvat déle, nechtějí mi říct ani říct jak přibližně dlouho, díky

Tak to ti těžko někdo řekne o co jim jde,ale zprávy můžeš vymazat přes PC v Messengeru a je to propojené s Facebookem.Nechci nabádat k ničemu,ale co je komu do toho co v mobilu mám. https://www.messenger.com/login/

Ty jsi hlavně vůl (aspoň ses poučil). 1.) S policií se bez advokáta zásadně nebavíme.2.) Pánka policistku nebo paní policistku zásadně oslovujeme jejich hodností - to jsou takové ty piktogramy na jejich uniformě a provádíme audiovizuální záznam - jsou ve službě a zákon na ochranu osobnosti se na úřední orgán nevztahuje (vystupuje jako stát, ne jako soukromá osoba)3.) Nastav ruce a zeptej se, zda vidí pouta a zda jsi zatčený. Pokud po tobě něco chce, zeptej se, na základě jakého zákona a zda k tomu má patřičné soudní povolení. V případě, že tě nechává dýchnout/dělá test na drogy, zeptej se, proč tě neupozornil, že se jedná pouze o orientační neprůkazné měření a zda byl k použití těchto prostředků řádně proškolen.4.) Pokud se s nimi musíme bavit, vzpomeneme si na pravidlo číslo 1.

Prokaž ho.

hloupost.. policie má všechna data stažená a zálohovaná.. jediná možnost je pokud telefon ještě před odebráním úplně zničíš a nebo data smažeš a absolutně všechnu paměť vyplníš daty jinými aby se historie paměťových karet (ta nejde jen tak smazat) přepsala jinými soubory

tak vzhledem k tomu, že netušíme, o co šlo, tak se blbě radí - může jít o to, že si myslí, žes něco fotil/filmoval, můžou si myslet, žes nějak komunikoval v souvislosti s něčím trestným ap. V principu, pokud jsi v telefonu neměl nic trestného, tak tam nic nenajdou a není co řešit.

Je to v souvislosti s vyšetřováním trestného činu, když jsem byl poprvé na výslechu, chtěli po mě jen časy telefonních hovorů, kdy, jak dlouho atp..

na to nepotřebujou tvůj telefon, to jim sdělí operátor - komu, kdy a jak dlouho. Leda by šlo o hovory např. přes Skype nebo Hangout. A nebo to chtějí vyřešit rychle, protože operátor k tomu asi od nich bude chtít soudní příkaz či co...

Ten den jsem přes nic takového nevolal, ani to v mobilu nemám, galerii jsem mazal týden předtím než se vůbec něco stalo, mess jsem odinstaloval než jsem jim ho vydal.. zajímá mě prostě co v něm můžou hledat, takhle mám čisté svědomí.. jediný co tam můžou najít tak v prohlížeči v péčko :D .. Ten mobil používám skoro ke všemu a dost mi to jeho absence vše stěžuje, takže by mě zajímalo jak dlouho u nich ještě bude

To záleží, do konce vyšetřování, do konce případného soudního procesu resp. doby než rozsudek nabude právní moci, tzn. případné odvolání, dovolání ten čas prodlouží nejméně o měsíce.Jelikož neznáme souvislosti, záleží na povaze, pokud přes ten telefon byla nějakým způsobem organizována trestní činnost, tak může soud rozhodnout o propadnutí věc státui.

Smazání galerie moc neřeší, zvlášť pokud máš fotky na SD kartě ;) To se dá obnovit velmi snadno.

Pak mám velké štěstí že moje SD karta, byla tak k ničemu že na ní nešlo dát nic, je prázdná vlastně a v mobilu jí mám jen aby mi nevyskakovala upozornění že jí tam nemám atd.. Nic jsem přes něj nedomlouval, když jsem volal tak to bylo ohledně toho kdy se s kým v kolik sejdu atp.. určitě jsem přes to ale nedomlouval věci typu "přivez těch 50 gramů tady před ten barák" to tam tedy nebylo

paměť mobilu je vlastně to samé, pokud to několikrát nebylo přemazáno, pokud by o to opravdu šlo, vyčíst ty data jdou. Pravda u těhle čipů je to větší problém než u nedůkladně smazaného HDD (tam je jistota 30x přepsat)

U flash paměti stačí jediný přepis a původní obsah už nikdo nepřečte. Navic u novějších telefonů je interní úložiště defaultně šifrováno, což je taky problém pro obnovu dat.

Mám Huawei P9 lite 2017.. Na SD kartě nic není a galerii jsem mazal týden předtím než se něco stalo.. Mýlím se když si myslím že z toho mobilu nedostanou nic jiného než časy hovorů a pár sms zpráv ohledně toho proč to dotyčnému trvá tak dlouho ?

