Co mam vylepšit v PC

Nazdar, mám dotaz co mám vyměnit v PC aby mi jeli lépe hry. Zde aktualní HW Základní deska: Asus F2A55 RAM 4GB (přesný nazev neznám jen vim že to je 2x2GB)Procesor: AMD A8 5600KGrafická karta: MSI R7 360 (nově koupená kvůlí předešlé GT 630 která to už nestíhala)Zdroj: 900W (Opět název neznám ale vím že je to už nějaký starší pro gaming zdroj)Co by jste zde vyměnili aby vám jeli hry svižněji přemýšlím o změně RAM místo 2x2GB na 8GB ale také nevím či by nebylo od věci vyměnit i procesor co myslíte ?

Odpovědi na otázku

900W? Radši nechci vědět, co to je. Jen si tipnu, že má jen 2x PCIE. Tuším, odkud vítr fouká, 5000,- (normální cena za kvalitní 900W zdroj) jsi za něj určitě dle zbytku PC nedal.Na hry přidej RAM na 8GB (nebo více) a vyměň tu R7 360 za něco pořádného.

Ten pc je z bazaru, zdroj a zbytek tam už byl R7 360 mi zatím stačí Unity tahám 1920x1080 Medium detaily to mi stačí. Kupoval sem jí jen kvůli tomu že stála 2500 a já zrovna u sebe více neměl. A dneska když se kupuje pořádna grafika tak většinou se ta cena pohybuje okolo 5 tisic ne děkuji.

Jenže právě grafika je to, co tě ve hrách limituje. Ano, CPU také není žádný zázrak, ale o moc lepší do toho neexistuje a reálně jeho výměnu ve hrách ani nepoznáš. Naopak grafiku typu GTX 1060 nebo RX 470/480 poznáš zatraceně hodně.

Ano chápu grafika děla hodně ale když chci hodně musím i hodně zaplatit a jak řikám aktualně mi zde moje grafika stačí možna za rok si koupím gtx 1060 ale aktuálně mi stačí toto.

V tom případě jen doplň tu RAM a na zbytek nesahej. Výměna CPU nemá smysl. Tady máš porovnání s nejlepšími CPU, které tvoje deska umí:http://goo.gl/y9ngWgJsou na tom prakticky stejně. To si spíš zkus přetaktovat to, co máš. Díky odemčenému násobiči to je jednoduché. Ale ta deska ti moc nedovolí a pokud tam je jen základní AMD chladič, tak ten také ne. Ale na frekvence A10-6800K ho možná dostaneš.

Tak ať nám pak napíše o kolik snímků za sekundu si polepšil s 8 GB paměti. Podle mne to bude píchni jako řízni.Škoda peněz. Rozumnější by bylo, kdyby napsal kolik peněz na upgrade má. Jestli tisícovku, tak ať za to jde radši s holkou na večeři a pak na pivo...

Tak jde spíše o to, že některé hry se se 4GB ani nespustí, i když reálně by stačily.

Když ti stačí grafika, tak se neptej na vylepšení PC.

To je zase slátanina... 900W zdroj je uplnej nesmysl. Aby ti jely lépe hry, bylo třeba koupit lepší grafiku. 8 GB může bejt, ale nepočítej, že ti to nějak přidá pokud ti teď nedochází...

Jaké ramky by jste mi doporučili zatím sem si našel tyhle https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-8...

Abych předešel komentářum 900W zdroj co to je za p... a nebo koupě lepší grafické karty, tak chci jen říct tento PC je z bazaru a už ho mam něco málo přes rok jediné co jsem za tu dobu vyměnil byla grafika místo mojí stare GT 630 a myslím že úplně stačí na moje potřeby. A ano vím že 900W zdroj je kravina že úplně stačí na tuto sestavu seasonic s 500W možná méně ale když už ten zdroj mám proč kupovat novy.

Mrkni, co je to zač. Protože kdyby to byl I-TEC, tak ten i přes nápis 900W neutáhnul jednu HD 7970, přestože skutečný 900W by neměl mít problémy ani se dvěma. Reálná spotřeba je do 200W, takže slušný 350-400W by to dal s přehledem a za cenu šmejsdkého I-TEC 900W by byl opravdu kvalitní. Mrkni se tedy, jakou katastrofu tam opravdu máš.

Ano jedna se o I-TEC přesněji 900W Ultimate Gamer

Tak až budeš měnit grafiku, tak ho vyměň také. To je totiž jen odpadní zdroj pro úplné idioty, kteří koukají na počet "W" a nic dalšího je nezajímá. Nápis "Ultimate Gamer" to jen potvrzuje. Na zdroji totiž nic herního není a nijak ve hrách nepomáhá. Minulý majitel musel být tedy pěkný idiot. Neopakuj jeho chyby.

A co si myslíte o procesoru bude stačit tento nebo vyměnit ? nejlépe AMD místo intelu, nejen že bych musel měnit základní desku ale intely jsou na mě moc drahé.

