» Poradna » Programy

Co nastavit v biosu pls

u pameti je tam: comand rate a vyber 1T 2T taksem dal 1T,dale CAS latency,delay,cycle time, hodnoty le jepe nastavit na vetsi nebo mensi ?diky

Odpovědi na otázku

NENASTAVUJ kdyz to funguje obecne a mooc pravdive porekadlo

a tvoja najblizsia otazka bude: co s nefunkcnim PC pls...

kildne napiste co by bylo nejlepsi,odpoved nech tak kdyz tofunguje na nic,uz sem si stim pohral a zvysil jsem si ruzne moznosti u pameti kdyz to nahodou prepisknu a pc nenajede vratim to z5 neni problem jen ty hodnoty jaky by byli nej... aby to dosahovalo

command rate - 1cas latency - 2 ale len ak si si isty, ze to tvoj komp zvladne, inak ta caka reset biosu! na ostatne mozes kaslat, prakticky sa to nijako neprejavi, akurat ti to moze znizit stabilitu.hodnoty vseobecne - mensie, ide o omeskanie, latenciu

jo diky a to cas latence 2 ma neco spolecneho s tim ze u vyrobce pameti je CL2,5 a ja to mam v biosu na dva je to ta sama hodnota?

Cas Latency, zkracene CL

Pameti nastavte tak, jak doporucuje vyrobce. Jinak riskujete nestabilitu (nebo dokonce nenastartovani) systemu nebo nizsi vykon.

PS: Vyrobce mnohdy doporucuje neco jineho, nez se nastavi v pripade, kdyz zvolite hodnoty Auto. Je treba prozkoumat web vyrobce pameti.

kdyz necham auto tak tam mam 2.5-3,3,7 a ja sem to nastavil na 2.0-2,2,6 a kdyz to testnu v everestu jako propustnost a tak tak je to lepsi jo a jeste sem to testl v tom program super pi a zlepsilo se to o 10s