» Poradna » Windows (a jiné OS)

Co mi bere tolik paměti RAM ?

Mám 8gb ram na 64 bitovém Windows 10. Použitelných mám všech 8gb.Ve správci úloh mám momentálně využití 4gb, ale nevím čím. Když sečtu využití v panelu podrobnosti, tak to dohromady nedá ani 2gb. Co mi bere ten zbytek? (+ od doby, co mám w10, tak některé hry jsou 2x pomalejší.)

Odpovědi na otázku

Některou žere Chrome a brebeky

RAM si rezervuje systém a hardvér, čo chcete počítať? Tie Vaše počty Vám nebudú sedieť do konca života.

w8.1 si je na hw nepůjčovalo

Zaplnenosť úplne celej RAM sa spočítať nedá

"Ve správci úloh mám momentálně využití 4gb"Pokud nikdy nevyužiješ víc RAM než 4 GB, koupil jsi 8 GB naprosto zbytečně.Sofistikovaný správce RAM v OS WNT 6. řady je nastaven defaultně tak, aby využival vždy maximum RAM bez ohledu na nároky akltuálně spuštěných sw.Viz službu Superfetch.

Tohle snad bylo ve Vistách. Mě widle10/64 v klidu berou 1,5G

....a to mi tam určitě běží ještě spousta pitomostí, které se dají vypnout.

Neběží ti na plný pecky Antimalware z Defenderu?