Jak jsem ti psal nahoře. Na CPU nehrabej. Doplň RAM a vyměň grafiku. Víc nemá smysl.

Jasně, ty jsou v pohodě. Zrovna u RAM nemá smysl nějak extra připlácet. Klidně vem i levnější 1x8GB modul, pokud ho najdeš. Jen není 100% jistota, že si bude rozumět s tou RAM, co už máš. Pokud bude problém, tak se té staré zbav. 8GB je pro PC s R7 360 dost a až to nebude stačit, kup další 1x8GB modul.

Když nechceš kupovat výkonnější grafiku, tak to nech jak to je. Aby ti k něčemu bylo víc paměti, musel by to počítač také umět využít. Koupíš grafiku s větší vlastní pamětí která bude mít mnohem menší nároky na paměť operační (Maxwell, Pascal) a budeš na tom i se 4 GB paměti líp.

A mala otázka jaka grafika karta by byla potřeba na GTA 5 na full detaily ?

Při rozlišení 1920x 1080?

Ano, aktuálně tahám GTA 5 1920x1080 DX10.1 Textury medium zbytek Hight filtrovani 4x

To strašně záleží na nastavení. Jestli budeš chtít minimálně 60 fps na plné detaily a všechno ostatní na max., jsi někde u Titanu X za 32k, nebo kolik stála. Jestli ti stačí přes 30 fps na střední detaily, bude i 750Ti se 2 GB paměti za něco přes 3k stačit.

Např. ty zmíněné GTX 1060 / RX 470 / RX 480 by tě v GTA V neměly omezovat. Ale do 4000,- (se štěstím i okolo 3500,-) se dá sehnat bazarová GTX 960. Sice má nižší výkon než ty nové nahoře, ale GTA V na ní jede také slušně. Ale nějaké to omezení tam bude třeba.

A bude nějaký rozdíl v FPS když vyměním 4GB za 8GB protože po cca 2-3Hodinách musím hru restartovat protože se začíná sekat ale po resetu vše ok 40-50FPS

Ve většině her ne, v GTA V možná trochu ano. Tam je 4GB opravdu málo. Ale nejvíce pocítíš jen tu výměnu grafiky.

Nikdy jsem to takhle nezkoušela, ale můj odhad je tak 1 fps rozdílu....

Kámoš má NB z HW GPU: GT 745MRAM: 8GBCPU: i5 4200MA jede mu to na všechno Hight 1360x768 a Very Hight vykreslovaní x16 30-40FPS co má lepšího a já ne ?

jo a DX11

Jo chci se zeptat proč mi GTA z DX10.1 Jede v pohodě 40 FPS plynule bez lagu ale DX11 každým krokem drop na 2-7FPS ? může za to RAM ?

DX 11 musí umět grafika (to určitě umí ta tvoje nová) i operační systém.Taky ta hra, což některé řeší vydáním patche.

A k tomu NB ? proč to tahá na vyšší detaily jak já ?

Když budeš namísto 1920 x 1080 hrát v rozlišení 1366 x 768, budeš mít o 45% vyšší snímkovou frekvenci i ty.

Změna ram ti pomůže tam kde chybí. Jinak rozdíl nebude. MNO lepšího... ten notebook je taky shit a má nastavené nízké rozlišení. Podivej se ale jak je to nastavené, je tam toho dost co poladit, ale obecně mít všude very HIGH by chtělo grafiku o řád, možná dva lepší....

GTA V trpela nejakym memory leakem. Proste si na neco prubezne vzala trochu RAM bez toho, aby to cele uvolnovala systemu a po nejake dobe ramka proste dosla, nebo byla frakmentovana (ano, i frakmentace pameti existuje) a optimalizator ve windows s tim mel problemy.Co jsem odpozoroval, tak nadbytek RAM bylo reseni, jak FPS drop oddalit (takze se to pameti na grafice netykalo).Tohle jsem videl u nekolika her, nekdy to vyresil patch, obcas i neoficialni.

Jo a poslední věc, při výměně RAM, měl bych si na něco dávat pozor ? Třeba nastavení BIOSU atd. A nebo vyndám staré RAM dam nové a mam htv.

Pokud koupíš paměti, které budou mít stejnou jmenovitou frekvenci, časování a napětí, jako tvoje současné paměti, mohl bys zkusit rozchodit dvě současné paměti v paměťových slotech jednoho kanálu a tu novou v libovolném slotu druhého kanálu. Pak bys měl celkem 12 GB paměti a pokud chipset tvojí desky asymetrický Dual Channel umí, poběží 8 GB Dual Channel a 4 GB Single Channel. Já si sice myslím, že je to škada peněz, ale tebe očividně svrbí peněženka. Tak si to poškrábej, no...

