Co mohu dát do 2U RM case?

Chci si pořídit domácí server a dát ho do klasického 19" rozvaděče, ale nejsem si jist zda se to do něj vejde.jako case chci použít http://cdn-reichelt.de/documents/datenblatt/E910... Podle DS do toho jde klasicky ATX zdroj, ale z logiky věci to nemůže být zdroj s 120mm větrákem, ten by foukal do plech a musí to byt něco jako goo.gl/ubXuexU karet v DS uvádí neúzkoprofilové, je například toto nízkoprofilová karta?https://www.czc.cz/palit-gt-710-2gb/184595/p... Když už jsem u toho dál tma chci dátMB https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4/index... CPU Ryzen 5 2700a RAM 2x16GB dual rank 2666MHz i když podle specifikace to stejně s Pinnacle Ridge pojede jen na 2400, protože vis specifikace výrobce tam pro obsazení dvou slotů na 2666MHz vyžaduji Single rank paměti, které jsme v 16GB modulech nenašel. Předpokládám, že ani s MB ansi s chladičem na Ryzenu 5 nebude v 2U case problém.

Odpovědi na otázku

Pokud nemas upravene komponenty - nizky chladic CPU, male hlucne vetraky, specialni zdroj/e, riser karty, nizkoprofil karty, tak se obycejne PC vejde jedine do 4U - coz je silene velika krava. Do 2U se s urcityma upravama vejdes, ale na standardni ATX zdroj zapomen.

Proč bych na něj musel zapomínat?ATX form factor PS je definován jako 86x138 viz http://www.pcguide.com/ref/power/sup/form_ATX.htma kromě toho, že v DS daného 2U case je doslovně uvedeno cituji Power supply ATX Form factor or PS/2 přímo uveden tak výška je 2U tedy 2x1,75" je 89mm což je přesně 86+2x1,5mm plech spodního a horního deklu

No dobra, jak je libo. Ostatne stavis si to pro sebe a me to muze byt uplne fuk Povim ti to jinak - "staveny" rack stoji vzdy za dve veci a nikdy nebude mit efektivni vyuziti mista jako hotova rack reseni. Jediny ATX zdroj ktery do 2U dostanes bude nejak orezany upraveny lowend s 8cm vetrakem. Nevim kolik jsi videl 2U serveru, ja tu ted pomaril bezny ATX zdroj a 3 ruzne 2U servery (DELL, HP a Sun) a ten zdroj je vetsi cca o 1 mm nez jejich vnejsi rozmery. Ale co, treba nejakej cinan dela vyssi 2U casy.Pokud si chces "server" stavet, zustan u klasicke bedny. Pokud chces rackovej server, bud si kup nejakej repas za hubicku a nebo si to postav na nejakym uz upravenym barebonu, treba od Supermicra. No a nebo si to zbastli pochopitelne jak chces

Potřebuji do stejného case narvat něco zvláštního, to se kupodivu vejde do toho vybraného a nevejde do hotového od HP, a hlavně, potřebuji něco co když v tom cokoliv odejde tak to snadno přehodím a to je právě běžná mATX deska a běžný ATX zdroj, takže i když jsme původně uvažoval i o hotovém serveru od HP, postupně jsme to kvůli ceně, a hlavně technické nemožnosti řešit to co řešit potřebuji skončil u toho u čeho jsme skončil

Kdyz odhlednu od toho, ze dily tech znackovych stroju jsou za stokoruny na ebay a podobne, tak proste rackove rozmery jsou proste dane a kdyz maji vsechny servery +- stejne rozmery, nezlob se na me, ale fakt neverim, ze nekdo dela bednu o 3 mm vetsi - ale zkus si to no... kazdy si musi nejak rozbit hubu sam Jinak ja bych domu rack server nechtel - jsou proste hlucne. Ja tu pri praci na nich pouzivam NC sluchatka co mam jinak do letadla Proto rikam, radsi stavet do klasicke bedny.

Jo, kdyz uz tu honis milimetry, tak jsem vzal supleru a tvoje teoreticke pocty jdou razem do kytek - vsechny 3 2U maji vysku 86mm. Jeste ti skocim zmerit IBM x3650...

