» Poradna » Windows (a jiné OS)

Co mě brzdí po přilogování

 |   |  Microsoft Windows 7 IE 11.0

Ahoj, zkusím popsat problém a napoprvé to asi nedám celéJak začít. Mám velký počítač, relativně nový, silný co do CPU, paměti, dva SSD disky v mirroru za integrovanym Intel řadičem na ASUS desce. Windows 7 64-bit.Konfiguraci Windows 7 64-bit mám cca identickou (tj. používám zrcadleně stejné aplikace průběžně na obou) na dvou dalších noteboocích. Já vím, že úplně identická principiálně být nemůže ale řekněme že snaha je udržovat všude všechno stejné. No a teď ten problém. Zapnu ten velký počítač, naběhne bleskurychle tak, že mám login dialog hned. No zadám hned heslo a šup - přihlašuje se uživatel nabíhá plocha. Skočí to do windows. No a hned jak otevírám disk, lezu po něm, vidím soubory, jdou mi otevírat. Hned mi bleskově naskočí IE, lezu po internetu, čili síť to vidí. Co mě ale deptá, že když nahodim Outlook 2013 anebo nějaké jiné aplikace typu no to jsem zapomněl... ale jsou takové jen ten Outlook mě štve nejvíc protože na něj po startu furt čekám. Ten má prostě tak třeba řeknu 2-3 minuty kdy nedělá nic. Jen visí se splashem. Ne, není to addinama protože i když to spouštím s parametrem /safe, děje se to taky. Jenže situace je úplně jiná, když te poč zapnu a nechám ho v tom přihlašovacím dialogu ty tři minuty čekat. To znamená, vysvětluju si to tak, že nabíhají služby protože v tu dobu, než se přihlásim, nic jinýho nenabíhá. Pak když se přihlásim a hned skočim na Outlook, šup ho tam velebnosti a je bleskově nahoře. Jo, řeknete mi, to je nějaká servisa na kterou to čeká. Jenže na disk to nečeká, ten je přístupnej, na síť taky ne, ta jede. Na tom druhym laptopu (kterej je pomalá mrcha a má jen jeden SSD) tam to skočí jak namydlená liška hned po přilogování a tak mi řekněte, jak mám vystopovat která ta servisa je ta opožděná. Ještě je zajímavý že Outlook se vzpamatuje současně s tím, jak na mě bafne Intel chipset že ověřil, že disk je oka a zrcadlenej. Jo, on sice Outlook potřebuje velkej OST na disku ale ten disk jde číst hned po naběhnutí. Taky mám Comodo firewall ale zapnutou jen tu firewallovou část, všechny ty srágory co chytaji viry jsem disabloval hned od začátku. Prostě bych potřebovat nějaký vizualizátor bootu nebo nabíhání služeb. Pmatuje někdo bootvis taková utilitka pro xpčka. Snažil sjem se i vykoukat podle Windows System logu jaký události tam začnou po těch třech minutách skákat ale nic výraznýho vidět nebylo. Ta prodleva je tak výrazná a dlouhá že to vystopovat jít musí, ale potřebuju popostrčit jak. Přeinstalovávat nebudu ani za zlatý prase na to zapomeňte rovnou k tomu me nedonutí nic a nikdo . Ještě zkusím uvědomit jaký to byly další aplikace který se kousaly. Kously se třeba 3 a pak po těch třech minutách hup a naskočily všechny naráz. Pak ten komp šlape třeba týden jak namazaná liška, než ho restartuju. V servicech jsem se díval i na ty, který mají Automatic (Delayed) spuštění. Překlapal jsem je na Automatic. A stejně prd velebnosti.

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 7 Firefox 40.0

Dobrej elaborát. Pokud např. nepoužiješ prostředky od Sysinternals (Procmon, Procexp a Autorun), nezjistíš stejně nic.Ale ty je stejně nepoužiješ.Tvoje naprosto zásadní chyba byla v tom, že sis po instalaci - nebo alespoň v době, kdy to bylo příznivé - nezařídil klon OS nebo že nepoužíváš ani bodů obnovy, protože to by tď stálo pár minut času.Takže mám proto tebe jedinou radu. Sežeň někoho, kdo tomu rozumí, který to dá do pořádku - prostředky opravy OS zásadně NEDOPORUČUJI - ale celkovou instalací, kterou posvětí tím, co je vzpomínal a naučí tě s tím pracovat.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 IE 11.0

