» Poradna » Notebooky

Co nejvýkonnější notebook do 13 500 kč

Dobrý den,chtěl bych se s Vámi ostatními poradit, zda byste nevěděli o co nejvýkonnějším notebooku do max 13 500 kč. Primárním účelem notebooku budou hry takže přenositelnost a kvalita použitých materiálů jsou druhořadé věci.Je mi jasné, že v této cenové kategorii se nedají čekat zázraky, ale rád bych našel to nejvýkonnější za tuto cenu.Zatím jsem našel pouze jediného adepta a to: http://interlink.tsbohemia.cz/acer-aspire-e1-572g-54204... Pokud by náhodou někdo věděl o něčem lepším a podobné ceně, tak prosím nechť pošle odkaz. Jo a Windows tam být nemusí, ty už mám.Předem děkuji za pomoc, hezký den.

Odpovědi na otázku

kvalita použitých materiálů jsou druhořadé věci -> takze kdyz to bude topit jako silene a nebude se stihat chladit a po roce to uvaris, tak to nevadi jo?

To by samozřejmě bylo nemilé, ale zase nepředpokládám, že v této cenové kategorii můžu chtít nějaké kvalitní šasi a chlazení a při tom všem vysoký výkon. Pokud však o nějakém takovém notebooku víte, rád se nechám poučit :).

Za takhle směšný peníze to bude vždycky jen sra*ka extra union

"Windows tam být nemusí, ten už mám." Upozorňuji, že s kradenými verzemi mají některé nové ntb (díky bohu za to!) problémy a pokud máš OEMko, tak ho tam nenacpeš......čili doporučuji brát ntb s OS......to je jedna věc. Druhá věc, ntb na hry za 13 táců neexistuje.....byli zde tací, kteří takový ntb koupili a po pár měsících si stěžovali, že ho upekli. Závěr? Přidej pár tisíc nebo kup desktop/ konzoli.

Ne každý případ vlastnictví windows musí být nelegální... Např. já mám od školy OS zdarma.

Ovšem i tam je nutno podotknout, že se jedná o Select verzi a až nebudeš student, tak to už ani nepůjde zaktivovat. Takže bacha na to.

Ale prd... pude aktivovat i po studiu. Myslíš, že aktivace windows platí po dobu mého studia? Aktivace bude platit tak dlouho, dokud si škola bude u MSDN službu předplácet.

Jsi vedle jak ta jedle......například mé školní W7 Pro už nezaktivuji, jelikož na té škole už nějaký ten rok nejsem......zjisti si fakta, než začneš plácat.

Mám je zjištěné od kamoša, který na škole už není.

A já ti zase říkám (na škole nejsem už 3.rok), že si udržují nějakou databázi a aktivovat to lze nanejvýš 2 roky po tom, co už nejsi student.....pak máš smůlu. Od toho se tomu říká licence Select. Zjisti si to od adminů vaší školní sítě.

Udržuj si co chceš, mě je to fuk...

Nemusíte mít strach, opravdu nejsem zastáncem nelegálního softwaru a už vůbec bych ani nechtěl mít nelegální OS. Windows mám od školy jak někdo psal dole.

http://www.czc.cz/asus-x75vb-ty102-cerna/14... Máš tam stejně výkonný procesor i3 3110m jako tvoje usporné i5 4200U, a výkonější grafiku GT740m. Když si připlatíš 500Kč, tak tohle:http://www.czc.cz/asus-x550vb-xo016-seda/13...

Dobrý pokus o vtip. Ta OSEKANÁ GT 740M s pouze 64-bit paměťovou sběrnicí je slabší než HD 8750M. :D

prdlajs... obě verze jsou silnější než sračka HD8750m

Děkuji, podívám se na ně. Akorát ten druhý je již použité zboží a ntb musí být určitě nový.

V téhle cenové relaci není žádný opravdu herní notebook, takže mám dost pochybnosti o výkonu a hlavně životnosti těchto "herních" strojů. Je nějaký nezbytný důvod, proč se ta herní mašina musí přenášet? Herní desktop za stejné prachy bude výrazně lepší a dá se navíc šetřit na věcech, kde to až tolik nevadí - např. levný case je sice hnusný a třeba drnčí, ale pokud se nešidí zdroj a chlazení, tak je to spíš jen o komfortu.

výkon ten acer má dostatečný, cokoliv od cod až na ghosts si zahraješ, far cry3 na medium,tomb raider high, prostě starší hry v pohodě, mám ho jen s i3 4010 a teploty při netu do 40 a ventilace nespíná až při 45 °C a při hraní do 70°C kvůli grafice, při "hraní" :) na hd4400 teplota 55°C, jinak je to měkký pružný plasťák s nic moc dislayem - mohl by mít víc jasu, ale to je jen porovnání třeba s lenovem g500, prostě na dva roky vydrží

Děkuji za krátké zhodnocení. Vypadá to, že moc alternativ v této cenové kategorii ani není.

tak záleží co jsi představuješ pod slovem hraní, jestli 60fps s vsync , nebo 30, plynulost je hlavní samo sebou i grafika, a ta 8750 je pruměr mezi low end, mi by stačila ta i3 s třeba 8770m takový kompromis

abys měl představu o výkonu třeba v crysis 1 tak ta 8750 s i3 4010u dává v 1366x768 v dx10 vše na střední, krom textur a vody ty na max, jede hra průměrně 40fps , při přestřelkách padá na 25, a to mi správce nikdy neukazoval 100% cpu, ale tak ta i5 je jistě vhodnější

Update:Chtěl bych všem poděkovat za reakce a rád bych svoji otázku doplnil. Windows, která mám jsou legální, opravdu to musí být notebook, kdyby to mělo (nebo mohlo) být pc napsal bych to.A dodatečně PC segmentu vcelku rozumím a myslím, že se v tomto segmentu i docela dobře orientuji. Sem jsem napsal, protože více očí vždy více vidí a více lidí více ví a navíc jsem zastáncem toho, že je lepší se poradit s ostatními. Notebook není pro mě, ale to mi nepřišlo důležité, tak jsem to nepsal. Ještě jednou děkuji všem, kteří se nějak vyjádřili a rád uvítám další návrhy.

No a co Lenovo Ideapad G700? Nejsem zase takový odborník, ale zdá se mi lepší :) http://notebooky.heureka.cz/lenovo-g700-59-411504/

Chápu, že má o malinko horší grafiku, což je pro tento účel nejdůležitější komponent, ale na druhou stranu má dvakrát tolik paměti RAM, o polovinu větší frekvenci procesoru a větší displey.