Trochu zvláštní postup policie ČR, daná data by jim sdělil operátor, pokud by na Vás měla PCŘ podezření, že jste se Vy osobně podílel na trestné činnosti. V opačném případě bych to viděl, že si jen pomocí Vašeho telefonu ověří Vámi podanou výpověď - tzn. časy tel. hovorů, kam bylo v inkriminovanou dobu voláno, v jakém čase, komu apod.Každopádně pokud Vy osobně máte podezření, že postup police byl neproporcionální, nic Vám nebrání podat na postup daných pracovníků PCŘ stížnost.Jinak předpokládám, že Vámi podané vysvětlení na Policii ČR bylo bez přítomnosti Vašeho advokáta? Jestli ano, tak Vás zcela jistě policie z ničeho neviní, to by vypadalo poněkud jinak. I tak Vás ale před výpovědí musela policie poučit o právech a povinnostech jako svědka.Každopádně nám tu chybí více informací. Minimálně Vám měla policie ČR sdělit a zcela řádně Vás poučit (trval bych i na písemném sdělení) za jakým přesně účelem vydání Vašeho telefonu požaduje, neboť se zde celý "zásah" minimálně jeví jako zásah do osobních práv držitele "osobní" věci (předpoklad, že v mobilu máte osobní fotky, SMS, jiné věci, které s Vaší svědeckou výpovědí nijak nesouvisí a tudíž PCŘ nemá právo tyto věci jakýmkoliv způsobem prověřovat), jak s ním bude nakládat a kdy Vám bude plně navrácen m. telefon (ne tedy po částech, kdy Vám vrátí nejprve SMS a pak přístroj jako takový.)Viděl bych to tak, že pokud jste nevinný tak Vám opravdu nezbyde než čekat a hlavně si pak přečíst nějaké písemné vyhotovení, kde bude vypsáno, co na základě Vašeho mobilu bylo zjištěno, ať se pak nedočkáte nějakých nepředvídaných situací :)

* oprava ...vrátí nejprve SIM...

Předem děkuji za odpověď, díky které něco konečně vím.. O právech a povinnostech svědka mě krátce poučovali, ale jelikož jsem z dřívějška žádné zkušenosti s policií neměl, absolutně žádné, ani pokuty nic, zkrátka s policií jsem snad mluvil naposledy kdysi ve škole na besedě.. takže jsem v tomto hodně mimo.. Při předávání mi neřekli důvod, jen že to potřebují v rámci vyšetřování trestného činu. Když jsem se jich zeptal "Co když vám ho nedám" odpověděli mi "tak vám ho seberem" nic víc mi neřekli, následně jsem s nimi jel na místo kde se celá věc měla stát, v autě mi řekli jen že budou zjišťoval hovory, ale když to trvá tak dlouho, nehledě na to že stačí zavolat operátorovi, moc jim to nevěřím..

Měl jste se zeptat zda jste z něčeho podezřelý/obviněný. Pokud ne, měl jste to ukončit s tím že se potřebujete poradit s právníkem, v opačném případě že žádáte ex offo právníka a bez něj už nic neřeknete.V případě že by vás fyzicky přinutili k vydání, kontaktovat právníka a konzultovat další postup.

To jistě ano, už na začátku mi bylo řečeno že jsem jen svěděk, jenže když k vám z ničeho nic přijedou dva lidé z kriminálky s doprovodem dalších dvou policajtů, nenapadne vás se na něco takového zeptat, nýbrž na to co po vás vlastně chtějí a proč ..

To by sakra bylo to první na co bych se ptal a pokud by to bylo ve všední den v cca pracovní dobu, tak bych se pravděpodobně dopracoval k tomu že bych měl na uchu nikoli právníka ale soudce z trestu.

No nechci Vás tahat za slovíčka, ale důvod Vám tedy sdělen byl viz. Vaše věta:... že to potřebují v rámci vyšetřování trestného činu...Zabavení dané věci bylo tedy právně v pořádku, byť by se na celou větu: "tak vám ho seberem" dalo pohlížet jako na nepřípustné vyhrožování a Vy by jste mohl na celé věci bazírovat, pokud by jste byl v průseru, že celá vaše výpověď je neplatná ,neboť jste byl v silném rozrušení, což bylo následně umocněno tím výhružným tónem ze strany policie, každopádně to by bylo již na jinou diskuzi.Každopádně ano máte právo nevypovídat - § 100 zákona č. 141/1961 Sb. odstavec 2, a policie to musí plně respektovat, pokud by jste výpovědí mohl ublížit sám sobě.Vím, že to sice leze děsně do peněz, ale někdy je opravdu lepší jít na podání vysvětlení s právním zástupcem, protože někdy se policie dovoluje věci, které jsou za hranou zákona...Každopádně jak jsem již uvedl, na postup PČR můžete podat stížnost, buď jak buď se Vám k ní ze zákona musí vyjádřit.

Chápu tedy správně, i když jsem už vypovídal, můžu říct že nechci aby ta výpověď byla použita z důvodu že by mohla ublížit mě, nebo osobě blízké ? Mám známého, který má mnoho zkušeností s policií (těch dobrých) a když jsem mu řekl jak celá věc od výslechu až po vydání věci probíhala, také se divil jak policie postupovala.