trochu povýšená odpověď no dobře, body obnovy jsem samozřejmě používal, ale mají svoje limity a dokážou toho víc nakopat než spravit, zvláště pokud jde o rozsáhlé aktualizace, update firewallu, atd. čili couvat v čase šlo a dělal jsem to samozřejmě ale nepomohlo to, to je na delší diskusi, která sem nepatříklony partition mám, ale vracet se o půl roku zpátky a nepochopit co se dělo a s tím že možná tam ta chyba byla taky jen jsem si jí nevšim, to jsem nedělalano, napadlo mě po napsání dotazu jak dál googlit a našel jsem Process Monitor, zaškrtl boot analýzu, a viděl daný časový úsek, co se tam děloVidím tam během celých tří minut volně se střídající věci o kterých vím, že do systému patří ale že by na ně Outlook neměl čekat,To je právě to, proč se tady ptám, aby se ozval někdo kdo má k tomu co říct. Narazil jsem například na proces patřící https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Foundation... což by vysvětlovalo například proč je to určitá skupina programů, které byly takto zaseklé, tj. používaly společné něco (C++ runtime, .NET) co pomaleji nabíhá ale otázka co dál, proč by někdo definoval 2 nebo 3 minuty zpoždění pro takovouto komponentu a kde to vypnout. Já to přežiju, jen mě to zajímá.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 Firefox 40.0

To je dobře, že máš klony particií - dokonce je to přímo fantastické. Akorát - pro tebe - na DVĚ VĚCI, pokud si svá data přímo CPEŠ na systémový oddíl, kde naprosto nemají co dělat. Od toho jsou jiné, přímo "datové" oddíly. Proto také možná to, že máš klon OS, je ti nanic, protože neobsahuje pouze nainstalovaný SW, ale kde co, co už ani ty nevíš "co je co".Takže si raději něco naštuduj.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 IE 11.0

? vůbec nechápu jak z mé odpovědi plyne že bych psal něco o datech - data do toho nemotejme, ptal jsem se na to jak zjistit jaké servisy/služby naběhnou během které doby po startu OS, jak to změřitaha, on si možná jen někdo nedokáže představit jak pracné je dostat funkční sadu softwaru který někdo používá na skutečnou práci a co to v praxi znamená vrátit se o půlrok zpátky - ale to je na delší diskusi s tím bych tu nerad zatěžoval"poraď se s odborníkem" "něco si naštuduj" "nevrtej se v tom když tomu nerozumíš" typická univerzální odpověď, na kterou si může člověk nastavit robota a psát jí univerzálně na vcšechny typy otázek - ano ale to raději nepsat nic, že Já bych raději kdyby diskutoval někdo, kdo má k dané věci co napsat, ať je to jakýkoli tip kam se můžu hnout dál.Mám zachycený děsně dlouhý seznam procesů které nabíhaly během těch tří minut a co dělaly, bohužel z toho ani po odfiltrování nejde vyčíst jaká komponenta nějak rozumně skončila v době kdy mi program naskočil.Nějaký typ jak to změřit kromě univerzálních poznámek "neumíš googlovat" nebo "něco si přečti" ?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 IE 11.0

tak přece se mi něco hezkého povedlo najít https://forum.avast.com/index.php http://www.msfn.org/board/topic/140247-trace-... stáhne se balíček sdksetup.exe, vybere se Windws Performance Toolkit, nechá se stáhnout a nainstalovatpak se zadá xbootmgr -trace boot -traceFlags BASE+CSWITCH+POWER -postBootDelay 300 -resultPath C:\TEMPpozor nedávat tam volbu DRIVERS, ta háže BSOD a člověk musí do last known boot config - fuj prudapak to nablinká 300 sekund po loginu data nebo jinou hodnotu kterou jste zadalipak reboota pak jen v C:\Temp poklepete na data a ukazuje to přesně ty grafy, který chci vidět, podobný tomu bootvisutj např v jednom okně servisy a druhým programy který nabíhaly v době kdy dobíhaly poslední servisyže bych z toho byl moudrej... no nějaký kandidáty teď mám ale prověřit ty hypotézy musím později až zase budu mít čas na hraníjen ten nástroj je moc roztomilej, nevěděl jsem, že něco takového existuje

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Velký počítač, Liška, Automatic, Aplikace typu, Zlatý


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 24Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor