» Poradna » Ostatní

Co mi hrozí když dám výpověď ze dne na den po zk.Době ?

Dělám na 1 nic moc místu a naskytla se mi mnohem lepší pozice jenže jestli to vyjde nebudou čekat xx dnů než mne z původního místa pustí odejít.Zajímalo by mne co mi muže v době odejíti už bývalý zaměstnavatel udělat když mu vlastně v podstatě zdrhnu ze dne na den ...? Zápočtový list mi musí dat tak či onak tomu se nevyhne...Samo že návrat do té fa.Už nikdy neplánuji to je jasné

Odpovědi na otázku

Zapoctovy list Ti da az po tech dvou mesicich zakonne vypopvedni lhuty a do noveho mista Te bez nej nemohou prijmout.

A co to zkusit dohodou?

§53

Zápočťák ti dá, ale dostaneš od něj na památku $53 - hrubé porušení pracovní kázně - a záleží na tom dalším zaměstnavateli, jestli o tebe tak moc stojí, aby tě s tím zápisem vzal.

Někdy ti to nový zaměstnavatel dokonce sám navrhne ... " nech se vyrazit na padesáttrojku" ... aby tě získal okamžitě

Ano, pokud o dotyčného opravdu stojí (nesmí to být tuctový čekatel na tuctové místo). Sám jsem podobnou situaci absolvoval.

hodte mi sem odkaz na ten paragraf 53 , diky kam se uvadi tento zaznam ??? esi na zapoctak tak to by se dalo nejak snad vyretusovat  my cesi sme sikovni obecne vzato

www.zakony.cz

he he

 snad neni tak těžké se nechat vyhodit,přijdu, dam ruku šéfovi před nosa řeknu : Cejtíš ? Tvoje manželka..... jo a řikala že mi máš přidat, vlezeš mu do kanclu, hodíš nohy na stůl...a jsem ochoten to udělat za tebe   řekni odkud chceš vyhodit a já už ti nějak pomůžu

hodte me sem nekdo primy odkaz na paragraf 53 tam je toho kopa a hledani jim moc nefachci bo ja nevim Idea nasrat sefa at me vyrazi zni zajimave  ale...nevim nejak nejsem na hrdinske kousky delany

No kdyz jsi linej a neumis hledat:§53§53 (1) Zaměstnavatel může okamžitě zrušit pracovní poměr jen výjimečně, a to pouze tehdy,a) byl-li zaměstnanec pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu delší než jeden rok, nebo byl-li pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin spáchaný při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu nejméně šesti měsíců,b) porušil-li zaměstnanec pracovní kázeň zvlášť hrubým způsobem.§53 (2) Zaměstnavatel může okamžitě zrušit pracovní poměr pouze ve lhůtě jednoho měsíce ode dne, kdy se o důvodu k okamžitému zrušení dověděl, nejpozději však do jednoho roku ode dne, kdy tento důvod vznikl. O počátku a běhu měsíční lhůty platí obdobně ustanovení §46 odst. 3 a 4.§53 (3) Zaměstnavatel nemůže okamžitě zrušit pracovní poměr s těhotnou zaměstnankyní ani se zaměstnankyní nebo zaměstnancem, pokud trvale pečují o dítě mladší než tři roky; může však s nimi, s výjimkou zaměstnankyně na mateřské dovolené (§157 odst. 1) nebo zaměstnance v době rodičovské dovolené do doby, po kterou je žena oprávněna čerpat mateřskou dovolenou, z důvodů uvedených v odstavci 1 rozvázat pracovní poměr výpovědí.

neumíš hledat?

hele je to prasarna odejit ze dne na den, zkuz se nejdriv dohodnout. Neni to moc dobra vizitka pro noveho zamestnavatele, ze kdykoliv zdrhnes.Kdyz 2x bez duvodu neprijdes do prace "takzvane acko", tak te zamestnavatel muze vyhodit podle $53 za hrube poruseni pracovnich predpisu. Za chlast se take vyhazuje

pozor na náhradu ušlej mzdy za dva mesiace vo výpovednej lehote...