Co se tak vybodnout na šupleru a podívat se do datasheetu bedny, kterou chci použit, je v mém prvním příspěvku.1. Je tam doslova uvedeno, že se dovnitř vejde ATX form fackor zdroj 2. Je tam doslova uvedeno výška 89mm3. 2U umožnuje výšku 2x1,75" tedy 89mmSám bych řekl, že se do toho ATX zdroj vejde , protože to tvrdí výrobce

No, proc ne. Na co skutecne rozmery, kdyz to tvrdi cinsky vyrobce, tak to bude asi pravda Hodne stesti.

Jinak, abych byl i konstruktivni, tak kdyby ses nakonec rozmyslel, tak ti muzu nechat treba Dell 2950 (2U, 6x hotplug HDD backplane, 2x CPU 51xx/53xx, 32GB ECC DDR2 max., 2x hotplug zdroj, SAS radic, nejakej DRAC je v nem myslim taky) rekneme za 500 a odvoz. CPU, pameti a disky bych asi taky nejaky vymyslel.Ale jak rikam, rackserver je domu spatna volba - desne huci.

Slušné zdroje mají větrák 120mm dole. Ty nebudeš mít dole - tam bude plech. Takže jedině větrák 80mm a upravit kryt, zjednat průduch z boku. Jak bude fungovat chlazení zdroje je ve hvězdách. Můžeš to risknout a doufat, že pod serverem nebudeš mít nic, ponechat původní větrák na svém místě a vykotlat díru do spodního plechu. O chlazení vlastního PC se budou muset starat jiné 80mm větráky.

No co bys rek... 85.4mm a to.je porad VNEJSI rozmer, ale jo treba je tenhle case o par mm vetsi, ver a vira tva te vyleci

Viz výše, já prostě věžím datasheetu výrobce

Standardní zdroj se do 2U vejde, ale je potřeba, aby by klasický s 8 cm větrákem na zadní straně.

Jestli chcete neco, co nebudete jednou tydne restartovat, a jeste tam budete mit treba dulezita data, pak chcete ECC pameti. A to u Intelu znamena Xeon a kompletni zmenu platformy.Kazdopadne bez toho to bude akorat tak draha hracka hrozici pruserem.

Ale tak.zas takova traga to neni, sice v klasickych serverech mam ECC, ale bezi mi spousta malych stroju i s beznyma pametma. To jsou spis takove teorie tech co nikdy server nemeli, ale praxe je jina. V beznem pocitaci taky nemam ECC a nic se nedeje. V zadnem serveru za poslednich 20 let jsem nikdy nemusel menit pamet (na to je odpoved, ze jde o silent chyby, a tak dal).

Jak pisete, o chybach v RAM se bez ECC nemate jak dozvedet.Mne staci, jak casto mi pameti reportuji opravene chyby. Par za rok se jich vyskytne. Jakmile se jich zacne vyskytovat vice, zhorsuje se to, az se na tom modulu zacnou objevovat neopravitelne chyby. Ale s ECC se to alespon dozvite a mate moznoat na to reagovat (napr. automatickym rebootem), aby se chyba nemohla projevit.Bez ECC jste nahranej, pokud k tomuhle dojde. Muue to skoncit fakt hodne spatne. Vadna data na disku, nedostupne sifrovaci klice, vadne zalohy... fujtajxl proste. Uz jsem s tim mel tu cest, od te doby mam ECC i doma v "herni konzoli" a znervoznuje me, ze v mobilu ne

Beze srandy me to zaujalo, tak jsem se podival jak funguje reportovani ECC chyb a v mem OS je to kupodivu zcela standardni do messages, takze muzu s klidem rict, ze jsem fakt zatim zadnou takovou chybu nezazil - pokud mi radove 400 pametovych modulu pri behu 24/7 nevyrobi ani jednu chybu a to za velmi dlouhou dobu (pres 10 let), tak se fakt chybejiciho ECC v mobilu nebojim. Jak casto se ti ty chyby reportuji?