Ano, šlo by bazírovat na institutu vzetí zpět Vaší výpovědi, případně pokud dojde na soudní řízení (nepředpokládám, že by to šlo tak rychle), soud by následně původní výpověď nebral v potaz. Nezbývá než tady ale upozornit, že by se na toto dalo i nazírat jako na jakousi formu křivé výpovědi, pokud byste v nějaké věci v nějaké Vám položené otázce ze strany policie byť i nevědomě lhal a vyšlo by to poté najevo, tím Vás ale nechci strašit. Ono i samotné vzetí výpovědi zpět budí poněkud rozpaky, PCŘ se na to dívá notně s dávkou podezřívavosti.Samosebou, že by PCŘ Vás vyzvala k podání nového vysvětlení, neboť by ta první přestala být zákonně platná.Vhodnější cesta je samozřejmě mít advokáta, každopádně se moc nepředpokládá, že by svědek podával výpověď za přítomnosti svého vlastního advokáta, maximálně by se jevilo jako vhodné podávat svědeckou výpověď za přítomnosti advokáta obžalovaného člověka.

Proč se jich nezeptáš? Tady ti nikdo rozumný neporadí. ☺

Zeptal jsem se jich, řekli mi že neví nebo že jen kvůli hovorům, ovšem pokud to trvá takřka týden a hovory se dají zjistit už jen přes operátora, moc nevěřím tomu že zjišťují jen to..

on ten policista to skutečně neví, ten to jen zajistí a předá, ostatní jde mimo něj.

Jak tady čtu tu diskuzi, tak někteří si fakt asi myslí že policisté nemají co na práci a tak si z dlouhé chvíle vymýšlí jak zbytečně otravovat slušné lidi či dokonce jak jim škodit. Pánové, dejte se k policii a zkuste si to chvíli dělat. Brzy změníte názor ...

To vite, vetsina lidi vidi fizly hlavne na silnici a tusi, jaky je "smysl" jejich "prace". Kriminalku a dalsi slozky clovek potkava zridka. Ale kazdopadne pri kontaktu s fizlem je treba byt maximalne ostrazity a pokud nemate osobni zajem na poskytnuti vypovedi, odeprit ji. Koneckoncu, neexistuji nevinni, jen nedusledne vysetrovani a nikdy nevim, zda i zdanlive nevinnym slovem fizlovi nenabiju proti sobe.

Po shlédnutí videa s MikeJePan už celému vláknu začínám rozumět:https://tv.idnes.cz/miroslav-stejskal-mestska... Přiznej se, že ty ses choval jako debil, dělal si srandu z postižených lidí (státních zaměstnanců, policistů, úřední osoby...) a oni se teď zachovali za hranou a došli ti sebrat mobil. Takže k oněm čtyřem uvedeným bodům s datem 10. 05. 2018 23:23 přidám ještě pátý:5.) Z postižených lidí, tedy ze státních zaměstnanců a úředních orgánů, si srandu neděláme - nikdy to neskončí dobře bez ohledu na toho, kdo je v právu.

Stalo se mi vcera totez, zabavili mi mobil na vyslechu pro dukazni ucely.Podepisovala jsem jim souhlas ze si mohu stahnout konverzaci s dotycnym clovekem jako messegner, whatsapp, sms,mms. Maji na to tyden.Ja ten telefon nez jsem ho odevzdala dala do tovarniho nastaveni a mohla jsem si vzit SD kartu. Mohou neco zjistit? Ten kriminalista mi rekl ze se vsechny zpravy i z FB ukllada do vnitrni pameti telefonu do nejake slozky a ze jim to vyjede v PDF. Najdou to ikdyz jsem to dala do tovarniho nastaveni? Nic jsem neudelala, jsem jako svedek.

Muze byt. Nejlepsi je po obnoveni do tovaru jeste opakovane uloziste cele zaplnit a smazat, tim se data premazou.

Me se stalo neco podobneho. Kriminalistu ale nezajimal obsah telefonu ale opisoval si ten nejaky vyrobni cisla. A asi ip adesu nebo tak neco. Proc ale?

IMEI

Zdravím a co když mě někdo udal že pachám trestní činnost a poté mi byl vzat mobilní telefon vše jsem vydal dobrovolně a vše proběhlo normálně ale zajímá mě jestli ten telefon ještě dostanu když jsem sním komunikoval s dealery a domlouval se na místě předání jedná se o marihuanu a já jsi ji jen kupují a užívám přitom udání bylo na to že já distribuují což je blbost takže jsem v pasti s policií nemám moc zkušeností jsem jen uživatel a k tomu jsem OSVČ nemám potřebu distribuovat bude se na to při vyšetřování přihlížet nebo vůbec a ani mi nevrátí telefon nebo si mám obstarat právníka ?