Nejde jen o nahradu usle mzdy, zamestnavatel te muze zazalovat o zpusobenou skodu, kterou jsi svym odchodem zpusobil. A do toho se da zapcitat spousta veci...

Určitě nejlepší řešení je dohodnout se, ale pokud to nejde, tak znám několik případů, kdy zaměstnanec prostě začal chodit do práce jinam, aniž by předtím dal výpověď. Pokud o tebe na novým fleku stojej, tak to nakonec vždycky "nějak" dopadne.

Na místě zaměstnavatele bych si položil otázku, jestli to co můj nový zaměstnanec udělal v předchozím zaměstnání nemůže jednoho krásného dne udělat i mně a podle toho bych s ním i jednal. Tak uvaž, jestli ti stojí za to získat pověst neseriózního člověka.Ak pokud se nemůžeš dohodnout na svém současném pracovišti, zkus se dohodnou se svým budoucím zaměstnavatelem, že než k němu přejdeš oficiálně, začneš pro něj pracoval mimo svou pracovní dobu.

Kdybys takhle odešel ode mne, tak určitě 53 + žaloba o náhradu škody, místo Tebe bych si na nezbytně nutnou dobu najal jiného pracovníka nejlépe přes nějakou agenturu, abych mohl dobře prokazovat moje výdaje spojené s Tvým odchodem. Soud prohraješ velmi rychle včetně odvolání, následuje platební příkaz a exekuce. Tvoje náklady odhaduji na 80 - 100 tis. korun.

V tom pripade te zakopu hodne hluboko ty bestye

Uplně vklidu mu řekni o co jde,zaměstnanec který v práci bude dělat jen aby byl nepostižitelný nikomu normálnímu k ničemu není.Koneckonců k čemu je člověk který pokud ho nepustí podá výpověd a ty dva měsíce bude na marodce nebo bude pracovat - nepracovat.Zaleží taky na tom jestli jsi schopen s chladnou hlavou vyložit karty na stůl a dotlačit to k dohodě.Chtěl bych vidět tu zoufalou firmu kde pokud nejsi fakt nositel firemniho know how aby ti to neumožnili.Potom už jedině takove ty firmy kam každý jde ze zoufalství a drží si člověka protože ví že prostě dalšího neseženou ani z pracáku poněvadž jim prchne většinou v zkušební době když se rozkouka jak to tam chodí.

to: oooooooooo jako s klidem sem ochotnej vylozit karty na stul problem v tom nevidim...ale ! az sem se uvidil...koukl sem na nalezenou prac.smlouvu a ejhle ono ne do konce roku ale jen do 30.9. Jako mam dojem ze toto by mohl vedet i sef do kdy ma ten kdo smlouvu...osobne sem mu ani na zacatku smlouvy nesliboval zadny mesice navic ze tam budu do roku xxxx atd. ee toho si sem vedom.Premyslim co ted...nejprv betonove overim novou pozici a jak to jen pujde s predstihem zajdu k nejvyssimu z nejvyssich zvirat  sefovi a vybalim na nej zamer...jeste mam nejakou Dovo,a kdyby me chcel nejak rek bych blbe diskriminovat , napr.smeny hazet umyslne abych mel jo moc malo volna ackoliv smeny ho nikdy nezajimaly...s kolegem si je rozvrhneme jak nam to vyhovuje a hotovo,nikdy na to nebyly zadne remcy,apod. tak to si jako libit nenecham...to bych sel asi za jeho nadrizenym a resil to jinak... s uplnym klidem bych ho obesel...

odíjst resp podat vypoved mozes hocikedy, hocikde....ale stale tu existuje jedna moznost..napr. osukat sefovu zensku.

to : Bobr ©  myslenka to mozna v zakladu neni zla ale je nerealizovatelna  uvidim jak dopadnu az na nej vybafnu s pokusem o dohodou...protoze esi me nakrkne zacnu mu tam na to srat nenapadne...este lepsi by bylo kdyby dosel jeho sefik a zmercil me jak na to kaslu  to bych mel doufam uz lepsi pozici k "odchodu"