Většinu chyb způsobují prý vysokoenergetické částice z vesmíru, které interagují s paměťovou buňkou. Takže je to otázka náhody, a RAM modul je takový detektor záření :)U většiny strojů nikdy, respektive nesleduju to z logu OS, ale hlásí mi to iLO (či ekvivalent). Některé si postěžují řádově jednou ročně na opravitelnou chybu, to neřeším. Jakmile je jich víc, jde o vadný modul, a tam je otázka času, než to dospěje do stavu neopravitelných chyb - řádově měsíce. Zažil jsem řádově 10 vadných modulů. A víc než 400 mi jich rukama asi neprošlo.Tam se to pak chová tak, že je vadný patrně nějaký konkrétní čip (rozsah adres), a dokud ty adresy nevyužíváte, nevšimnete si toho. Takže se to pak projevuje tak, že v "nízké zátěži to funguje, a jakmile po tom chci něco náročnějšího, spadne to". Vadný samozřejmě nemusí být jen čip, může to způsobovat i deska nebo paměťový řadič, nezažil jsem. Tohle spolehlivě rozhodne memtest.AMD, nevím jestli i Intel, tam jsem to nezažil, reportuje i ECC chyby na procesorové cache. Zažil jsem pouze dvě opravitelné, tam jsem to našel náhodou v messages.Jinak Debian do messages hodí při neopravitelné chybě fakt vtipnou hlášku. Něco jako "bad memory checksum, little confused, trying to continue".Jak už mám všude ESXi, tak to reaguje díkybohu rebootem. Vědět mi to nedává, zjistím to přes to iLO.Je fakt, že mívám na techniku dost špatný vliv, už mi během jednoho měsíce umřelo 27 HDD (úplně různých, žádná vadná série) takže jsem k těmhle věcem hodně skeptický.Taky jsem slyšel názor (a nesouhlasím s ním), že paměti dříve na starších výrobních technologiích měly větší buňky, a proto byly na rušení náchylnější. Myslím, že je to obráceně, ale zase tolik tomu nerozumím.

Na důkaz, že se chyby v paměti dají i zneužít:https://media.blackhat.com/bh-us-11/Dinaburg/BH_US_1...

Tak to asi fakt budes specialni pripad. Asi jsi nasral nejakeho kmenoveho nacelnika a proklel te. Me treba zas nic neumira tyden po zaruce jak v kazde hospode vypravi lopaty

Doporučuju kouknout na ten link, co jsem posílal. Teda jestli vás ty chyby zajímají.A jinak s poruchami po záruce; ne u všeho to tak funguje, servery mi takhle neumírají ale u spotřebky občas jo - a můžou za to buď kondíky nebo baterie...

Vzhledem k tomu, že standardní DDR3 a DDR4 mají problém projít v Memtestu Hammer testem (to není bug, ale chyba architektury a je dá se snížit použitím single rank modulů), tak vidím u Ryzenu v serveru unbuffered ECC jako nutnost. Nebo použít Xeon E3.PS: Pokud si „nechybování“ paměti chceš ověřit, otevři si Chrome a dej vyhledat web s full HD pornem a otevírej v záložkách další a další video a dokud nebude paměť úplně plná a najednou ti počítač spadne do BSODu.

Sice jsem to nezmínil, ale budou tam ECC, přesněji http://www.crucial.com/usa/en/ct16g4wfd8266 , pro Ryzen 5 Pinnacle Ridge i desku by ECC neměl být problémNicméně, i v práci mám server v kterém ECC nejsou ,a ted jsme se díval, uptime je aktuálně 426 dní.

Ah, nevim jak jsem dosel k tomu, ze tam mate Intel, kdyz jasne pisete Ryzen...Jinak k tem non-ECC pametem, to mi pripomina Schrodingerovo pravidlo zalohovani. O chybach v RAM se normalne nemate jak dozvedet. Stejne tak o stavu svych zaloh nevite nic, dokud je nepotrebujete.