Tak ono to je i kvůli PC ktere už je celkem pomale a RAM ma zvyšovat rychlost PC ne ? (ano vim je zde i možnost SSD disku ale aktualně mi to přijde zbytečne když mužu mit ram za poloviční cenu)

Paměť nezvyšuje rychlost PC. Jen zamezuje tomu, aby se rychlost nesnižovala swapováním na disk, když paměť dojde. Jaký používáš operační systém? Jo a jaké paměti máš teď ti poví CPU-Z: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html .Na kartě SPD najdeš parametry současných pamětí (projdi postupně všechny sloty) a na kartě Memory najdeš jak nastavené ti běží.

Jo a stává se mi že když disk skočí na 100% sekne se mi GTA 5 čim to je ? je to HDD nebo RAM ?

Obojím. Když je RAM plná, začne Windows swapovat (=cpát to na disk). A jelikož disk je neporovnatelně pomalejší než RAM, hra se na chvilku sekne. Pokud se ti toto děje, tak ti RAM skutečně nestačí a přidání RAM by mohlo tyto záseky eliminovat.

No mam 2 HDD jeden na system a druhy na Hry a další programy, důvod 2 HDD je málo místa na prvním. První (můj primární) Seagate T-Lite ST3160811AS SATA II 160GB a druhy na hry a další věci WD Green 500GB 64MB Chache. Jsou tyto HDD dobré a muže za to RAM nebo je to vina HDD ?

Je jedno jak dobré máš HDD, jak to začne swapovat, jsou pomalé všechny.

Když swapuje na SSD disk, tak už to tak velký rozdíl není. Ten Green je co za nápad? Takhle nevýkonný disk už jsi tam měl?

Já tam ale žádné SSD nevidím. Jen starý pomalý 160GB HDD a trochu novější, také líný Green.

Kdy jsem říkal že mam SSD ? Říkal sem že mam 2 HDD kvůli málo místu a ano ty disky nejsou rychle ale je to nejlepší co mám.

To bylo na Lokomotivu. Je celkem jasné, že minimálně v tom GTA V to 4GB nestačí už teď.

To jsi, bohužel , neříkal. Já jsem reagovala na to, že "Je jedno jak dobré máš HDD, jak to začne swapovat, jsou pomalé všechny." jak psal kolega. A upozorňovala jsem na to, že to jedno není . Bez ohledu na to, jaké disky v PC máš. RAM disk vytvořený z operační paměti má průměrnou rychlost načítání dat 4800 MB/s, M.2 SSD disk 1200 MB/s, zatímco klasický plotnový starší disk tak 100 MB/s, o ohromné délce doby přístupu k datům ani nemluvě.

Navic, kdyz se necha puvodni nastaveni swapaku (ze se zvetsuje prubezne; nechapu, proc velikost neni nastavena napevno), tak mu frakmentovani v rychlosti take nepomuze.

A ono to snad neplatí? Já rozhodně za pojmem "HDD" nevidím "SSD". Ano, dá se o tom debatovat, že SSD je jen podskupina HDD, ale nemyslím si, že by si pod pojmem "HDD" moc lidí představovalo i "SSD".

Ten pomalootackovy Green muze byt ve finale rychlejsi nez stara 7200ot Baracuda. Jenze to stejne neznamena, ze ten disk se nehodi na cokoliv jineho, nez jako uloziste filmu, hudby a zaloh.

Ano, také si myslím, že na tom bude lépe. Ale lenoši jsou oba. Zajímalo by mě, na kterém má systém. Změřil bych jejich reálné rychlosti a na OS a programy používat ten svižnější (tedy spíš ten méně líný).

Já bych se zase vykašlala na paměť a koupila radši SSD disk. I ten nejpomalejší bude raketa ve srovnání s tím, co má teď. Třeba načítání levelů ve hrách - blesk.

To už je na něm. Ono to chce koupit hodně věcí, vlastně skoro vše

System pry na starikovi.Kdysi jsem si meril rychlosti prave na stare 320GB Baracude a pak na 2TB novejsim pomalobezaku - pristupova doba +-plichta (neznatelne snad lepsi pro Baracudu), prenosova rychlost o 1/3 lepsi pro ten 2TB.

Jen aby ten zdroj nebyl něco jako tohle.. : https://www.czc.cz/approx-gaming-app800psv2-... :DAle tak vydrží dalších 10 let jelikož bude téměř bez zatížení.

Jen aby jeho 100% zatizeni neznamenalo v realu 300W ....

GTA V ako - tak rozchodíš aj na starom "kancelárskom" PC s Intel Core 2 Duo E8400 a 4 GB RAM DDR 2... A tu máš jedno video na ukážku:https://www.youtube.com/watch

Neco s GTX550ti se neda povazovat za kancl sestavu.Vnimam tam nejaky microstuttering, ktery pripisuju nedostatecnemu CPU. Z podobneho duvodu na novem pocitaci nehraji Divinity 2, kde ale microstutter zpusobuje chyba v Gamebryo enginu (bohuzel neofik patch, jako na Oblivion, neexistuje) - je to jako tahani za rohovku.