Ale jinak to bys uplne stejne musel pouzivat SAS misto SATA, vsechno redundantni (koneckoncu i ECC pameti se daji rezervovat na spare, ale jeste jsem to teda nevidel nikoho delat)

Tak SAS místo SATA, to moc nechápu, SATA má kontrolní součty v protokolu taky. Co se týká redundance, nikdy mě nenapadlo strkat SATA disky do SASu, ale fungovat by to mělo. Jak by se potom zachovalo pole se dvěma kontrolery, když mu jeden seberu, to netuším, nezkoušel jsem. Se SASem to funguje Tuším 8/10 (a proto 3Gb/s = 300MB/s). Jinak na redundanci jsem tam trochu postižený, mám doma i záložní mléko a high-availability systémy mě aktuálně živí. Jakmile se mi v systému objeví single point of failure, je mi z toho tak trochu úzko.Servery umí i mirror CPU ale nikdy jsem nezkoušel, to by nikdo nezaplatil, a krom toho na hlasovací quorum potřebujete jednotky 3, dvě nestačí jo, byly takové sálové počítače, kdy byl výsledek správný, pokud se na něm shodly 2/3...

Ja se snazim najit kompromis mezi HA a financni narocnosti - bohuzel/bohudik nejsem prisaty na stat a/nebo dotace... teorie je proste fajn, ale jakmile ji ma nekdo zaplatit, tak zacinaj kompromisy Ale aspon jsem uhajil kompletni redundanci HW na dvou fyzicky oddelenych telehousech Ale vzdycky se da najit nejaky krizovy bod, kde clovek musi zacit verit, ze se to nepokaka Jo, mirror CPU znam i u modernich Quad CPU, ale ten jsem mel jen jednou - jako novy stroj takova sranda leze ponekud do penez.

Stačí lepší řada SATA s URE 10e16 například Toshiba MG04ACA400E.

Pokud se budeš držet low profile věcí, tak to půjde. Na deskách nic vysokého není, takže jde hlavně o grafiku a chladič CPU. LP grafiky se prodávají zcela běžně, takže to nebude problém (viz tvůj odkaz). LP chladič na R7 2700 také jistě seženeš. Třeba něco jako toto:https://www.czc.cz/noctua-nh-l12s/226045/pro... Nejhorší to bude se zdrojem, protože bedna není dělaná na dnešní zdroje s velkým chladičem dole. Nemá tam totiž žádný otvor, kudy by to nasávalo vzduch. Takže bude oříšek najít zdroj, který má vzadu 80mm větrák a zároveň to není zastaralý křáp. Moc jsem toho nenašel:https://www.czc.cz/fortron-twins-500w-redund... Cena nic moc, ale zase je to redundantní.

Pokud by ses chtěl vyhnout drahému nebo šmejdskému zdroji a měl bys pod nebo nad rackem volné místo, dalo by se to vyřešit vyříznutím otvoru pro nasávání vzduchu. Je to trošku prasárna, ale účel to splní. A LP grafice bych se snažil vyhnout a koupil něco s integrovanou grafikou. Ideálně tedy nějaký Xeon a rovnou i ECC RAM.

Zdroj by mohl být na tento způsob: https://diit.cz/clanek/delta-electronics-...

jak psal kolega na hore nebastli bude to na prd nebo bastli postavis sracku a za 1kk penazi https://www.device.cz/servery/servery/ibm-syste...

Předraženej střep a žere jako tank.

To je hodne drahe, ikdyz ma osazeno 128GB ram... rozumna cena by byla tak 3-5 tisic.Spotreba odpovida proste konfiguraci - kdyz to ma dva 4C nebo 6C, 16 pametovych modulu, tak to asi tezko muze zrat 40W.x3650 m2 tu zadnou nemam, jen m1 a m3, ale co jsem je meril, tak se realne vejdou do 120W idle. To ze to ma dva 700w zdroje neznamena, ze to zere 1.4kW, ale hlucny je to sakrafest. Kdybych mel sestavit zebricek hlucnosti tak od nejhlucnejsiho to vidim: IBM, Sun, HP, DELL, cokoli staveneho, HP userver

A nie je Ryzen 2700 nahodou tak ryzen 7 ? a nie ryzen 5 ? popzeraj si skor zdroj SFX tam dat a nie ATX